361 Shares 8998 views

Historia Imperium Rosyjskiego: panowanie Mikołaja 1 (1825/55)

najpiękniejszy człowiek Europy w dniach jego życia, która nie jest zapomniany po śmierci – jest Nikolai 1. Lata rządu – tysiąc osiemset dwadzieścia pięć poprzez osiemset pięćdziesiąt jeden tysięcy piątą. Od razu stał się symbolem w oczach współczesnego formalizmu i despotyzmu. I nie było powodów.

Panowanie Mikołaja 1. Krótko narodzinach przyszłego króla

Panowanie Mikołaja I, tradycyjnie postrzegane jako dobie stagnacji, ale w tym samym czasie jest ona wypełniona sprzecznościami wewnętrznymi. To rozkwitu kultury rosyjskiej, ale, z drugiej strony, okrutne poddaństwo. Sztywne kodeksy usystematyzowanie przepisów i nie pokryte całkowicie arbitralnej władzy. Przejęcie międzynarodowego prestiżu ogromny i tragiczny i okrutnej klęski w wojnie krymskiej.

Mikołajek urodził się dwudziestego piątego czerwca jeden tysięcy siedemset dziewięćdziesiąt sześć lat i był synem nadmiar następcy Pawła Pietrowicza i jego żona Maria. Starzenie Katarzyna II jeszcze udało się nakarmić małego Mikołaja, jego wnuk. Ale nie planuje połączyć swój los z wielkimi sprawami państwa.

Dojrzewanie, edukacja i preferencje w zakresie edukacji

Wtedy jeszcze dość młody książę był predestynowany, aby otrzymać szkolenie wojskowe. Natychmiast został promowany do patronów Life Guards Regiment. I po pewnym czasie, a Izmajłowski którego mundur zaczął sobie. Przyszły cesarz otrzymał znakomite wykształcenie w domu, który miał nastawienie wojskowej. Mimo to uznał za niezadowalające.

Jego opiekun, General Lamzdorf, był bardzo srogi człowiek i wielokrotnie karał małe uparte i niezależne Mikołaja, który rok później przypomnieć, że zawsze był niechętny, jak widać w tworzeniu sama przymusu. Ale rozkaz wojskowy, koszary dyscypliny zawsze kochał młodego księcia. Nigdy nie przyciągał humanistycznych, ale jest doskonale zorientowany w artylerii i kochał jednostki inżynieryjne.

Szczęśliwy ojciec i wzorowy żołnierz

W osiemnastu sto siedemnastym roku Mikołaj był mężem księżniczki Charlotte, córki króla pruskiego. W prawosławiu, Alexandra. Ona naprawdę brakowało jej odległy ojczyznę. Aby zadowolić jej mąż zorganizował pierwszy w państwie rosyjskim prawdziwą choinkę na jej cześć.

Przez trzydzieści osiem lat małżeństwa urodziło się siedmioro dzieci. Cesarz był szczęśliwy ojciec i niezwykły wojskowy. Ale on różnił postawę lekceważącą wobec funkcjonariuszy i charakteru bardzo wybredna, więc nie faworyzować w Gwardii.

Wyrzeczenie Konstantyna, lub oczywistego szesnastego sierpnia

Latem tysiąc osiemset dziewiętnastego cesarza Aleksandra oświadczył, że Konstantyn nie chce panować, więc administracja państwowa powinna być przeniesiona do następnego brata, który jest Nicholas. Sierpień XVI tysięcy osiemset dwadzieścia trzecie Manifest został podpisany, który ogłosił następcę tronu Mikołaja.

Ale podpisany dokument został ściśle strzeżoną tajemnicą i nie zostały ujawnione. Panowanie Mikołaja 1 jeszcze nie przyjechał, i Aleksander, dla niektórych własnych powodów nie przyniósł go do spraw państwowych. Czy działania te wykazały, że może jeszcze zmienić zdanie, a może nawet obawiali możliwość pewnych ruchów, które mogą być wykonane na rzecz Mikołaja. Tak więc, Alexander, a on nie sugeruje możliwe konsekwencje, Jr. stawiać w niezręcznej sytuacji.

Nagła śmierć i konsekwencje ukrytego manifestu

Kiedy cesarz zmarł niespodziewanie Taganrogu, większość osób, oczywiście, przyjęte jako suwerennego Konstantyna. Gubernator generalny mieście Petersburgu hrabia Miloradovich nalegał na przeprowadzenie swoją przysięgę. Mikołaj, obawiając się protestów od funkcjonariuszy Straży, pośpieszył do podjęcia pierwszej przysięgi. Następujące osoby były strażników, Senat, wojska i ludu.

