543 Shares 2888 views

Olejek pomarańczowy – jeden z najbardziej popularnych olejków eterycznych

Olejek pomarańczowy olej od dawna stosuje się w celach leczniczych, jak i surowca dla perfum i kosmetyków. Jego jakość zależy od metody i techniki ekstrakcji. Najbardziej oleju o wysokiej jakości mogą być uzyskane przez naciśnięcie skórki pomarańczowej bez masy włóknistej.

Wyliczyć wszystkich istotnych składnikiem jest thankless zadanie, ponieważ zasadniczy pomarańczowy olej składa się z około 500 chemikaliów. Prowadzi spośród nich są: D-limonen monoterpeno (około 90%), monoterpenol D-linaloolu. Oni wszyscy mają właściwości antyseptyczne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe, przeciwzapalne właściwości.

Olejek pomarańczowy zawiera również znaczne ilości estrów kwasu kaprylowego, mających dobre działanie uspokajające; cytral i cytronelal, znany jako doskonały środek uspokajający i środki przeciwwirusowe.

Olejek pomarańczowy znalazła swoje zastosowanie w wielu dziedzinach. Od dawna stosowany w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego i choroby pęcherza i nerek, zaburzeń rytmu, cellulit, depresji i lęku. Olej ten stymuluje węglowodanów i tłuszczów , a wydzielanie różnych substancji toksycznych w ciele. Ma on działanie choleretic, zapobiega tworzeniu się kamieni przywrócenie funkcji jelit. Pomarańczowy olej ma działanie łagodzące i mobilizuje adaptacyjnych ochronne funkcji organizmu. To znacznie przyspiesza okres rekonwalescencji po zabiegu i infekcje.

Olejek pomarańczowy zmniejsza napięcie na obiekcie, zmniejsza zmęczenie oczu, zwłaszcza po ciężkim obciążeniem narządów wzroku. Ma to pozytywny wpływ na metabolizm lipidów i węglowodanów. Jest często stosowany w zapobieganiu cukrzycy. Olej ten ma łagodny rozkurczowe działanie, doskonała poprawa apetytu.

Zaleca się używać jako środka suche, spierzchnięte i szorstkich produktów do pielęgnacji skóry, ponieważ aktywnie odżywia ją i przyspiesza procesy przemiany materii, zwiększa sprężystość, tonizują skórę, stymuluje odnowę. Dzięki niemu, gładkie drobne zmarszczki. Olej ten pomaga zachować równomierną opaleniznę i chroni skórę. Korzystanie pomarańczowy olej w pielęgnacji włosów może zatrzymać wypadanie włosów i eliminuje łupież.

Aby podnieść dźwięk zaleca się regularnie używać olejków aromatycznych olej pomarańczowe lampy. Do pielęgnacji skóry i rehabilitacji oddechowej używać wdychania olejem.

Bardzo efektywne wykorzystanie tego oleju do masażu i kąpieli. jest on często stosowany w kąpieli. dłoni i stóp kąpieli (10 kropli w 3 litrach wody) w celu przywrócenia skórę. Aby wzbogacić kompozycję szamponu lub krem masło dodaje się do ich składu.

Znani mandarynki olejku różni delikatny, lekki, owocowy, słodki smak. Uzyskuje się ją poprzez naciśnięcie świeżej skórki. Ma wiatropędny, żółciopędny i rozkurczowe działanie. Olej – aromatyczne adaptogens. Doskonale poprawia funkcję ochronną organizmu. Zaleca się stosować w zapaleniu dziąseł i krwawienia. Olej mandarynki można wyeliminować gnicia w jelitach. Zadziwiające jest eliminuje drażliwość i napięcie nerwowe. Zapobiega otyłości i zapobiega powstawaniu rozstępów. Olej ten jest bardzo skuteczny w leczeniu cellulitu.

I mandarynka olejek jest podawany kobietom w ciąży w czasie złym nastroju i stany lękowe, a także jako środek ostrzegawczy występowanie rozstępów i cellulitu.

Przed użyciem, to olej musi być sprawdzana na obecność reakcji alergicznych, do substancji zawartych w kompozycji.