839 Shares 2770 views

Wyciśnięty pryszcz: proces? Jak wycisnąć pryszcze

Bardzo często na ulicy, są ludzie, na twarz, która ozdabia wyciśnięty pryszcz. Rzeczywiście, rzeczywiście, teraz trudno jest znaleźć co najmniej jedną osobę, która boryka się z problemem trądziku i nie należy ich dotykać – łatwiej jest wycisnąć niż pozwolić im się rozwijać. Chociaż w rzeczywistości procedura ta może prowadzić do negatywnych konsekwencji. Często w wyniku wyciskania problemy zaczynają gorzej.

Co to jest trądzik?

Wiadomym jest, że pojawienie się trądziku i dojrzewania – jest to bolesny proces. Pojawienie się „spektaklu” jest nieprzyjemne dla jego właścicieli i ludzi przechodzących przez, więc dyskomfortu psychicznego i nawet nie mówić. W związku z tym, na co dzień ludzie proszą o jak wycisnąć pryszcze bez bólu. Większość ludzi zaczyna swój impuls, nawet nie myśląc o możliwych konsekwencjach.

Lekarze zaleca się w leczeniu tego problemu od wewnątrz poprzez pozbycie się źródła choroby. Na szczęście nowoczesne apteki są pełne różnych leków przeznaczonych nie tylko do zewnętrznego, ale również do użytku wewnętrznego.

Oczywiście, nikt nie może zabronić nam wcisnąć pryszcze, ale przed tą procedurą, musi mieć pewność, aby znaleźć przyczynę swojego wyglądu. Po tym wszystkim, można je łatwo się nie tylko pacjenta, ale także zdrowe osoby, co jest nie ma absolutnie nic dziwnego. Najczęściej wynikają one z czynników, takich jak:

 1. Naturalne cykle hormonalne w organizmie człowieka.
 2. Tylko przeziębienie.
 3. Elementarne naruszenie zasad higieny.

Jak to?

Pomimo przyczyn powodujących, trądzik wystąpienie procesu mogą być bezpośrednio związane z zapaleniem gruczołów łojowych. Nadmiar tłuszczu przyczynia się do zatorów w porach, które natychmiast przeszkody przewodów. Pod wpływem tlenu, utlenia się, a następnie odkształca się w trądziku. I odcięta od świata zewnętrznego bakterie, które żywią się w tej samej probówce, zaczynają proces rozmnażania, a następnie tworzą stan zapalny, który jest wyprysk.

Z biegiem czasu mogą pojawić się poważniejsze problemy – wrzody. Zazwyczaj są one tworzone zarówno w przypadku poważnej choroby lub na miejscu już wyciśniętego pryszcz. Squeeze trądzik ropny nie jest tak łatwe, po raz pierwszy, a jest znacznie bardziej ryzykowne w porównaniu do dyspozycji zwykły pryszcz.

gatunek

W ogóle, trądzik można podzielić na dwa rodzaje:

 1. Niezapalne. Grupa ta może zawierać zaskórników, czyli rurki smaru. Oni zamknięcia porów skóry, nie pozwalając im oddychać. Są otwarte i zamknięte zaskórniki. Pierwszym znanym pod nazwą „trądzik”, jak w wyglądzie są zwykłe czarne plamy. Zamknięte są guzki z białymi głowami. Należy zauważyć, że prasa jest dozwolone tylko otwarte tylko zaskórników, choć większość ludzi nie na odwrót.
 2. Zapalny. Oni sami są podzielone na podgatunki:
 • grudki – zainfekowane zatykają pory, które są małe gęste węzły (nie więcej niż 5 mm średnicy);
 • krosty – małe wrzody, mniej gęsty jak ich jamy jest pełen ropy, w centrum miasta, co do zasady, jest tam mały włos;
 • – węzły najpoważniejsze forma krosty, które różnią się zarówno gęstości bardziej zwiększone rozmiary;
 • torbiel – to stan zapalny pod skórą czerwone lub niebiesko-fioletowy kolor, są bardzo bolesne i może pozostawić widoczne blizny na powierzchni skóry; wytłoczona pryszcz (torbielowate) jest w stanie ukryć organów wewnętrznych człowieka, dlatego konieczne jest, aby być bardzo ostrożnym.

