620 Shares 6469 views

Aktor Aleksiej Gribov: biografia, filmografia

Alexey Gribov (1902-1977) – popularny aktor teatru i kina okresu radzieckiego, otrzymał honorowy tytuł „Ludowy Artysta ZSRR” w 1948 roku.

Aleksiej Gribov: biografia, dzieciństwo aktor

Alesha urodził grzyby 31 stycznia 1902 w Moskwie Sokolniki, nie daleko od dworca towarowego z Moskwa-Kazan Railway. Jego ojciec był prestiżowy zawód po raz kierowcy, a matka była pracownikiem fabryki tytoniu. Dzieciństwo chłopca zakończył wcześnie, jak jego matka zmarła na gruźlicę, gdy miał zaledwie 3 lat, a jego młodsza siostra do tego stopnia, że nawet mniej. Po pewnym czasie ojciec ożenił się ponownie.

Wraz z pojawieniem się w rodzinie dom macochy stopniowo zaczęła rosnąć, a ponadto do Aloszy z młodszą siostrą w rodzinie pojawiły się cztery kolejne dzieci. Rodzina żyła skromnie, a oni często musieli się przeprowadzić. Trzeba powiedzieć, że ojciec chłopca miał kwalifikacje dość wysoki kierowcy, który pozwolił mu raz jeszcze wziąć udział w słynnym rajdzie z Moskwy do Paryża (1913). Alesha często pomagał ojcu dbać o samochód pracodawcy ojca, całkowicie wypłukać i oczyścić maszynę z brudu zabivsheysya dla tego chłopca zawsze otrzymał jako nagrodę monetę.

młodzież Alexei

Największe zrozumienie Alosza się z dziadkiem, Gribovym Mihailom Efimovichem, który po zniesieniu pańszczyzny przeniesiony ze wsi do Moskwy. Mój dziadek pracował jako maszynista na kolei. Aby uhonorować mu powiedzieć, wyrafinowaną technikę opanował niezależnie i prawie 40 lat później dał lokomotywy jazdy. Po śmierci Michaiła Yefimovich Alexey poszedł dziadka ikonę Nikolaya Ugodnika. Resztę swojego życia grzybów nie rozstawać się z nią, a nawet potajemnie zabrał ze sobą na wycieczki.

Pierwszy prawdziwy spektakl, który widział Gribov, o nazwie „Dzieci Vanyushina”. Chłopiec był pod wrażenie z prezentacji, a następnie gry dla dzieci Alosza i jego siostry udał własne produkcje na wykraczają wynaleźć sztukach. W 1916 roku ojciec Aleksieja został wezwany do przodu. Pozostałości ze starszym mężczyzną w rodzinie 14-latków było dostać fabrykę jedwabiu tkania. Musiałem ciężko pracować fizycznie po 12 godzin dziennie przez wydającego vykladyvayas surowca.

Aleksiej Gribov Aktora

Alex nie zrezygnować z pracy, nawet gdy ojciec wrócił z frontu. Na początku, że jest on również naukę w szkole młodzieży pracującej w klubie na Ordynka. W tym okresie dojrzewania ogromną rolę w życiu młodych ludzi grał jeden z jego nauczycieli – VV Baranowski, dzięki której Alex po prostu chory teatr. Nauczyciel pracował z nim indywidualnie, często w ich własnych domach, którą przygotowuje młodzież, aby zapisać się na studiach. Ponadto, pomógł faceta do zmiany Fabryka praca w biurze teatru. Po ukończeniu w 1924 3-ty moskiewskiego Teatru Artystycznego, Alexei Gribov, biografia który jest teraz kontynuowany na scenie, wszedł do trupę Moskiewskiego Teatru Artystycznego.

Role teatralne i filmografia aktora

Spektakl „The Battle of Life” była bardzo znacząca dla Aleksieja, grał w nim pana Clegg – swoją pierwszą główną rolę. C 1935 młody człowiek zaczął działać w filmach. Nie będąc przystojnym mężczyzną na danych zewnętrznych, rola bohatera-kochanka Aleksiej Gribov odtwarzane. Ale bycie gęsta, krępy i szerokim znacząco wyróżniał się jako człowiek z ludu. Alex z taką starannością dano scenę, że nawet w małej roli nie sposób było nie zauważyć. Publiczność zakochała się w aktorze, recenzenci chwalili jego grę.

