501 Shares 9233 views

Bakłażan w kuchence mikrofalowej: krok po kroku przepis zdjęć

Pieczony bakłażan – unikalne danie, które jest idealnym miejscem na śniadanie, a w porze lunchu i kolacji. Te warzywa go dobrze z produktami mięsnymi. Pieczone oberżyny w kuchence mikrofalowej może być stosowany jako ozdoba lub zimno i na gorąco. Przygotowanie tego dania jest bardzo prosta.

Klasyczny oberżyny w mikrofali

Przepisy te dania są zupełnie różne. Z dużą różnorodność można wybrać coś, co będzie zadowolić całą rodzinę. Aby przygotować potrawę trzeba będzie:

 1. 500 gramów oberżyny.
 2. 2 godz. L. oleju roślinnego.
 3. 1 godz. L. sok z cytryny.
 4. 2 ząbki czosnku.
 5. Pieprz i sól.

Sposób wytwarzania

Jak upiec bakłażana w kuchence mikrofalowej na klasycznej receptury? Ta metoda jest bardzo prosta. Przygotowanie takiego bakłażana szybko. Efektem jest wyśmienite danie. Aby zacząć, to wybrać bakłażan i przygotować je. Warzywa nie powinny być głównym wybrać. Powinny one być myte pod bieżącą wodą, a następnie usunąć ogonki. Po tym należy upiec bakłażana w kuchence mikrofalowej. Przepisy różnią się czas gotowania. Jeżeli moc mikrofal 800 W, a następnie pieczenie zajmie nie więcej niż 6 minut.

Po tym, trzeba oczyścić bakłażany i pokroić w kostkę. Przez siekania warzyw należy dodać czosnek, przepuszcza przez pre-press, sól, olej i pieprzem. Składniki należy dokładnie wymieszać.

Danie jest gotowe. Może być stosowany w ciepło lub schłodzone. Taka mieszanka warzyw można umieścić na plasterki pomidorów i służyć.

Przepis ze śmietaną i czosnkiem

Gotować bakłażany w kuchence mikrofalowej, wszystkie niezbędne składniki powinny być przygotowane wcześniej. Do tej potrawy potrzebne są:

 1. 3 bakłażany średniej wielkości.
 2. Bułgarski pieprz 2 duże.
 3. Pomidory 3 małe rozmiary i średnio dojrzałości.
 4. Kilka szczypty soli.
 5. 100 g śmietany.
 6. 1 ząbek czosnku.

Do pieczenia, należy użyć specjalnego formularza z pokrywą, która jest odpowiednia dla urządzeń kuchennych.

etapy gotowania

Tak, jak upiec bakłażana w kuchence mikrofalowej? Danie okazało się smaczne i nie gorzki, należy wykonać sekwencję. Przede wszystkim, trzeba przygotować bakłażana. Powinny one być wymyty, korzystnie w strumieniu wody. Po tym, usunąć ogonki. Bakłażany i pomidory powinny być pocięte na zgrabnych kręgach. Papryka też trzeba oczyścić, a następnie oczyścić, usuwając łodygi i nasiona. Wyciąć pierścienie.

Czosnek powinny być oczyszczone z łuski i przepuścić przez prasę. Do tego musi być dodana sól i śmietanę. Dobrze wymieszać. Zdolność do pieczenia powinien być naoliwiony i umieścić w jej warstw posiekanych warzyw. Na dnie zbiornika i umieścić bakłażana lekko posypać je solą, a następnie pomidory i papryki na wierzchu. Wszystko to jest niezbędne do wypełnienia ze śmietaną i czosnkiem.

Wraz z innymi warzywami bakłażan mikrofal należy piec przez 15 minut, aż całkowicie ugotowane. Warto zauważyć, że czas gotowania zależy od odmiany. Po 15 minutach, bakłażan gotowość powinna zostać sprawdzona. Jeśli są one wilgotne, powinien on zostać przedłużony.