procedura wytłaczania

Jak wspomniano wyżej, aby nie pogorszyć stan, należy przeczytać instrukcje i porady od profesjonalistów. Pierwszym krokiem, przed jak wycisnąć pryszcz na twarzy, powinna istnieć procedura higieniczne. To jest test obszar pod paznokciami na zabrudzenia, a następnie poprzez staranne mycie rąk wodą z mydłem.

W celu ochrony ciała przed wnikaniem zarazków na otwartą ranę, że konieczne jest oczyszczenie skóry z potu, brudu i makijażu. Byłby to świetny pomocnik środek przeciwbakteryjny w połączeniu z żelem lub balsamem.

Następnym krokiem jest złuszczanie. Jest to konieczne, aby usunąć martwe komórki, przy użyciu kwasu salicylowego. Wystarczy posmarować się pryszcz i delikatnie przez kilka minut, aby go pocierać. Należy pamiętać, że w tym przypadku trzeba używać tych rękawic.

Po jasno definiując centralną przestrzeń, konieczne jest uchwycenie palców ze wszystkich stron i rozciągają się w różnych kierunkach, aby nie wpakować się, jak wielu ludzi. Jeżeli miejsce, aby rozciągnąć się w różnych kierunkach, on ropnia (tworzenie na powierzchni biały) oddziela się od skóry. Po potrzebie masować obszar wokół niego, aż wyjdzie cały ropa. Dla większości pryszcz dotykanie jest zabronione, ponieważ może to prowadzić do negatywnych konsekwencji. Głównym wyznacznikiem tego, że procedura zakończy się powodzeniem, jest pojawienie się klarownej cieczy.

Pojawił się po wyciśnięciu rany można leczyć dowolnego antyseptyczny.

Przyspieszają gojenie otarć i małych ran pomaga śmietankę „ARGOSULFAN®”. Połączenie przeciwbakteryjnego składnika sulfatiazol jonami srebra i zapewnia szerokie spektrum działania antybakteryjnego kremu. Stosować leki nie mogą tylko rany, znajdujące się w otwartych obszarach ciała, ale także pod bandażami. Oznacza to nie tylko posiada gojenia ran, ale efekt przeciwbakteryjny, a ponadto, promuje gojenie się ran bez blizn grubej trzeba przeczytać instrukcję lub skonsultować się ze specjalistą.

Jeśli pryszcz nie jest wyciskany

Niektórzy ludzie zadają pytania na temat tego, jak szybko wycisnąć pryszcz, jeśli nie jest to takie proste. Bolesny guz na powierzchni skóry nie chce odejść, ale tylko powoduje podrażnień. pryszcze wewnętrzne są w stanie dojrzeć przez długi czas, przynosząc problemy do ich właścicieli. Chociaż istnieje kilka sposobów, które pomogą pozbyć się problemu w różnych miejscach.

w uchu

Na powierzchni pryszcze ucha mogą tworzyć ze względu na niezgodność z elementarnych zasad higieny, ponieważ wiele osób ma zwyczaj stale dotykać tego obszaru z brudnymi rękami. Pryszcz jest znudzony cały dzień, ale nie jest to zalecane, aby go wycisnąć. Jest najlepszy w tym przypadku skorzystać z porad tradycyjnej medycyny:

 • cięcie wzdłuż liścia aloesu i ubiegać się o czasie do pryszcz;
 • natrzeć to miejsce wywar z glistnika i babki;
 • dołączyć kawałek smoły mydłem.

na odwrocie

Dyskomfort z tyłu znacznie upośledza jakość życia, ale nie jest rozwiązaniem. W tym przypadku, gdyż istnieje kilka sposobów, aby pozbyć się dyskomfortu:

 • wielka pomoc tar mydło, ale jeśli masz trądzik na plecach konieczne jest nie tylko do zastosowania i wykorzystywać podczas brania prysznica;
 • Roztwór nadmanganianu potasu lub kwasu salicylowego, którą można znaleźć w każdym apteki może obsługiwać trądzik ich całkowite wyeliminowanie.

