563 Shares 9674 views

mitochondriów i struktura

W komórkach wszystkich organizmów żywych mają specjalne organelle, które poruszają, działają, łączyć ze sobą i rasy. Nazywane są mitochondria lub chondriosomes. Struktury takie są zawarte w komórkach, pierwotniaków i w komórkach zwierząt i roślin. Przez długi czas w badaniu struktury komórek były badane i funkcja mitochondriów, ponieważ był przedmiotem szczególnego zainteresowania.

W istocie, na poziomie komórkowym, mitochondria wykonywać specyficzne i bardzo ważną funkcję – energii stanowi postać trifosforanu adenozyny. Jest to kluczowy nukleotydu w wymianie substancji żywych organizmów i przekształcenie go w energię. ATP działa jako uniwersalne źródło energii niezbędnej do zaistnienia któregokolwiek z procesów biochemicznych w organizmie. Jest główną funkcją mitochondriów utrzymanie funkcji życiowych, na poziomie komórkowym, ze względu na tworzenie się ATP.

Procesy zachodzące w komórkach przez dłuższy czas były przedmiotem szczególnego zainteresowania naukowców, ponieważ przyczynia się do lepszego zrozumienia struktury i funkcji organizmu. Proces uczenia się zawsze trwa długo. Więc Karl Lohmann w 1929 roku otworzył adenozynotrójfosforanu i Fritz Lipmann w 1941 zorientowali się, że to jest głównym dostawcą energii w komórkach.

Struktura mitochondriach

Wygląd jest taki sam odsetek jak funkcja mitochondriów. Rozmiary i kształty tych organelli są niestabilne i mogą się różnić w zależności od gatunku istot żywych. Opisane wartości średniej nitkowaty mitochondriów i granulowanego, składający się z dwóch membran ma wymiary 0,5 mikromillimetra grubości, a długość może osiągnąć 60 mikromillimetrov.

Jak już wspomniano powyżej, naukowcy od dawna starał się zrozumieć pytanie, jaka jest struktura i funkcjonowanie mitochondriów. Główne trudności były z wyposażeniem słabo rozwinięty, ponieważ do przeanalizowania mikrokosmos w inny sposób prawie niemożliwe.

W komórkach zwierzęcych, mitochondria zawierają więcej niż w komórkach roślin, ponieważ jest ważniejsze energii zwierząt z ewolucyjnego punktu widzenia transformacji. Jednakże, w celu wyjaśnienia tych procesów jest trudna, ale w komórkach roślinnych takie funkcje zakładają głównie chloroplasty.

W komórkach, mitochondria mogą znajdować się w różnych miejscach, w których istnieje zapotrzebowanie na ATP. Można powiedzieć, że struktura mitochondriów dość uniwersalny, więc mogą pojawić się w różnych miejscach.

Funkcje mitochondriów

Główną funkcją mitochondriach syntezę cząsteczek ATP. Ten rodzaj energii stacji komórkowej, która w wyniku utleniania różnych związków organicznych uwalnia energię kosztem ich rozkładu.

Głównym źródłem energii, czyli związek stosowany do rozpadu kwas pirogronowy. Ona z kolei otrzymuje ciało z białek, węglowodanów i tłuszczów. Istnieją dwa sposoby edukacji energetycznej, z mitochondria używać obu. Pierwszy dotyczy utleniania pirogronianu w matrycy. Drugi to już organelle Kristen i bezpośrednio kończy proces produkcji energii.

W ogóle, to mechanizm jest dość skomplikowana i przebiega w kilku etapach. Kolejce długie sekwencje reakcji, jedynym celem, który – zasilanie innych procesów komórkowych. Utrzymanie ciała na poziomie komórkowym może uratować mu życie w ogóle. Dlatego naukowcy od dawna próbuje dowiedzieć się dokładnie, jak występują te procesy. Z biegiem czasu, wiele kwestie zostały rozwiązane, zwłaszcza w badaniach DNA, i pomógł zorganizować resztę mikrokosmosu małych komórek. Bez tego trudno byłoby sobie wyobrazić rozwój tej nauki w ogóle, a także badanie organizmu ludzkiego i zwierzęcego wysoko.