Oprócz małych ról, takich jak Epikhodov „The Cherry Orchard”, Sobakevich „martwych dusz”, Chebutykin z „Trzech sióstr”, Shmagi z „Winny bez winy” i Osip w „Inspektor”, Alexei Gribov pięknie grali i tak silnych osobowości oceniania życie ludzi jak maluta skuratow i Thomasa Opiskin. Oprócz swoich 40 lat Alex stał się pierwszym aktorem urzeczywistniać obrazu V. I. Lenina na scenie Moskiewskiego Teatru Artystycznego.

doskonałość

Utalentowany etap wyrazistość wyraźnie widoczna w każdej roli odgrywanej przez Aleksieja Gribov. kino „Ziemia”, „Złoty Przewóz”, „Wrogowie”, „naród rosyjski” były vysokopokazatelnymi za grę aktora, który doskonale udało się stworzyć obrazy głęboko ludzkie. Jak subtelnie mógł zastosować co często pozostaje niezauważone w życiu – poczucie humoru, uczciwość i duchowej mądrości prostego rosyjskiego człowieka! W swoich planach, Aleksiej chciał ruszyć dalej w swoich snach mocno rozliczane role takie jak stary Karamazow, Król Lear i Ezopa, które, niestety, nie pozostał aktorem słabo znaną piosenkę.

Ale życie osobiste Alekseya Gribova opracowany jako coś zaskakującego i niezwykłego. Raz na ulicy, zdarzyło mu się spotkać z żoną swojego byłego nauczyciela Baranowski. Płaczliwy i zrozpaczona kobieta powiedziała mi, że jej mąż zmarł, a ona nie wie, gdzie iść i co robić. Alex zarejestrował małżeństwo z Elena Vladimirovna i zaczęli żyć razem w swoim 2-pokojowe mieszkania komunalnego. Był taki czyn podyktowany wdzięczności do nauczyciela lub Alex naprawdę zafascynowany kobietą znacznie starszą od siebie pod względem wieku, nikt nie będzie wiedział, najprawdopodobniej, oczywiście, z udziałem obu. Ale całe życie żyli razem, on całkowicie zadbał o kobiety.

Niemniej jednak, nie były powieści Aleksego i na boku, do którego Elena, biorąc pod uwagę różnice w ich wieku, traktowane ze zrozumieniem. Z krótkim związku z asystentem reżysera przy syna Izolda Gribova, który również został nazwany Alosza. Izolda zrobili wszystko co mogli ukraść ukochaną rodzinę, ale aktor, który obiecał do końca życia dla żony opieki nauczyciela, nadal z nią żyć. Ale on też kochał swojego syna, i jako osoba odpowiedzialna, najlepiej jak umiał, i opiekował się nim. Jako szef spółdzielni społeczności Alex udało się Izoldę z dzieckiem dostał mieszkanie.

nieoczekiwane słońca

Jako aktor Aleksiej Gribov został w dużym popytem, jego repertuar był zapakowany, a w tempie 11 spektakli miesięcznie to za każdym razem było więcej niż 20. Może to wpływ na jego zdrowie. Zawsze inteligentny, wesoły i nie miał żadnych trosk, Alex w momencie podczas pokazu doznał udaru mózgu, wykończone źle jednak, że jego własna, która stała się ostateczna, gra do końca.

Aktor mieszkał kilka lat później, niemal od podstaw uczenia się mówić i chodzić. W 1977 roku nie było. Alekseya Gribova pochowany w Novodevichy cmentarzu. On posiada tytuł Bohatera Pracy Socjalistycznej i dużo Nagrodą Stalina za mistrzowską realizacją ról w filmach „oficera”, „Owoce Oświecenia”, „Kreml kuranty”, „Solo godzinami bitwy” i „dzielnych ludzi”.