498 Shares 8648 views

Ostankino – dwór Sheremetev liczy. Godziny otwarcia muzeum, historia pałacu. Jak dostać się do Ostankino Estate

Ostankino – dwór, położony w północno-wschodniej części Moskwy, w odległości spaceru od stacji telewizyjnych. W dawnych czasach istnieje wiele uroczystości i święta.

Dziś Ostankino – domek, który można zobaczyć w wielu serialach i filmach.

historia

Ostankino wzmiankowana po raz pierwszy w dokumentach datowanych na 1558 rok. W tych dniach, w miejscu obecnego dworu była to wieś należąca Alekseyu Satinu. Nazwano Ostankino. Nieco później, właściciel osady był strażnikiem stanu uszczelnienia urzędnik Wasilij Shchelkanov. Ostankino na domu rozkazy Bojarów został zbudowany kościół został zbudowany, nasadził gaj, i wykopał staw. Jednak w czasie smuty, większość budynków zrównane z ziemią.

Renowacja budynku rozpoczęła się w 17 wieku. W tym czasie Ziemia stała Ostankino własny Cherkassky książę. Przez jego porządek na miejscu zniszczonej drewniany kościół został zbudowany z kamienia, Cedar Grove sadzone i zbudowany w polowanie nieruchomości. Książę Cherkassky ziemie te należały prawie sto lat przed czasem, dopóki Varvara Alekseevna Cherkasskaya (jedyna córka właściciela nieruchomości) nie staje się żona hrabiego Piotra Borisovich Szeremietiew. Ostankino był posag panny młodej.

Na Szeremietiewo pojawiła alejki nieruchomości i pawilony ogrodowe zostały zbudowane rozrywki. W szklarniach na zlecenie nowego właściciela zaczął sadzić rośliny ozdobne i rolnych.

rozkwitu

Nowy etap historii powstawania Ostankino rozpoczął pod hrabiego Nikołaj Pietrowicz Szeremietiewo. Był to prawdziwy znawca i koneser sztuki, jeden z najbardziej wykształconych ludzi w okresie, i zapalonym teatralnym energiczny człowiek. Ostankino – zagroda gdzie Sheremet'ev stanie zrealizować swoje marzenie. Earl stworzony w kompleksie pałacowym nieruchomości teatralnej. Prace budowlane prowadzone w ciągu sześciu lat od 1792 roku po nim i zabrał swój ostateczny kształt Ostankino Estate.

Sheremetyevsky pałac wzniesiony na temat projektów realizowanych przez wybitnych architektów z 18. wieku. Wśród nich – Brenna, F. Kamporezi i I.Starov. Brał udział w budowie i gruntów architekta Argunov.

Wraz z budową budynku użyto drzewa. Następnie Pałac otynkowane pod rock. Wreszcie istniejący zespół architektoniczny osiedla zaczęły obejmować teatr, mały podwórku. Dekoracja terytorium był staw, a ogrody i prawidłowe.

W budynku do produkcji spektakli

Próbki projektowaniu pałacu zbudowanego przez hrabiego Sheremetyev, stał się najlepsze europejskie teatry z tamtych lat. Widownia w kształcie podkowy, został urządzony w kolorze różowym i niebieskim dzwonka. Rozmieszczenie pomieszczeń zapewnia doskonałą słyszalność i widoczność wszystkich jego częściach. Zaprojektowany pokój dla dwustu pięćdziesięciu widzów. Na etapie, na którym gra aktorów jest jednym z największych w Rosji. Jego głębokość miał dwadzieścia dwa metry i szerokość – siedemnaście. Pokrywane na dolnym poziomie i na górnym dwuwarstwowego maszynowni. Są one częściowo przechowany do chwili obecnej.

Aby dostać się do widowni, trzeba było przejść przez prawe lub lewe ganek. Przez lewą widzów spadła w holu straganów, które znajdowały się w zachodnim skrzydle budynku. Posiada również włoskie pawilon. Jego konstrukcja w kolorach zielonym i niebieskim przypominający park. Przez prawe ganek odwiedzającego wchodzi górna sala lobby znajduje się bezpośrednio po sobie. Na samym końcu był galeria sztuki. Ciekawie zaaranżowane Ostankino teatru. Może być szybko przekształcone w balowej.

Teatr w posiadłości hrabiego Sheremetyev uroczyście otwarto 22.07.1795, wielkość Stage pozwala na wykonanie produkcji opery napisanej przez rosyjskich i zachodnich kompozytorów europejskich, co pozwala na szybką zmianę scenerii, i było wiele epizodów masy.

Przy otworze teatru wykazała liryczny serialu „Przeprowadzanie Izmail”. Większość z zaproszonych gości był bezpośrednio zaangażowany w tej imprezie.

