736 Shares 2966 views

Głównymi dni świąteczne od listopada

Listopada w Rosji, musimy przyznać, że nie jest zadowolony obfitość weekend. W okresie postsowieckim święta w listopadzie poprawione. Niektóre święta zostały zniesione, podczas gdy inni wygrał czerwono w kalendarzu.


Ponadto, niektóre kategorie obywateli dziś emitują specjalne wakacje tematyczne w listopadzie. Prawosławni z kolei okazji specjalnych wydarzeń w kalendarzu kościelnym.

Świątecznych w listopadzie

Głównym i jedynym publicznym święto w listopadzie, co stanowi na dzień, – 4 listopada br. Ta data jest obchodzony Dzień Jedności Narodowej.

Dziś, niestety, nadal wysoki odsetek ludzi, którzy nie mają pojęcia, co święto przypada w dniu 4 listopada. Zastanawiasz się, jak zrelaksować się w listopadzie (wakacje w umysłach wielu ludzi związanych z wyjściem), ludzie nie wiedzą, co jest związane wydarzenie stan główne święto listopada.

W tym samym terminie ma głębokie korzenie etymologiczne jak obserwowane na długo przed rewolucyjnych wydarzeń 1917 roku, po którym została zniesiona. W tym okresie, święta w listopadzie w Rosji przeszedł poważną restrukturyzację. Wiązało się to ze zmianą ustroju politycznego i systemu w kraju, z pragnieniem, aby wyprzeć i zastąpić wszystkie stare, co wiązało się z przedrewolucyjnej Rosji. Niektóre święta zostały zniesione w listopadzie, wprowadzono nowe, które były obserwowane do końca 1990 – początku 2000 roku.

Zatem święto Popular Unity obchodzony w Rosji do 1917 roku, przestał być pomyślny okazja. Alternatywa w czasach sowieckich był 7. w tym samym miesiącu – w rocznicę rewolucji październikowej. Data ta stała się jednym z najważniejszych świąt w kraju i obserwuje się zmiany reżimu politycznego w Rosji.

04 listopada ponownie wszedł do świąt listopada w 2005 roku i jest czerwony data w kalendarzu na dzisiaj.

Rocznica wyzwolenia Rosji od polskich najeźdźców książąt Kuzmoy Mininym i Dmitriem Pozharskim ma szczególne znaczenie dla historii naszego kraju. W związku z tym, ten pamiętny data została uwzględniona w liczbie dni świątecznych.

święta religijne

Kościół terminy wakacyjne są fundamentalnie różni się od świeckich. I choć nie są one oficjalne święta, wielu prawosławnych śledzić prawosławny kalendarz i uczcić wydarzenia związane z religią.

Główne święta listopada, związane z Kościołem prawosławnym – jest:

 • 04,11 – Festiwal ikona Kazańskiej Matki Bożej.
 • 05.11 – Jakub, brat Pański. Wielebny Elisha Lavrishevskogo.
 • 12.11 – Wakacje Ikony Matki "Ozeryanska".
 • 22.11 – Matka Boża „Szybki Słuchajcie”.
 • 27.11 – Apostoł Filip zapusty na stanowisku Narodzenia.
 • 29.11 – Apostoł i Ewangelista Matfeya.

Trzeba powiedzieć, że święta kościelne spaść w listopadzie prawie każdy dzień miesiąca, ale powyższe są podstawowym w kalendarzu prawosławnym chrześcijaninem.

wakacje profesjonalne

Znaczące daty nie są należeć tylko do konkretnego przypadku świeckiej lub religijnej. Znając wakacje w listopadzie, związanych z przedmiotów zawodowych, nie zapomnij pogratulować krewnych i przyjaciół, a będziesz mieć powód do świętowania specjalny dzień związanego z zatrudnieniem.

Wśród najbardziej znaczących i głośnej imprezie tym miesiącu to:

 • 01.11 – Światowy Dzień Wegetarianizmu.
 • 05.11 – Dzień wywiadu wojskowego.
 • 12.11 – Dzień specjalista bezpieczeństwa.
 • 13.11 – Międzynarodowy Dzień Niewidomych.
 • 17.11 – Międzynarodowy Dzień Studentów.
 • 21.11 – Dzień Księgowego.
 • 27.11 – Dzień Marine Corps.
 • 29.11 – Dzień Matki.

Weekend w listopadzie 2016

W 2016 roku, jedynym wyjście uroczysty dzień listopada – Dzień Jedności Narodowej – wypada w piątek. W związku z tym, że nie należy się spodziewać żadnych transferów. Będziemy zamknięta od 4 listopada do 6 włącznie.

Reszta dni wolne od pracy w miesiącu odbędzie się jak zwykle w ustanowionym przez Kodeks Pracy.

Niezwykłe data w listopadzie

Pomimo faktu, że w pre-zimowym zimnym miesiącu tylko jeden urlop, warto dla swoich specjalnych terminach.

Na przykład, w dniu 18 listopada jest dniem narodzin istotny symbol świąt noworocznych – Rosyjski Dziadek Mróz. Dzień i miesiąc nie są wybierane przypadkowo. To właśnie w tym okresie, ojczyzną Mikołajem – w mieście Wielki Ustiug – zaczyna tej zimy ze śniegiem i zimnem. Urodziny obchodzone jest przez wszystkich zasad – z gośćmi i prezenty. Ojciec Frost odbiera gratulacje od swoich „kolegów zagranicznych” – amerykańskiego Santa Claus, Nikolaus Europejska, Holenderska i innych Sinderkalasa.

Innym ciekawym data to 08 listopada listopada br. Ten dzień świętuje urodziny ulubionym wiele humorystyczny klubu KVN. Data ta jest związana z pierwszym transmisji igrzysk – to odbyło się 8 listopada 1961. Od tamtej pory KVN stał się jednym z najbardziej popularnych programów komediowych i klub zespół jest w prawie każdym uniwersytecie.