512 Shares 9498 views

Afrykański pomór świń

Afrykański pomór świń jest chorobą zakaźną. Charakteryzuje się gorączką, martwiczo lub zmian zapalnych w narządach miąższowych. Charakteryzuje się on również od skazę krwotoczną.

Afrykańskiego pomoru świń: jaki rodzaj choroby

Jego sprawczy czynnik jest wirusem DNA, który stał się niezależnym rodzinę. Wirus ten jest bardzo odporny na niskie temperatury. Jest również odporny na wysychanie i gnicie. Źródłem zakażenia są chore zwierzęta, które są nosicielami wirusa przez ponad piętnaście miesięcy. Zakażenia bakteriami dochodzi najczęściej przez uszkodzenia błon śluzowych, rany na skórze, za mięso, krew itd. Czasami infekcja zostaje przeniesiony owady, które wchodzą w kontakt z pacjentem (DEAD) zwierząt.

W warunkach naturalnych, uderzenia afrykańskie zarazy i dzikich i trzody chlewnej. Wirus może czaić się w organizmie przez długi czas i nie mają wpływu. Generalnie, okres inkubacji trwa od pięciu do dziesięciu dni. Najczęściej choroba postępuje bardzo szybko. Jej główne rodzaje: ostre, nadostre i przewlekłe, podostre utajony. Najbardziej powszechnym z tych postaci – ostre podostrych.

Dla przepływu podostrych charakteryzuje się bardzo wysoką temperaturę ciała zwierzęcia. Ma duszność, śmierć następuje w ciągu trzech dni. Afrykański pomór świń może spowodować śmierć nawet bez objawów klinicznych.
W ostrych podczas temperaturze też zawsze lepsza. Stan zwierzęcia staje uciśnionych osłabienie, brak apetytu, senność, niedowład kończyn, możliwym wymioty i krwawe biegunki. Ten ostatni nie jest szczególnie częste, ponieważ w większości przypadków zwierzęta cierpią na zaparcia. W tym przypadku można zaobserwować purpurowe plamy, które znajdują się na pysk, brzuch, szyję i krocze. Afrykański świń w ostrym zapaleniu oskrzeli mogą towarzyszyć. Przed śmiercią, temperatura spada poniżej normy. W większości przypadków, gdy zwierzę jest zabijane w śpiączce.
podostre objawy choroby nie różni się od ostrego. Po prostu, to jest wolny. świń afrykański ostatni w tym przypadku może wynosić do dwudziestu dni. Rezultat – śmierć.

W przewlekłym przebiegu choroby nie występują bardzo często. Niektóre zwierzęta przetrwać. Objawy: powolny wzrost, zahamowanie wzrostu, zmęczenie, zapalenie stawów i tak dalej.

Przepływ utajony nie ma żadnych specyficznych objawów klinicznych.

Afrykańskiego pomoru świń: leczenie i zapobieganie

No leczenie jest nadal nie ma. Środki zapobiegawcze mogą być różne. Jak nie można zapobiec rozprzestrzenianiu się zanieczyszczonego mięsa. Do tego celu veterinarsky nadzoru. Szczególną uwagę należy zwrócić na importowania mięsa wieprzowego, które importowanych z krajów, które były rejestrowane po wybuchu choroby.

Po wykryciu czynnika sprawczego, wszystkie zwierzęta, które należą do danej farmy zostaną poddane kwarantannie. W prawie wszystkich przypadkach są one zabijane przez bezkrwawy sposób. Spalone ciało – jest to obowiązkowa reguła. Wszystkie gospodarstwa znajdujące się w okolicy, koniecznie przetestowane.

Kiedy rozprzestrzenianie się zakażenia wycina wszystko svinopogolovja w odległości dziesięciu kilometrów kwadratowych.

Afrykańskiego pomoru świń w Rosji

Po raz pierwszy w naszym kraju została zarejestrowana w 1977 roku. W tym roku, zabijając wiele zwierząt, ale nie udało się powstrzymać epidemię. Po raz drugi, to zstąpił na naszym kraju w 2008 roku. Warto zauważyć, że można oglądać go dość często w ostatnich latach. Afrykańskiego pomoru świń w regionie Krasnodar, regionu Rostov, obszar Kuban i innych regionów Federacji Rosyjskiej zajmował wielki cios dla rolników.