555 Shares 1055 views

Forget-Me – kwiaty z historii

Wydaje się, że w przyrodzie nie ma takiej osoby, która byłaby całkowicie obojętny na kolorach. Oczywiście gusta są różne. Ktoś jak róża lub mieczyk, a ktoś szaleje storczyków, powiedzmy, lub piwonii. Ale jest też rośliną, która pozwoli zatrzymać nawet najbardziej ruchliwych i najbardziej ponury samotnie. To niezapominajka – kwiaty, przypominające gwiazdę lub kawałek nieba. Ich smak jest tak subtelny i delikatny, że jest to trudne do opisania lat.

Forget-Me. Kwiaty. ogólny opis

Jeśli prowadzisz warunki czysto naukowych, możemy być o następującej definicji: niezapominajka – kwiaty, a raczej mocno owłosione jednoroczne lub byliny, które charakteryzują się niewielkimi rozmiarami. Trzpień gwintowany rzadko osiąga wielkość większą niż 40 cm, a średnia wysokość w naszych szerokościach 10-15 cm. W większości przypadków, niebieski kolor roślin z wyraźnym żółtej oka. Jednak czasami są białe lub różowe elementy, które niezależnie od tego pigmentu jest zebrane w kwiatostan w kształcie dyni i aktywnie kwitną w maju, zachwycając nas aż do połowy czerwca.

Gatunek ten występuje w Azji, Europie, Południowej i Ameryki Północnej, a nawet Australii i Nowej Zelandii. Roślina preferuje wilgotne klimat, słoneczne polany i świeże gleby. Jednakże, na przykład, Forget-me-bagno żerują na skraju bagien, na brzegach dużych zbiorników wodnych lub strumieni.

Trudno jest sobie wyobrazić, że nawet w tych shorties jeść owoc przedstawiony lśniące i gładkie orzechy trójkątnym jajowate.

Forget-Me. Kwiaty. Skąd nazwa?

Jak dobrze wiadomo, zwykle solidne słowa, na przykład terminów naukowych lub społeczno-kulturalnych, przejechać granice i jest stopniowo wprowadzany do innej kultury czy języka. Teraz mogą być wyznaczone obiekty współczesnego świata lub nowego zjawiska. Znacznie mniej jesteśmy w stanie pożyczyć, powiedzmy, części mowy, przeznaczone do opisania wyglądu, charakteru lub znak. Ale Forget-me-jak mały szpiedzy mieli szczęście zakorzenić się w języku rosyjskim.

Chodzi o to, że w prawie każdym języku Europy, to brzmi jak rodem „Forget-me-not” – w Anglii, „Vergimeinnicht” – w Austrii lub w Niemczech; „Ne-m”, „oubliez-pas” – mówią zwolennicy stylu i sposobu Francuzów, „nomeolvides” – wyraźne pasji Hiszpanów. A to tylko kilka przykładów. Co mają ze sobą wspólnego? Ale fakt, że wszystkie są w języku naszego rodzimego języka rosyjskiego dźwięk niczym zarzutu desperackiej: „Nie zapomnij o mnie, proszę!”

Naukowcy lingwiści są skłonni myśleć, że w miarę upływu czasu, czasownik w trybie rozkazującym stał trochę smutny rzeczownik.

Chociaż nie jest to inny punkt widzenia. Według niej Niezapominajka – kwiat, którego nazwa jest zniekształcona forma budowania lub nakazu: „Nie zapomnij-ka!”

Forget-Me. Kwiaty. Obrazowym obraz w legendach

Być może nie ma nic dziwnego w tym, że roślina ta stała się symbolicznym w mitach i legendach świata.

Znajdź pierwszy opowieść o Niezapominajka okazał dość trudne. Jednak prawdopodobnie rozpocząć historie kwiat raz umieścić Greków, którzy są znane z posiadania wizjonera. Do dnia dzisiejszego był mit o pięknej bogini o imieniu Flora. Że dała imiona wszystkich żywych istot. Okazało się, że o malutkim i pozornie niepozorny kwiat zapomniała, ale potem, aby zadośćuczynić za jego własnej winy, dał mu nie tylko niezwykłe imię, ale również zdolność do powrotu ludzi do pamięci, przypominając, przyjaciół, krewnych lub domu w ogóle.