688 Shares 1868 views

geocentrycznego modelu

Geocentrycznego model – jest to taka struktura koncepcji wszechświata, zgodnie z którym organ centralny w całym wszechświecie jest nasza Ziemia i Słońce, Księżyc, a także wszystkie inne gwiazdy i planety krążą wokół niego. Ziemia od czasów starożytnych była uważana za centrum wszechświata, który ma oś środkową i asymetrię „top – down”. Zgodnie z tą koncepcją, ziemia odbywa się w przestrzeni za pomocą specjalnego wsparcia, która jest na początku cywilizacji jest olbrzymie słonie, wieloryby i żółwie.

Geocentrycznego systemu jako oddzielny koncepcji pojawił się dzięki starożytnego greckiego matematyka i filozofa Talesa z Miletu. Reprezentował w oceanach jak wsparcie ziemskiej i zasugerował, że wszechświat ma centralnie symetryczną konstrukcję i nie ma preferowanego kierunku. Z tego powodu, na ziemi, w środku kosmosu, jest w stanie spoczynku bez żadnego wsparcia. Uczeń Anaksymander Miletsky Anaksimen Miletsky nieco oddalone od wnioskowań Thales Miletsky, zakładając, że ziemia jest utrzymywana w przestrzeni kosmosu ze względu na sprężonym powietrzu.

Geocentrycznego systemu przez wiele wieków była jedyna poprawna reprezentacja o świecie. Zobacz Anaksymenes wspólne Anaksogor, Ptolemeusza i Parmenidesa. Który pogląd jest podejmowana przez Demokryta, historia nie jest znana. Anaksymander stwierdził, że kształt Ziemi odpowiada cylindra o wysokości trzy razy mniejsza od średnicy podstawy. Anaksogor, Anaksymenes i Levkill twierdził, że Ziemia jest płaska. Pierwszą osobą, która wysunęła hipotezę, że Ziemia jest kulą, był grecki matematyk, mistyk i filozof – Pitagoras. Obok jego punktu widzenia dołączył pitagorejczyków, Parmenides i Arystoteles. Tak więc, układ geocentrycznego zaprojektowana w innym kontekście, nie jest jego postaci kanonicznej.

W przyszłości kanoniczne reprezentacje forma geocentrycznego aktywnie rozwijany przez astronomów starożytnej Grecji. Uważali, że Ziemia jest kulą i zajmuje centralną pozycję we wszechświecie, która ma również kształt kuli, a kosmosu obraca się wokół osi świata, powodując ruch ciał niebieskich. System geocentrycznego zostały innowacje z nowymi odkryciami. Więc Anaksymenesa sugerowano, że im wyższa pozycja światła, tym większy okres jego obrotu wokół Ziemi. Kolejność ciał niebieskich został zbudowany w następujący sposób: najpierw Ziemia Księżyc, za nią – słońce i postępuj Mars, Jowisza i Saturna. W stosunku do Wenus i Merkurym istniały różnice oparte na sprzeczności z ich lokalizacją. Arystoteles i Platon umieszczone Wenus i Merkury Słońce, Ptolemeusz twierdził, że są między księżycem i słońcem.

Geocentrycznego układ współrzędnych Stosowany we współczesnym świecie w badaniu ruchu Księżyca i kosmicznych wokół Ziemi, a także w celu określenia geocentrycznego pozycje ruchu wokół Słońca ciał niebieskich. Alternatywą dla teorii geocentrycznego jest układ heliocentryczny, zgodnie z którym centralne ciało niebieskie jest Słońce i Ziemia i inne planety krążą wokół niego.

272 shares 5387 views
494 shares 5617 views
523 shares 6348 views