655 Shares 7619 views

Co jest cyna plaga?

Już w IV tysiącleciu pne, ludzkość wiadomo o istnieniu cyny w przyrodzie. Przez cały czas, metal był bardzo drogie ze względu na jego niedostępność. W tym kontekście, wzmianki o nim jest rzadko spotykane w starożytnych źródłach pisanych greckich i rzymskich.

Cyny z miedzią działa jako element z brązu cynowego. Został wynaleziony w połowie lub na koniec III tysiąclecia pne. Od brązu w starożytności była uważana za najbardziej trwałe ze wszystkich stopów znanych człowiekowi, cyna była postrzegana jako strategiczny metalu. Postawa ta utrzymywała się przez ponad 2000 lat..

kaucja

Największe baseny znajdują się w południowo-wschodniej Azji i Chinach. Raczej rozległe złoża stwierdzono także w Australii i Ameryce Południowej (Peru, Brazylia, Boliwia). W Rosji złoża znajdują się na terytorium Chabarowska, w słonecznej okolicy (Sable i festiwali), obszar Verkhnebureinsky (Pravourmiyskoe). Ponadto złoża znajdują się w Czukotce. Oto Pyrkakayskie sztokwerkach, gmina / kopalnia Valkumey, Iultin. Ich rozwój był zamknięty w latach 90-tych. Depozyty cyny istnieje również kr morza. w Kavalerovo obszarze Jakucji (zastępcy), a w innych regionach.

Śmierć wyprawy na biegun południowy

W 1910 kapitan Robert Scott – polarnik z Anglii – wyprawy. Jego celem było Biegun Południowy. Choć w tej dziedzinie człowiek nie był. Wyprawa zajęła wiele miesięcy. Podróżujący chodził wzdłuż rozległych arktycznego kontynencie. Po drodze zostawili małe magazyny z żywnością i nafty. Na początku 1912 roku, ekspedycja dotarła do bieguna. Jednak, ku wielkiemu rozczarowaniu podróżujących, znaleźli notatkę, w której stwierdził on, że miesiąc wcześniej odwiedził Roald Amundsen. Jednak to nie był główny problem. W drodze powrotnej na pierwszym magazynie zespół Scotta okazało się, że pojemnik, w którym była nafta, stał pusty. Mrożone, zmęczeni ludzie mogli ani ciepła lub gotować. Kiedy dotarł z trudem do kolejnego magazynu, okazało się, że nie są puste kanistry. Nie mając siły, by oprzeć się zimno, wszyscy członkowie ekspedycji zmarło.

inny metamorfoza

Pod koniec ubiegłego wieku z Holandii do Rosji udał się do pociągu. Były cyny paski. W Moskwie, wagony zostały otwarte. Zamiast prętów odbiorcami widziałem nigdzie odpowiedni szary proszek. W tym samym czasie, wyprawa został wysłany na Syberię. Była dobrze uzbrojona. Organizatorzy ekspedycji dostarczyły wiele szczegółów do ekstremalnego zimna nie zatrzymał podróży. Jednak jedna kara została jeszcze przyjęta. Podróżni przywieźli ze sobą naczynia z cyny. Wkrótce, gdy pierwsze mrozy to rozdrobniony na proszek. Podróżujący zostali zmuszeni do cięcia naczynia wykonane z drewna. Na początku XX wieku w Petersburgu w jednym z magazynów był skandal. Kontrola wykazała, że wszystkie mundury zniknęły przyciski. Zamiast tego, okno było tylko szary proszek. Został wysłany do laboratorium. Badacze doszli do wniosku, metalowa puszka zaraza uderzył. Według niektórych historyków za jedną z przyczyn, które wpłynęły na klęskę armii francuskiej w zimie 1812 roku, to może być zniknięcie guziki z mundurów żołnierzy.

