547 Shares 9319 views

Produkty zawierające kwas foliowy w dużej ilości (patrz tabela)

W dzisiejszym tempie wielkiego miasta z powodu problemów ze środowiskiem, stresu, złej diety i innych czynników, ludzki organizm nie tylko traci, ale stracił dużo witamin.


Witaminy zawierające kwas foliowy – słońce i B9 – jeden z najbardziej istotne dla danej osoby, gdyż są one niezbędne dla rozwoju układu krążenia, a także do wzrostu odpornościowego. B9 jest najważniejsza witamina dla kobiet. Kiedy organizm ma brak kwasu foliowego, prowadzi do zmęczenia, utrata apetytu, nudności i biegunka, bóle brzucha, utrata włosów i problemy skórne. W bardziej globalnym znaczeniu, ze względu na brak witaminy B9 może wystąpić zawał serca lub udar mózgu. Dzień dorosły potrzebuje około dwóch miligramów kwasu foliowego.

Produkty zawierające kwas foliowy w dużych ilościach, bez żadnych problemów można znaleźć na półkach supermarketów, są łatwo dostępne i nie wymagają skomplikowanego przygotowania. B9 znaleźć w rośliny strączkowe, zboża, orzechy i warzywa.

Produkty zawierające kwas foliowy: Tabela

produkt

Zawartość kwasu foliowego na 100 g mcg

orzeszki ziemne

240

bochenek

28

brokuły

63

biały ser

35

brukselka

31

cep

40

zielony groszek

12

orzech włoski

77

por

32

migdały

40

mleko w proszku

30

mąka żytnia

55

grys

29

jęczmień perłowy

24

wątroba wołowa

240

wątróbka z kurczaka

240

wątroba wieprzowa

225

pomidor

11

nerki

56

kasza z pszenicy

40

sałatka

48

Twaróg tłusty

35

fasola

90

orzech laskowy

68

chleb

30

chrzan

37

Ramson

40

pieczarka

30

szpinak

80

kasza jęczmienna

40

Czy nadmiar kwasu foliowego możliwe?

Witamina B9 jest nietoksyczny, więc jest praktycznie niemożliwe przedawkowanie. Produkty zawierające kwas foliowy może być używany w nieograniczonych ilościach. Hiperwitaminoza są również wykluczone, gdyż fizycznie nie może jeść tyle orzechy lub warzywa, które byłyby niebezpieczne dla organizmu.

Teoretycznie, przedawkowanie kwas foliowy jest możliwe, ale tylko jeśli przyjąć dawkę, która jest sto razy większa od potrzeb organizmu, co stanowi około 30 tabletek czystej witaminy B9 dla osoby dorosłej (ilość zależy od wagi i stylu życia). Wszelkie inne przekroczenia dziennego zapotrzebowania są wyświetlane natychmiast i bez żadnych konsekwencji. Nieznaczny nadmiar spożycie kwasu foliowego jest bezpieczny nawet dla kobiet w ciąży. Można stwierdzić, że przypadkowe przedawkowanie B9 jest całkowicie wyeliminowane.

Kwas foliowy dla dzieci

Rosnący organizm potrzebuje w spożyciu witaminy B Pokarmy zawierające kwas foliowy dla dorosłych i dzieci są absolutnie identyczne. Różnica w dawkach: dzieci tylko jeden miligram dziennie.

Jednak wiele dzieci, zwłaszcza we wczesnym okresie życia, nie chcą jeść takie Produkty zawierające kwas foliowy jak wątroba, cebula czy brokuły. Aby nie zaszkodzić zdrowiu swoim potomstwem, wymienić Sweet baby melon (100 mcg), truskawki (62 mg), winogron (43 mg) lub pomarańczowy (30 mg). Więc można utrzymać dzienne spożycie tej witaminy w całości.

Należy uważać, dawkowanie witaminy syntetyczne zawierające kwas foliowy. Jeśli dziecko przyjmuje je regularnie w nieuzasadnionych ilościach, w czasie pojawi się on niestrawność, bezsenność lub drażliwość.

Produkty zawierające kwas foliowy i witamina B12

Witamina B12 i kwas foliowy – witamina dwa, które są zaangażowane w rozwój i dojrzewanie komórek krwi, a także w tworzeniu czerwonych krwinek. B12 codziennie szybkość zużycia jest znacznie mniej niż B9 jednak, aby uniknąć anemii, trzeba pamiętać o tej witaminy.

Większość produktów zawierających kwas foliowy, mają w swoim składzie i witaminy B12. Należą do nich: mięso, nerki, wątroba, jaja, produkty mleczne, ryby, ser, twaróg, mąka, mąka, miód, drożdże.

Pokarmy, które zawierają kwas foliowy i B6

Dlatego też produkty zawierające kwas foliowy i witamina B6, mogą być podzielone na grupy:

Rośliny strączkowe i zboża

warzywa

owoc

orzechy

produkty mleczarskie

Fasola, soja, owies, groch, żyto, soczewica, pszenica.

Szpinak, marchew, kapusta, cebula, bakłażan.

Cytryna, pomarańcza, ananas, gruszka, jabłko.

Orzechy laskowe, migdały, orzeszki ziemne, orzechy włoskie.

Jogurt, mleko, ser, twaróg.

Wyroby zawierające część kwasu foliowego i witaminy E

Produkty zawierające kwas foliowy i witamina E: orzechy włoskie, orzechy laskowe, migdały, nasiona słonecznika, orzechy ziemne, gryka, ryż, owies, groch, fasola, margaryna, cebulę, seler, marchew, szpinak, pietruszkę, brukselkę. Ale mięso i mleko, wbrew stereotypom, zawierają bardzo małe ilości witaminy E.

