543 Shares 4333 views

"Finist – Bright Falcon": krótkie opowieści zawartość

Jednym z najbardziej ekscytujących opowieści ludowych rosyjski – „Finist. – Bright Falcon” Fabuła poinformować czytelnika o historii, wprowadza bohaterów, niektóre wyjaśnienia pomogą lepiej zrozumieć produkt.


Ojciec i córka

Historia zaczyna się od wprowadzenia do czytelników z owdowiałą rolnika, który miał trzy córki. Pewnego dnia powiedział im, że dobrze byłoby zatrudnić asystenta. To Maryushka najmłodsza córka powiedziała, że nie trzeba, to sam zrobić wszystkie prace domowe.

Mary była dziewczyna ciężko pracuje, a wszystko, co ona miała wielkie spory. Był to nie tylko robótki, ale także piękne, a nie jak siostry. Były brzydkie, a poza tym nawet chciwi. Od rana do wieczora siedzieli przed lustrem, pobieloną twarzy, stosuje się rumieniec. Po przeczytaniu tej części prac, młody czytelnik może zastanawiać dlaczego wybielić twarz, jak autorzy opisują ten popularny produkt „Finist – jasny Sokoła”. Fabuła rzucić światło na to pytanie.

Faktem jest, że w tamtych czasach był uważany za tan Dużo ubogiego wieśniaka, który od rana do wieczora pracowałem w słońcu, więc twarz i ręce były opalone. Panienki poszedł w szerokich kapeluszach z delikatnych parasole w twarz była biała. Było to modne woskowej karnację i jasnobrązowej czyścić wapno. Rumienić liberalnie rozmazywane policzki, to była również tendencja w dawnych czasach.

chłop podróż do rynku

Jakoś mój ojciec poszedł na rynek, zwrócił się do córki, to wydobyć. Seniorzy, którzy kochali się ubrać, odpowiedział, że chciał chusty z dużymi kwiatami. To samo pytanie Maryushka ojca i zapytała, jak mówi opowieść, pióro Finist – Jasna sokół.

W stanie spełnić życzenie starszych córek ojca – przynieśli piękny szal. To pióro, zgodnie z życzeniem Maryi, że nie znaleźliśmy.

Tu idzie mój ojciec po raz drugi na rynek. Starsza córka pyta piękne buty kupił im nowe ubrania. Najmłodszy znowu chciał ojciec przyniósł jej pióro, ale poszedł cały dzień w poszukiwaniach, ale go nie znaleźliśmy.

Ojciec poszedł do obrotu po raz trzeci, ale również opowiada „Finist. – Bright Falcon” Fabuła i powiedzieć o tym przypadku.

Najstarsza córka, jak zwykle, zostanie poproszony, aby kupić im nowe ubrania, tym razem – płaszcz. Maria wierna sobie, chciała tylko piórko. Znów kapłan był w stanie szybko spełnić prośby starsze córki, a najmłodszy – nie.

Spotkanie ze starym człowiekiem

Rolnik wrócił z rynku. Poznałem go dość stary. Wsiedli do rozmowy, a córki dziadka zapytał ojca, gdzie był na jego drodze. On odpowiedział, że smutny, ponieważ nie może spełnić żądania ukochanej córki.

Starzec słuchał opowieści o innym podróżnikiem i zadowolony, że, mówiąc, że ma coś takiego. I mam nic innego, ale sam pióro. Rolnik wyglądał – jak pióra piór, nic w nim nie jest niczym niezwykłym. Pomyślał też, że Maryja znalazła taki w tej rzeczy, więc chciałbym go mieć?

Ojciec wrócił do domu z prezentami. Starsze dzieci na sobie nowe ubrania, podziwiać sami nie mogą, a ponad młodszy zaczął się śmiać, mówiąc jej, że była głupia, i tak pozostało. Poprosiliśmy ją umieścić pióro we włosach i pokazać. Uważny czytelnik zrozumie, że przypomina historię o nazwie „Finist – Bright Falcon”: ta opowieść jest bardzo podobny do „Szkarłatny Kwiat”. Nic dziwnego, że słynny kolekcjoner rosyjskich podań ludowych Afanasyev napisał dwie interpretacje historii. Pierwszy nazywa się „pióro Finist – Jasna Falcon”, a jej historia jest podobna do tego. W drugim pojawia szkarłatny kwiat. Gdy umieścić w wodzie, przybywa Finist – Bright Falcon. To opowieść Afanasiev został wymieniony w książce pod numerem 235.

zjawisko Finista

Nie powiedział nic uśmiechać Maryushka starsze siostry, a gdy wszystko poszło do łóżka, rzuciła pióro na ziemi i powiedział magiczne słowa. W nich zadzwoniła do niej przyjść do rodzaju Finist – narzeczonym. I nie trzeba było długo czekać. Dziewczyna podeszła do bardzo przystojny młody człowiek. Rano uderzył o podłogę i zamienił się w sokoła. Następnie poleciał do okna otwartego dziewczynę dla niego.