W nosie,

Wewnątrz nosa wyciśnięty pryszcz wykryć nie działa, tak jak wykonać tę procedurę, jest po prostu niemożliwe. Problem w tym momencie pomoże Ci zrozumieć, tylko lekarzem. Jeśli chcemy pozbyć się go szybko, możliwe jest w leczeniu zapalenia sosnowych olejków eterycznych. będą powodować żadnej szkody, ale można dość szybko rozwiązać problem.

Pozbycie się zaczerwienienie i obrzęk

Jak usunąć pryszcz wyciska, czyli zaczerwienienie i obrzęk w lewo po głównej procedury bez bólu? Jest to dość ciekawe pytanie. W rzeczywistości, istnieje kilka opcji dla obsługi obszaru problemowego. Zaczerwienienie można usunąć za pomocą takich środków jak:

 1. Maska z cynamonem i miodem. W tych przypadkach, gdy wyciska pojawił wyprysk obrzęk i silnego bólu odczuwa, że możliwe jest przygotowanie maski. Bo to jest wymagane, aby wymieszać łyżeczkę miodu i cynamonu dokładnie tak samo. Ten ciężar musi być regularnie stosowany do bolesnych miejsc na 10-15 sesji, 1 raz dziennie. Jeżeli pacjent jest uczulony na miodu, może być łatwo zastąpiony gliny.
 2. Warstwową. Procedura ta jest w stanie najskuteczniej usunąć martwe komórki skóry. Dla niej, co do zasady, różne zarośla lub płyny do czyszczenia.

Tak więc możliwe jest, aby radzić sobie z zaczerwienieniem, ale wraz z pojawieniem się nowotworu pomaga problemowych obszarów przetwarzania za pomocą środków takich jak:

 1. Zimna wódka.
 2. Wywar z rumianku.
 3. Jod.
 4. Sok z aloesu.
 5. kwas salicylowy.
 6. Borowy wazelina.

Każda z tych narzędzi można regularnie obsługiwać bolące miejsce z watą do 3 razy dziennie.

tonik

Wyciśnięty pryszcz może być traktowany z wyjątkową tonik, wykonane na podstawie liść laurowy. Przygotowanie takiego cudownego leku nie wymaga dodatkowych nakładów energii i pieniędzy:

 1. Wszelkie zdolność do wypełnienia w zwykły liść laurowy.
 2. Wlać wrzącej wody i natychmiast szczelnie zamknięto.
 3. Zaparzenia około 4 godziny, a następnie sączy.
 4. Dodać nie więcej niż 5 kropli olejku z drzewa herbacianego (opcjonalnie).
 5. Dobrze wstrząsnąć.

Więc można przetrzeć twarz tonikiem tylko raz dziennie, tak aby nie powodować reakcje alergiczne i inne problemy.

Profesjonalne doradztwo

Jeśli plamy pojawiają się na ciele w sposób regularny, to jest to doskonała okazja, aby odnieść się do dermatologa. Profesjonalny pomogą ustalić dokładną przyczynę pojawienia się, a następnie powiedzieć, co zrobić z tym problemem i jak pozbyć się pryszcz wyciśniętego.

Leczenie często przypisane lekarz może obejmować stosowanie antybiotyków. Stosując się do zaleceń ekspertów, każdy może pozbyć się problemy z trądzikiem. Najważniejszą rzeczą – nie do samoleczenia, lub stan pogarsza się, a nie będą mogli robić w przyszłości bez operacji.

1 E.I.Tretyakova. Kompleksowe leczenie niegojących się ran o różnej etiologii. Dermatologia Kliniczna i wenerologii. – 2013.- №3