Dawka kwasu foliowego dla ciąży zaleca

Produkty zawierające kwas foliowy dla kobiet w ciąży To jest dokładnie taka sama jak w przypadku normalnej dorosłej. Różnica w dawkach: witamina zwykle norma – 200 mikrogramów dziennie, ale opiera ciąży dwa, czasem nawet cztery razy większe, czyli od 400 do 800 mikrogramów.

Kwas foliowy (B9 lub) to najważniejsza witamina dla kobiet w ciąży:

  1. Witamina ta jest odpowiedzialna za wzrost i rozwój żywych organów i tkanek, a to jest ważne na etapie zarodka. kwas foliowy – jest integralną częścią procesu podziału komórek i tworzenia DNA.

  2. Witamina ta bierze udział w powstawaniu krwinek: białych krwinek, czerwonych krwinek i płytek krwi, a także jest bardzo ważne w procesie hematopoezy.

  3. kwas foliowy przyczynia się do powstawania mózgu i cewy nerwowej.

  4. B9 jest zaangażowana w tworzeniu kwasu nukleinowego, która z kolei przekazywać Dziecko dziedziczone cechy.

Nic więc dziwnego, witamina B9 jest uważany za „żeński” witamina, to on pomaga uporać się z zatrucie krwi, depresja, choroby w czasie ciąży. Odpowiednią ilość tej witaminy nie tylko poprawia stan zdrowia matki oczekującej, ale również wpływa na rozwój dziecka i jego przyszłe zdrowie.

Przedłużone witaminę B9 (więcej niż 800 mikrogramów dziennie) w ciąży mogą stanowić zagrożenie dla matki i dziecka, ponieważ zmniejsza ilość witaminy B12 i może zagrażać zaburzenia żołądkowo-jelitowego, zmiany w czynności nerek, wzrost pobudliwości nerwowego. Taka sytuacja może wystąpić, jeśli więcej niż trzy miesiące, aby wziąć 10-20 mg leku w czystej postaci na codzień. Ale brak B9 podczas ciąży może prowadzić do rozwoju poważnych nieprawidłowości płodu.

Jak osiągnąć maksymalne korzyści z kwasu foliowego?

Każdy człowiek od dzieciństwa, z jakiegokolwiek powodu, wzięła antybiotyki. W rezultacie, to na pewno cierpiał mikroflorę jelitową, a więc witamina B9 zatrzymał go syntetyzować. Aby temu zapobiec, trzeba pić jogurt żywo i jeść inne produkty mleczne zawierające bifidobakterii. Odgrywają one niezastąpioną rolę w odbudowie mikroflory jelitowej.

kwas foliowy jest zniszczona w wyniku obróbki cieplnej, dzięki czemu potrzebne do przygotowania posiłków pod zamkniętą pokrywą, i tak szybko jak to możliwe (na przykład, warzyw lub wątroby). Warzywa i owoce, staraj się jeść na surowo, więc zapisać wszystkie właściwości produktów witaminowych. Uczyć się wszystkie potrawy, które są do gotowania zamiast przyprawy, aby dodać świeże zioła i szpinaku, można również dodawać i garść orzechów.

Co powoduje brak kwasu foliowego?

Trudno w to uwierzyć, ale nastrój i nastawienie do sytuacji stresowych każda osoba często zależy od tego, ile jego ciało zawiera kwas foliowy.

Z osobą brak B9 jest on ciągle w złym nastroju, pokazując obojętność na to, co się dzieje, a czasem otwartą agresję. Hobby zapomniane, praca odbywa się słabo, taka osoba preferuje społeczeństwo sofie i pilocie niż aktywny wypoczynek z rodziną lub przyjaciółmi.

Innym ciekawym faktem jest to, że około jedna trzecia wszystkich chorych psychicznie osób lub tych, którzy szukają pomocy u psychiatrów, cierpi duże deficyty kwasu foliowego. Gdy tacy pacjenci zaczynają brać witaminę B9 jako dodatek do żywności (czasami jest to kompleks witamin), choroba ta nabiera innego charakteru, a czasami przejść całkowicie.

Z długim i ciężkim niedoborem folianów szybko i szybko się rozwija niebezpieczną chorobę – niedokrwistość megaloblastyczna, która musi być pilnie obróbce w warunkach szpitalnych, w przeciwnym razie istnieje ryzyko śmierci. Dlatego niemożliwe jest ignorować nawet najmniejsze oznaki braku B9 w organizmie.

Wegetarianie lub weganie zwykle nie cierpią z powodu braku witaminy B9, ponieważ zrekompensować brak partii mięsa, zielonych warzyw, soi i orzechów, a zatem przyjmuje pokarmy zawierające kwas foliowy i witaminę B12. Ale ci ludzie, którzy często jeść przetworzone, rafinowane pokarmy lub duża ilość konserwantów powinny zrewidować swoją dietę. Oni dalej trzeba brać witaminy zawierające kwas foliowy (lub kompleks witamin i minerałów) jako leku medycznego, ale tylko na zalecenie lekarza.

Należy uważać, aby nie dać się ponieść i postępuj spożycie witaminy z powodu przekroczenia dawki ma również szereg skutków ubocznych:

  • podrażnienia skóry;

  • wysypka;

  • zaburzenia żołądkowo-jelitowe;

  • pobudliwość układu nerwowego;

  • funkcjonalne zmiany w nerkach

  • i nie zapomnij o reakcjach alergicznych.

Kwas foliowy – integralną część salda witaminy. Jest on odpowiedzialny za najważniejszych procesów życiowych. Uważnie monitorować swoją dietę, a także szczególną uwagę dać dzieciom reżim. Dla rosnącego organizmu jest niezwykle ważne, aby mieć dobre źródło witaminy B9.