358 Shares 5220 views

„Kałasznikow” – automatyczne dzisiaj

Ciągle słyszę o tym „kałasznikowa” – automatyczne, niezrównana, a on nie będzie szybko znaleźć równoważnej wymiany. Takie stwierdzenia są sprzeczne z ostatnich decyzji Ministerstwa Obrony Rosji na odstąpienie od dalszego zakupu tej broni, a nowa kałasznikowów (AK-12) nawet nie dopuszczone do testów państwowych. Co to jest – głupota urzędników czy maszyna jest naprawdę nieaktualne? Spróbuj zrozumieć.

obecne realia

Bez względu na to, jak dobrze byłoby to broń, ma swoje mocne i słabe strony. Jest to dobre połączenie właściwości wyróżnia wybitne przykłady. I, oczywiście, taka kombinacja miał AK. „Kałasznikow” – automatyczne niezwykle tech, niezawodny i łatwy w obsłudze, poza tym, że potężny pożar. Tymczasem on ma i wady takie jak stosunkowo niską dokładność automatycznego ognia. Opierając się na doświadczeniach II wojny światowej, to niedobór nie może być uznana za znaczącą, gdyż w połączeniu walki bronią ogień był całych jednostek, a ważna nie była dokładność i gęstość ognia. Jeśli dokładność była dominującym jakość armii broni strzeleckiej, w służbie będzie nadal stoi trehlineyki i Mauser ubiegłego wieku.

Tymczasem warunki wojny zmieniają, a teraz główną bitwę z „Kurska Bulge” nieprawdopodobnym. Jak doświadczenie ostatnich dziesięcioleci, walka zbrojna przeniósł się do miasta, gdzie niesamowita moc nowoczesnych środków wsparcia nie jest tak skuteczny. Bitwa w mieście wymaga kompaktowego, dokładną i wszechstronną broń, czyli te cechy, które AK po prostu nie ma. I tu argument, że „Kałasznikow” – automat do prostego żołnierza, już nie działa, ponieważ współczesne wymagania żołnierz nie jest już tak proste, jak 30-40 lat temu.

ścieżka rozwoju

Nowoczesne palnej army rozwija się do stworzenia ulepszonej amunicji zastosowania wzoru materiałów syntetycznych i gęstszą rozmieszczenia jego elementów składowych, oraz uzyskanie wysokiego stopnia uniwersalności. Ten ostatni został osiągnięty dzięki zastosowaniu konstrukcji modułowych, które pozwalają na zmianę właściwości bojowe każdej próbki w zależności od misji lub warunkach bojowych. Ponadto wojskowi są skłonni maszyna o bardzo dokładne automatyczne ognia (co jest krytyczne w mieście), które mogą być instalowane optykę, granatniki i inne urządzenia wspomagające.

„Kałasznikow” – automatyczne dzisiaj

Czy to możliwe, aby uaktualnić „starego wojownika” do współczesnych wymagań? Fabryka Iżewsk konstruktorzy starali się odpowiedzieć na to pytanie twierdząco, i stworzył nowy Kałasznikow Karabin – w AK 12. Ale słowo „stworzony” i „nowych” jakoś nie zgadzają się z ich potomstwem. Umieścić na „stary” szyny Picatinny, zapinany nową kolbę, wykonany nowy (dwustronny) translator ogień i poddano lufy dokładniejsze przetwarzanie wszystkich …. Ale co z „know-how” oraz do wymagań nowoczesnej broni?!? Odnosi się wrażenie, że Izhmash postanowił: „A więc to come …” W ogóle, AK 12 otrzymał nie tylko nie jest lepsza niż jej pierwowzór, ale również droższe. Cóż, czas na dopracowanie maszynę przed testów państwowych przyznanych projektantów, ale wątpliwe jest, że w ciągu dwóch miesięcy będą oni w stanie dokonać zasadniczych zmian w projekcie. Inne rzeczy są równe cechy maszyny AEK-971 fabrycznie Degtyarev z jego wyważonych automatyki wygląda o wiele bardziej korzystne dla wojska, a zakres modernizacji ma.