Na terenie architektoniczne

Ostankino – zamek, którego budowa została podzielona na kilka etapów. Po montażu głównego drewniany budynek teatru został dołączył jeszcze kilka udogodnień. Aby skonstruować hol antresola, symetrycznie rozmieszczone egipskich i włoskich pawilony i galerie. Wszystkie te udogodnienia w planie jest złożonym kształcie litery U. W tym przypadku, ogólny nieruchomości niedaleko Moskwy Sheremetievs osi została ukierunkowana na Kreml. Ciekawa decyzja została podjęta w projektowaniu podwórku i budynki gospodarcze. Razem wyglądało przestrzeni scenicznej.

Manor Szeremietiew w Ostankino w klasycznej prostocie. W tym przypadku, ten ostatni jest połączony z dużą ilością złocone i lusterka używanego w konstrukcji przestrzeni wewnętrznej. Urządzone pokoje Pałacu cennych dzieł sztuki.

układ

Szeremietiew dwór zbudowany dla ukochanej – pańszczyźnianego aktorki Praskovya Kovaleva-Zhemchugovoy, która została potajemnie poślubił. Nie daleko od dworu, był ogród przyjemność. Gdy jest uregulowany, że łączy się różne typy elementów parku dziedzinie. Razem stanowiły one ciekawą kompozycję. Po ogrodzie wzniesiono wał. Za nim, po wschodniej stronie, znajduje się szałas dla sług, a na zachodzie – cieplarni gospodarstwa i stajni.

Terytorium na północy został przekształcony nadwyżki ogrodu. To utorowało szlaki na spacery, posadzone drzewa i wykopał staw. W pobliżu rzeki przepływającej w pobliżu Kamenka również uszlachetnia powierzchnię. Tu wykopano kaskadę stawów. W tych dniach, Ostankino – dwór, który jechał do stolicy świeckiego społeczeństwa. Które odbywają się różne imprezy i festiwale, a przedstawia prezentację.

Nowe życie dwór

W 19 wieku. Szeremietiew przeniósł się do Petersburga. Jego majątek od tego czasu zaczęli odwiedzić tylko sporadycznie. Jednak mimo braku właścicieli, święta nadal kontynuowane do organizowania uroczystości, podczas których tu przyjemność ogród zgromadziła przedstawicieli świeckich kręgach stolicy. Zwykli ludzie na brzegu pikniki staw. Nieco później, kontrola pod Moskwą mieszkaniowe Sheremetievs rodzaj zaczęła zdejmować dla budynków domy dwór. Pałac natomiast można było zbadać ze specjalnym zezwoleniem, a potem to wszystko zamieniło się w prywatnym muzeum.

Losy posiadłości po rewolucji październikowej

Ostankino Estate (patrz poniższe zdjęcie) po przybyciu władzy radzieckiej został znacjonalizowany.

W 1918 roku został przekształcony w muzeum publicznego. Od 1938 roku dwór Szeremietiew został przemianowany na Muzeum Pałac SERF art. Nowa nazwa osiedla otrzymał w 1992. Był to Ostankino Moskwa Muzeum-Estate.

Ostankino dzisiaj

Obecnie Ostankino Estate Muzeum znajduje się w wykazie terenów szczególnie chronionych w Rosji. Cały obszar dawnego majątku hrabiego Sheremetyev można podzielić na trzy części. To jest ogród przyjemność, pałacu i parku.

Zwiedzający muzeum-estate Ostankino można zapoznać się z bogatą kolekcją ikon dawnej Rosji, a także drewnianych rzeźb wykonanych pod koniec XV do początku XX wieku. Interesująca wystawa grafiki i malarstwa, a także kolekcja mebli należących do 14-19 wieków.

Zbieranie jest ulubionym zajęciem większości szlachty. Uzależniony od niego i Szeremietiewo. Ich kolekcje są prezentowane w pierwszej sali muzeum. Po zwiedzania unikalne przedmioty zebrane tutaj goście są zaproszeni, aby przejść do galerii. Na ścianach tej sali wiszą różne rysunki, projekty oraz zwymiarowane rysunki 18 wieku. wszystkie podobne do projektowania i prac budowlanych, prowadzonych w czasie budowy pałacu w Ostankino. Dalsze odwiedzającym poruszać się we włoskim pawilonie, który jest najbardziej bogato zdobione w dworku. Jest to korytarz prowadzący do gabinetu hrabiego Sheremetyev. Jednak goście na niego dopuszczone. Włoski pawilon z galerii wklęsłego łączy galerii walk-through. Pokój ten jest integralną częścią dolnym holu teatru. Ostatni pawilon, w którym goście mogą dostać – egipski. Znajduje się on z boku budynków pałacowych i połączony z nim tylko niewielka szerokość przelotowe galerii.

muzeum pracy

Twój końcowy punkt trasy jest Ostankino Estate? Jak go osiągnąć? Od stacji metra ENEA potrzebują tramwaju №№11 lub 17 i wysiąść na ostatnim przystanku. Można chodzić. Od stacji metra w kierunku stacji telewizyjnych droga zajmie około piętnaście minut. Muzeum otwarto dla publiczności w dniu 15 maja. Koniec sezonu tour – 30 września. Ostankino Manor godzin, przy czym – od 11 do 19, nie ma użytkowników w czasie deszczu lub wysokiej wilgotności. Dni wolne – poniedziałek i wtorek.