Próbuje wyjaśnić fenomen

We wszystkich powyższych przypadkach nastąpiło zjawisko cyny zarazy. Co to jest? W 1868 roku, akademik Fritzsche przedstawił sprawozdanie na posiedzeniu Akademii Petersburskiej. W nim, mówił o tym, jak w pociągu została odkryta w proszku zamiast barów cyny jako przyciski rozrzucone na magazyn wojskowy. Po przemówieniu do Akademii miał przyjść ogromną liczbę podobnych komunikatów. Wszyscy pochodzą z różnych części Europy, a niektóre – nawet z Ameryki Północnej. Mówi się, że w średniowieczu ignoranci duchowni wierzyli, że blaszany plagę – ma wpływ na metalu ciemnych sił, które powodują czarownicę. Zbiór wszelkich niewinnych kobiet spalono na stosie. Ale z uwagi na szybki rozwój nauki absurdalności tych roszczeń staje się coraz bardziej widoczne. Jednak, aby wyjaśnić, jak tam jest plaga cyny czyli naukowcy nie mogli przez długi czas. Badania nasiliły się po śmierci zespół Scotta. Fakt, że puszki, która była nafta uszczelniono cyny. Metal przekształcona w proszek i ciecz płynęły.

metalowa konstrukcja

Dopiero po użyciu analizy rentgenowskiej, naukowcy byli w stanie wyjaśnić, jak tam jest plaga cyny. Zjawisko to wynika z określonej struktury metalu. Analiza rentgenowska pozwoliło zajrzeć przedmiotów zbadać ich struktury krystalicznej. W wyniku naukowego wyjaśnienia tego zjawiska została sformułowana. Naukowcy odkryli, że każdy metalowy może mieć różne postacie krystaliczne. Najbardziej stabilne zmiany w normalnym (pokojowej) temperatury, albo w podwyższonej temperaturze jest cyna. Metal ten jest lepki i tworzyw sztucznych. Jeżeli temperatura spadnie poniżej 13 ° C., Sieć krystaliczna nie zacznie być odtworzone. Atomy ułożone są w przestrzeni, w większej odległości. Powstaje nowa modyfikacja metalu – szary cyny. Traci swoje pierwotne właściwości. W rzeczywistości, metal przestaje być i staje się półprzewodnikiem. W obszarach styku różnych sieciach krystalicznych mających naprężenia wewnętrzne. Prowadzą one do pękania konstrukcji. W wyniku tego, metal rozpada się na proszek. I tam cyny plaga.

niuanse

Trzeba powiedzieć, że zaraza cynowa, zdjęcia są prezentowane w artykule rozproszonej wystarczająco szybko (prawie jak epidemia u ludzi). Światło jedną modyfikację na drugi, niż obniżenie temperatury otoczenia. Jego maksymalna szybkość konwersji osiąga przy -33 stopni. Dlatego zimno tak szybko rozpatrywane wszystkich produktów. W tym przypadku, cyna plaga porusza się od „chorych” obiektów do „zdrowych”. Zjawisko to ma zniszczony wielu z najcenniejszych zbiorów żołnierzyków. Na przykład, dziesiątki figur zwrócił się do proszku w archiwach muzeum Suworowa w Petersburgu. Stało się to z tej jednej zimy w piwnicy rozerwanie baterii.

„Medycyna” od zarazy

Naukowcy szukają sposobu, aby zapobiec „choroba” metalu. Z sytuacji znalazł brytyjski Guild producentów. Stworzyli nowy stop. Dołączone do cyną, jego właściwości stabilizujące nonconstant. Nowy stop o nazwie „cyny”. Zawierał on 95% cyny, 2% miedzi i 5% antymonu. Cyny jest używany w produkcji biżuterii, przedmiotów gospodarstwa domowego, wyrobów szklanych i tak dalej. Mówi się, że wszystko słynny Puchar Ameryki, a także figurki „Oscar” są wykonane z cyny, a następnie pokryte są srebrne i pozłacane. Więc nie boją się każdej zarazie cynowej.