205 Shares 9497 views

Jak gotować rokitnik: robimy pyszne i bardzo użyteczne zbiory na zimę

Szakłak morski to prawdziwy magazyn użytecznych substancji: zawiera prawie wszystkie witaminy grupy B, a także C, E, K i inne. Jest bogaty w kwasy, flawonoidy, mikroelementy. O tym, jak gotować dżem z szorstkiej morskiej wody, opowiedzemy w naszym artykule. Ten przydatny preparat wspomaga odporność Twojej rodziny w zimnym sezonie, a także będzie doskonałą bazą do gotowania kęsa; Pachnące jagody mogą być również użyte jako wypełnienie placów.

Jak naparzyć szarlotkę morską

Dla 1 kilograma jagód potrzebujesz:

 • Pół kilograma cukru granulowanego;
 • 800 ml czystej wody filtrowanej.

Opłucz jagody, spuścić je w durszlak i osuszyć. Z określonej ilości wody i cukru przygotuj syrop i pozwól mu gotować na wolnym ogniu przez 10-15 minut. Następnie należy ją filtrować przez kilka warstw tkaniny lub gazy. Wlać płyn do jagody, wymieszać i pozwolić sobie na parę godzin, możesz też zostawić go na noc. Następnie wypuść syrop i gotuj go ponownie przez około 10 minut, włóż jagody i przygotuj dżem, aż będzie gotowy. Można to zdefiniować następująco: przy łyżeczce, podgrzać trochę zawartości szalki, umieścić na talerzu – jeśli się rozprzestrzenia, dżem nie jest gotowy, jeśli nie – to może być usunięte z płyty. Następnie należy spakować obrabiany przedmiot na słojach i umieścić w ciemnym miejscu aż do zimy.

Dżem robiony z szarą morską: przepis z jabłkami

Bardzo smaczne i bardzo pachnące zbiory przyjdą, jeśli połączysz jagody i owoce w jednym przepisie. Weź:

 • 1 kg rokitnika;
 • 1 kg słodkich jabłek;
 • Pół kilograma cukru granulowanego.

Opłucz jagody, przejedź w razie potrzeby i zmielnij mąką do blendera lub mięsa. Dodaj do cukru i dobrze wymieszaj. Umyj jabłka, włóż je do naczynia i gotuj przez kwadrans godzinę. Po obieraniu owoców usuń nasiona i pokroić na ćwiartki, a następnie zmielić do blendera. Połącz je z szarłatem, wymieszaj i włóż szalik do ognia, gotuj, a potem – przez kilka minut. Sporządzono. Rozdrobnić na puszki i złożyć do przechowywania do zimna.

Jak gotować szarlotka morska: kolejna prosta recepta

Tym razem proponujemy zbiór żniw w zimie z owoców jagodowych. Potrzebujesz:

 • 1 kg świeżego rokitnika;
 • Jeden i pół kilograma cukru granulowanego.

Jagody są myte i posortowane, w małym rondlu. Powinien być postawiony na łaźni wodnej i gotować szarlotkę morską, aż stanie się bardzo miękka. Po pewnym czasie ostudź berry i przetrzyj go przez drobne sito lub wyciśnij je przez lasek. W wyczerpanej gruzu wypuść określoną ilość cukru, wrzuć do ognia i przygotuj do przygotowania. Dżem z nasion szarłatu morskiego bez wgłębień będzie wyglądał jak galaretka (w postaci schłodzonej), ale będzie smakować jak świeże jagody. Załóż obrabiany przedmiot na słoiki, zatknij go pokrywami i przechowuj w chłodnym miejscu lub może znajdować się w lodówce.

Jak gotować rokitnik i orzechy włoskie

To nie jest zwykła recepta na każdy gust, a jeśli jesteś zmęczony zwykłymi przygotowaniami i chcesz coś bardziej wyrafinowanego, weź:

 • Kilogram rogatego szorstka;
 • 200 g łuszczonych orzechów włoskich;
 • 2 szklanki czystej wody;
 • Pół kilograma cukru granulowanego.

Umyć i wysuszyć jagody. Możesz obrać orzechy włoskie i posiekać je w blenderze, ale nie w okruchach, powinieneś mieć małe kawałki. Jeśli nie ma mieszarki, posiekać nóżkiem. Przygotuj syrop cukrowy z określonej ilości składników, pozwól mu trochę wylać, a następnie wsypać do nakrętek. Przygotuj je przez 20 minut, od czasu do czasu mieszając, następnie zdejmij z płyty i lekko ostygnij. Teraz nadszedł czas na szarlotkę – wrzuć jagody do rondla, które trzeba wrzucić do ognia, gotować, a następnie zredukować gaz do minimum i gotować przez pół godziny. Sporządzono – ostudź i umieść na puszkach. Teraz wiesz, jak zaparzać piec wiklinowy – klasyczny iz różnymi dodatkami. Takie zbiory powodują dywersyfikację domowej roboty żywności w okresie zimowym i będą przydatne dla całej rodziny w zimnym sezonie.