Konstantin Pawłowicz potwierdzone na piśmie odmowę Zarządu i zaprzysiężony na Mikołaja w Warszawie, ale w Petersburgu nie wracał. Zamieszanie na tronie stworzył bezkrólewia. Ten moment, aby przygotować powstanie, skorzystał z członków tajnego stowarzyszenia. Tak rozpoczął panowanie Mikołaja 1.

Początek panowania i krwawym buncie historycznej

Dwunasty grudnia tysiąc osiemset dwudziestego piątego Nikołaj Pawłowicz decyduje i ogłasza się cesarzem. Zaklął wszystkich wyższych instytucji i Rada Stanu. Ale pierwszy dzień, który rozpoczął się w okresie panowania Mikołaja 1, oznaczał powstanie sama na placu Senatu.

Młody król był w stanie zachować zimną krew, a gdy twarzą w twarz z rebeliantami życia Grenadierów porucznika Panov u bram Pałacu Zimowego, a gdy nalegał, stojąc na placu, pułki rebeliantów posłuszeństwa. Najbardziej zaskakujące jak powie później, że zginął w tym samym dniu. Kiedy perswazja nie pracował, król płynął artylerii. Rebelianci zostali pokonani. Dekabrystów zostali skazani, a ich przywódcy powieszony. Ponieważ rozpoczął krwawe wydarzenia z czasów panowania Mikołaja 1.

Krótko podsumowując ten bunt, możemy powiedzieć, że tragiczne wydarzenia z czternastego grudnia pozostawił bardzo głębokie wrażenie w sercu suwerena i odrzucenie każdej wolnej myśli. Niemniej jednak, kilka ruchów społecznych kontynuował swoje działania i istnienia, przysłania panowanie Mikołaja 1. Tabela pokazuje ich podstawowe kierunki.

Ruchy społeczne Mikołaja Pierwszej
konserwatywny Zwolennicy teorii oficjalnej narodowości
liberalny Zachodu słowianofile
Rewolucyjno-demokratyczna Kubki 20-40-tych 19 wieku.

Przystojny i odważny człowiek z surowym okiem

Wojskowa służba cesarza wykonane piękny stroevika, wymagający i skrupulatny. Podczas panowania Mikołaja 1, wiele szkół wojskowych zostały otwarte. Cesarz był odważny. W tym czasie, nie bał się wyjść do tłumu w obszarze Haymarket kapitału zamieszek cholery dwudziesty drugi tys czerwca osiemset trzydzieści jeden lat.

I to był absolutny bohaterstwo – aby przejść do wściekły tłum, który nawet zabity lekarzy, którzy próbowali jej pomóc. Ale cesarz nie bał się sam, bez świty i straży, aby przejść do tych szalonych ludzi. Co więcej, udało mu się je uspokoić!

Po Piotr Wielki pierwszego gubernatora-Majsterkowicz, który rozumie i ceniony praktycznej wiedzy i wykształcenia, stał cesarz Mikołaj 1. Lata pokładzie podłączone do bazy najlepszych uczelni technicznych, które do tej pory pozostaje najbardziej popularne.

Główne osiągnięcia przemysłu w okresie panowania

Cesarz zwykł mawiać, że rewolucja choć na granicy państwa rosyjskiego, ale nie przejechać go, dopóki w kraju pozostanie tchnienie życia. Jednak to było za panowania Mikołaja 1 w kraju rozpoczął się okres rewolucji naukowo-technicznej, tak zwanej rewolucji przemysłowej. We wszystkich zakładach pracy ręcznej jest stopniowo zastępowana przez maszynę.

W osiemset trzydzieści jeden tysięcy czwartym i piątym roku w fabryce w Niżnym Tagile, zostały zbudowane Rosji pierwszy kolejowych i lokomotyw masters Cherepanovs. Czterdzieści trzecią w latach Petersburgu i ekspertów Carskim Siole położył pierwszą linię telegraficzną. Wołga pływały wielkie parowce. Duch czasów współczesnych stopniowo zaczęła się zmieniać sobie życia. W dużych miastach, proces ten odbył się w pierwszej kolejności.

W latach czterdziestych XIX wieku pochodzą pierwsze transportu publicznego, który został wyposażony w konnych – dyliżansów dziesięć lub dwanaście osób, a omnibusach, które były bardziej przestronne. Rosyjski mieszkańcy zaczęli używać domowe mecze i zaczął pić herbatę z buraków cukrowych, który był poprzednio tylko towary kolonialne.

Przyszedł pierwszych banków publicznych i wymiany przemysłowej i sprzedaży hurtowej produktów rolnych. Jeszcze bardziej majestatyczny i silna władza stała się rosyjskim. Za panowania Mikołaja 1, zyskał wielki reformator.