613 Shares 6808 views

Ser „Emmentaler” – król serów

Wizytówka ser „Emmentaler” – duża dyrki- „oczy” i nieporównywalne miękki słodki smak. „Emmentaler” ser jest bardzo popularne. U ludzi to się nazywa szwajcarski. A wszystko dlatego, że jest fundamentem Swiss National dish – serowym fondue.


Szwajcaria – kolebką serem

Najbardziej „zamożnych” kraj jest uważany za ser Szwajcaria. Na alpejskie łąki , zawsze można zobaczyć stado krów, która stała się nieoficjalnym symbolem kraju. Bydło naprawdę lubią żyć w Szwajcarii. Zielone pastwiska, wyciągając do kilku kilometrów, to idealny pokarm roślinożerne. Jak wiadomo, jakość sera zależy od jej głównego składnika – mleko. W jaki sposób krowa, codzienne karmienie naturalne łąki trawy, dając złe mleko? Oczywiście, że nie! Dlatego, sery i produkty mleczne, produkowane w Szwajcarii, są wysokiej jakości, niezrównany smak i aromat. Ser „Emmentaler” nie jest wyjątkiem.

produkt serowy dla zdrowej diety

Prawie wszystkie sery w Szwajcarii jest warzone ze świeżego mleka, więc są to produkty urody, zdrowia i harmonii. Ser „Emmentaler” jest nazywany królem serów. On również jest wykonana ze świeżego mleka, które dają krowy alpejskie, a następnie wysłany do jaskini na starzenie. ser gotowy „ozdobiona” duże otwory i ma słodki smak orzechowy. Nawiasem mówiąc, nazwa produktu mlecznego Emma była rzeka. Jej dolina jest europejskim centrum produkcji sera – Berno.

Ser kalorii „Emmental” 380 kcal na 100 g produktu. jakość ser może być określona przez kształt otworów i ich „zachowanie”. Jeśli produkt ser od czasu do czasu „płacze” – w jego oczach pojawiają się kropelki mało mleka – mówi o jego wysokiej jakości. Ale dziś, „płacz” ser można zobaczyć na półkach sklepowych jest rzadkością. W okresie jego dostarczenia do detalistów wszystkie krople do wyschnięcia.

Jak gotować sera „Emmental”

świeże mleko jest wykorzystywane do produkcji słynnego produktu serowego. Że ogrzewa się do temperatury + 34 ° C i miesza się z fermentowanego mleka enzymów. Uzyskany skrzep jest następnie kruszony w granulki. Następnie mieszaninę ogrzewa się ponownie, ponieważ tworzy duże główki, które są przechowywane w solance przez trzy dni. Ponadto, produkt serowy jest wysyłany do jaskiń na starzenie. Jeden miesiąc ser jest mokry zimny pokój, po czym został przeniesiony do ciepłego piwnicy. Termin dojrzewania sera „Emmental” wynosi 2-2,5 miesięcy. Pod koniec tego okresu produkt ponownie umieszcza się w zimnej jaskini. Starzenie określenie klasy trwa 15-20 miesięcy. Bardzo piękne i apetyczne uzyskany ser „Emmentaler”. Zdjęcia prezentowane poniżej pozwala to zobaczyć.

Co może zastąpić ser „Emmentaler”

Solidna szwajcarski ser „Emmentaler” służy do wytwarzania różnych sałatek, deserów i dań głównych. Idzie dobrze z winem i owocami. Nie zapominaj, że ser szwajcarski – jest głównym składnikiem fondue. Ale nie będzie „Emmentaler” ser w każdej lodówce. Co może zastąpić znany produkt? Niektóre gospodynie zaleca się stosowanie w tych przypadkach, ser Gouda, „mozzarella” lub „Maasdam”. Jeszcze ser „Emmentaler” w klasycznej wersji daje fondue specjalny bogaty smak i doskonały smak. Dziś Swiss fondue jest uważany arystokratyczny danie. Oryginalna receptura zawiera tylko jego przygotowania sera „Emmental”, wino, świeże pieczywo. Obecnie w przygotowaniu fondue te składniki są zastępowane wiśniowego likieru, tańszych odmian sera i różnych przypraw. Często w naczyniu dodać ziemniaki, oliwki, korniszony, ale to nie jest …