786 Shares 1291 views

Czekolada "Alpen Gold": tylko fakty

Znana marka Alpen Gold słynie z produktów cukierniczych, takich jak czekolada, herbatniki, lody i słodycze. Należy do Kraft Foods, amerykańskiego koncernu, który zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem produkcji opakowanych produktów. Jest to amerykańska firma publiczna założona w 1903 roku.

Czekolada "Alpen Gold": podstawowe fakty

Chociaż Kraft Foods posiada wiele marek żywnościowych, które są dystrybuowane na całym świecie, w 1992 r. Zdecydowano się na uruchomienie nowego projektu. Specjalna marka Alpen Gold została wymyślona, która została rozprowadzona tylko w niektórych krajach, takich jak Polska, Rosja i Ukraina. Tłumaczenie dosłowne to "alpejskie złoto", ale mało kto wie, że czekolada "Alpen Gold" nie ma nic wspólnego z Alpami. Dlaczego ta marka jest tak popularna? Odpowiedź jest prosta. Kiedy doświadczeni marketerzy podchodzą do sprawy, a pojęcie reklamy jest rozwijane bardzo kompetentnie, efekt nie musi długo czekać. Każdy konsument, patrząc na takie imię, natychmiast myśli o Szwajcarii, Alpach, dlatego zaufanie przynosi, że czekolada "Alpen Gold" jest cennym produktem.

Nikt nie dyskutuje na temat faktu, że czekolada z alpejską wyprodukowaną w Szwajcarii czy Austrii jest naprawdę wspaniała. Ale w rzeczywistości ta firma nie ma w tych granicach jednej fabryki i dlatego nie trzeba mówić o smaku czekolady. Ponadto fakt, że czekolada "Alpen Gold" jest dystrybuowana wyłącznie w krajach WNP, znacznie upraszcza zadanie reklamy jego fałszywym pochodzeniem.

Asortyment i reklama

Teraz w linii tej marki można spotkać się i sama czekolada, herbatniki i herbatniki oraz lody. Kampania reklamowa jest bardzo trudna. Zdjęcie czekolady "Alpen Gold" można znaleźć wszędzie: od dużego sztandaru na ulicy do reklamy w supermarkecie. Teraz reklamodawcy intensywnie próbują wprowadzić go w elitarny segment. Strategia pokazania luksusu, piękna i udanych ludzi na ekranie telewizyjnym zastąpiła animowane alpejskie gnomy złotymi torebkami. Oczywiście ten ruch tylko zwiększył całkowity udział tych, którzy ciągle kupują czekoladę "Alpen Gold". Można powiedzieć, że jest to bardzo nietypowa marka. I wszystko dlatego, że udając, że jest czekoladą alpejską, należy do amerykańskiego koncernu i jest sprzedawana tylko w Rosji, na Ukrainie i Kazachstanie. Z kolei kompozycja czekolady "Alpen Gold" nie jest wyróżniana przez niektóre specjalne lub wyjątkowe składniki. Obecnie na półkach sklepu znajduje się 14 różnych rodzajów przysmaków. Istnieją standardowe odmiany wspomnianej czekolady: orzechy laskowe, orzechy laskowe i rodzynki, napełnianie jogurtu, ciemna czekolada i cappuccino. Ponadto można znaleźć bardzo nietypowe kombinacje: solone migdały i karmel lub solone orzeszki ziemne i krakersy. Czekolada jest sprzedawana w różnych opakowaniach. Najciekawsze z nich to mini-pack, który pozwala ci nosić czekoladowy bar (można nawet umieścić go w kieszeni). Ale stosunkowo niska cena przyciąga coraz więcej konsumentów.