Trwało to trzy dni. W ciągu dnia młody człowiek był jastrząb. Wieczorem poleciałem do Maryi, aby upaść na podłogę i zamienił się w przystojnego mężczyzny. Zanim było już Finist – Bright Falcon. Fabuła wkrótce powiedzieć następującą interesujący punkt. Rano znowu latanie, a wieczorem wrócił.

Co spowodowało gniew siostry

Ale nie na długo sielanka trwała chłopców i dziewczynki, siostry dowiedział się o nocnym gościem, i powiedział jej ojcu. Ale nie wierzcie im, rozkazał lepiej troszczyć się o siebie.

Jednak zazdrosny czy nie zatrzymać. Są one przymocowane do ramy ostrymi nożami i zaczął zobaczyć, co będzie dalej.

Jak zwykle, próbowałem jastrzębia latać do pokoju Maszy, ale mógł nie tylko zranić o nożami. Następnie Finist powiedział, że jeśli on potrzebował kogoś, znajdzie ją. Ostrzegł, że to będzie trudne. Można go znaleźć tylko wtedy, gdy są zużyte trzy pary butów żelaznych, taka sama liczba klepek złamie i 3 żelazny dzwon zostanie zniszczony.

Przed tym Maryushka śpi, ale kiedy usłyszał te słowa, na jawie. Jednak było już za późno, a kiedy podszedł do okna, ptak zniknął. Lot Finist – Bright Falcon, zdjęć w książce pomogą wyraźnie zobaczyć dramatyczny moment.

Maria uderza drogi

Zawołał dziewczyną, ale nic – na poszukiwania ukochanej. Opowiedziała wszystko mój ojciec oznajmił, że wyjeżdża, jeśli chcesz przeznaczenie, to ona wróci bez szwanku.

Nakazał dziewczynie obecnie 3 klepki żelaza 3 okładka i trzy pary butów, udał się do dysku sposób.

Szła przez pola, lasy, góry, ale nikt nie tknął. Wręcz przeciwnie, ptaki rozrywkę z ich piosenek, strumienie przemyty twarz. Kiedy kij jest uszkodzony, zużyte buty, czapka złamał, widziałem na polanie szałas na nogi kurczaka. Zapytała kolej. Dziewczynka weszła do domu i zobaczył, Baba Jaga. Staruszka zapytała dziewczyna, która przyniosła jej tutaj.

Hut na nogi kurczaka i ich więźniów

Marya powiedział dlaczego przyszedł tak daleko. Baba Jaga powiedział to, co jest teraz Finist – Bright Falcon, zdjęcia ponownie pomóc wyraźnie obecny to czas. Okazuje się, że pan młody dziewczynka opoila Fairy Queen, i ożenił go na sobie.

Babcia dała urody magiczną spodek i złote jajko, powiedziała, co z nimi zrobić. Radził, aby angażować do pracownika królowej.

Mary ponownie udał się w drogę, po jakimś czasie znowu ten szałas, nie ma innej Baba Jaga – jedna siostra. Staruszka dała igłę dziewczyna obręcz srebra i złota, które ona embroiders i polecił nikogo sprzedawać, ale płacić za coś, co pozwoli zobaczyć ulubione.

W tym czasie Maryja ślady noszą buty, druga okładka i pracownicy stają się bezwartościowe. Poszła dalej, a gdy trzeci zestaw żelaza wybuchła ponownie ten szałas. Na pytanie trzecie Baba Jaga, ona odpowiedziała, że potrzebne mu Finist – Bright Falcon. Bohaterami tej scenie działał dyplomatycznie. Maryja powiedziała do starej kobiety z szacunkiem dla niego, że dał jej złoty wrzeciono i srebro Doniec, nauczał, co z nimi zrobić.

Nadaje się do ostatnich chwil podsumowaniem.

Finist – Bright Falcon i Maryushka spełnione

Mary ciągnął spotkała wilka, który zawiózł dziewczynę do siebie od razu do rzeczy. Mary ten pałac, aw nim królową. Wynajął Maryję do sług. Wzięła ją królową Maryushka pracował dzień i noc, włożyć jajko do spodka i patrzy, i pokazuje jej swój spodek.

Słyszałem, że królowa zapytała sprzedać magiczne gadżety, ale Maria powiedział, że nic nie daje, jeśli będzie ona pokazać jej Finista. Ale spał spokojnie, stanie się obudzić swoją dziewczynę, jak i następnej nocy, kiedy królowa dała datę magiczną obręczą i igły.

Na trzecią noc, dając wrzeciono i Doniec królowej srebro, ponownie bezskutecznie próbowała obudzić dziewczyny kochał, obudził się tylko na jej gorące łzy. Obudził się, zadowolony, że jego ulubionym znaleźć, i wrócili do domu, zrobił wielką ucztę. Motywy i zakończył bajkę „Finist. – Bright Falcon” Heroes – Maryushka i Finist – znaleziono siebie i dobre triumfował.