Bakłażan z serem

Jak jeszcze można zrobić bakłażana w kuchence mikrofalowej? Przepisy ze zdjęciami pozwalają wyobrazić sobie, jak będzie wyglądał gotowy danie. To znacznie ułatwia jego rejestracji przed podaniem. Bakłażan sami doskonale łączy się z różnych produktów, w tym serów. Przygotowanie tego dania jest bardzo proste i szybkie. Potrzebują do pieczenia:

 1. 3 małe bakłażany.
 2. 2 cebuli.
 3. 3 pomidor.
 4. Gruby jogurt. Trzeba wymienić keczup lub majonez. Możliwe jest również łączenie tych produktów.
 5. stałe odmian sera.

przygotowywania żywności

Tak, jak upiec bakłażana z serem w kuchence mikrofalowej? Aby rozpocząć przygotowania warzyw. Bakłażany są dobrze przemywa się i tnie się na pierścienie. Szypułki, gdy jest to konieczne, aby usunąć i wyrzucić. Pomidory są czyszczone i pocięto na krążki o grubości 4 mm. Cebula musi być oczyszczone z łuski. Ten produkt jest również pokroić w pierścienie. Grubość ta powinna być minimalna. wytwarza się warzywa. Teraz pocierać ser na grubej tarce.

Sposób wytwarzania

Na płycie należy umieścić pierścienie bakłażana, a następnie nasmarować je z majonezem lub gęstego jogurtu. Na wierzchu sosem należy położyć cebulę. Każde puste smar ketchup. Następnie należy umieścić pierścienie pomidorów. Na koniec półwyrobu pokryte grubą majonez lub jogurt.

Naczynie należy umieścić w kuchence mikrofalowej w celu odsłonięcia minimalnej temperatury ogrzewania. Piec warzywa powinny być przez 20-25 minut. W tym preparacie nie kończy. Warzywa powinny być gotowe, aby wydostać się z kuchenki mikrofalowej, dzięki majonezu lub jogurtu i posypać startym żółtym serem. Pieczony produkt powinien w ciągu 3 minut. Po ser jest rumiane, danie można wysiadł z kuchenką mikrofalową i służyć. można ozdobić razie potrzeby bakłażana zielenie.

Danie z sosem sojowym i sezamem

W razie potrzeby można dokonać bakłażany z pomidorami w kuchence mikrofalowej. Proces gotowania zajmuje trochę czasu. W tym przypadku, danie okazuje całkiem satysfakcjonujące i smaczne. Ponadto, nie ma potrzeby, aby stać przy piecu. Bakłażany z pomidorami i można jeść na zimno lub gorąco. Ich smak pozostaje ten sam niepowtarzalny i oryginalny. Aby przygotować to danie co potrzeba:

 1. 400-450 g oberżyny.
 2. 2 godz. L. olej z oliwek.
 3. 1 ząbek czosnku.
 4. 1 godz. L. sok z cytryny.
 5. 2 pomidory.
 6. Sos sojowy – do smaku.
 7. Czarny pieprz, najlepiej zmielony.
 8. Posiekane świeże zioła.
 9. Sezam.

przygotowanie bakłażan

Pierwszy polega na przygotowaniu bakłażany. Na tym zależy smak gotowego dania. Pierwszym krokiem jest, aby je umyć, a następnie zastrzelił się w kilku miejscach widelcem. Warzywa należy umieścić w kuchence mikrofalowej i piec nieznacznie. Jeśli jednostka ma pojemność 850 watów, to będzie tylko trzy i pół minuty. Czas można regulować. Wszystko zależy od odmian oberżyny, jak również zasilanie urządzenia. W każdym razie, bakłażan powinna być miękka. Po ugotowaniu warzywa powinny lekko schłodzić, obrać i pokroić w kostkę.

Co robić dalej

Bakłażany powinno być przejście do głębokiego pojemnika. Konieczne jest także, aby dodać sos sojowy, pieprz, sok z cytryny, oliwę z oliwek i czosnku, uprzednio przepuszczone przez prasę. Wszystkie elementy niezbędne do dobrze wymieszać, aby uzyskać dobry waga namoczone i pachnące. Następnie można dodać posiekane świeże zioła. W tym przypadku, idealny koperku lub pietruszki. Bakłażany należy ponownie wymieszać.

Pomidory muszą być pocięte na pierścienie. Z uzyskanych preformy powinien położyć bakłażana z ziół. Przed podaniem posypać danie powinno sezamu. To jest droga do przygotowania bakłażana w kuchence mikrofalowej. Przepisy ze zdjęciami, opisane powyżej, jest w rzeczywistości bardzo proste i trochę czasochłonne. Ale w końcu okazać się pyszne i aromatyczne warzywa.