518 Shares 4391 views

Jak jest Dzień Pracy w USA

W Rosji, jak wiemy, Święto Pracy obchodzone jest 1 maja. Uważa się, że po tym urlop aktywnie rozpocząć prace ogrodnicze. Ale czy istnieją podobne tradycje w innych krajach? Na przykład, w jaki sposób i kiedy należy okazji Labor Day w Stanach Zjednoczonych?


gdy znak

Jak wiadomo, rosyjski Święto Pracy 1 maja mija. Od tego dnia rozpoczyna się ciepły, sezon letni, kiedy śnieg stopniał, drzewa stają się zielone i słońce coraz bardziej miłe dla oka. Organizm każdego człowieka, jakby pełen szczęścia, czeka na wakacje, weekend u wybrzeży rzeki, pikniki, wycieczki w lesie, jak możliwość luźnej odzieży. W USA to święto obchodzone jest wręcz przeciwnie, ostatni dzień lata. Dla Amerykanów, to jest pewnego rodzaju szansę na odpoczynek i przygotowania do kompleksowej zmiany.

Dzień pracy w Stanach Zjednoczonych postanowił uczcić w pierwszy poniedziałek września. W 2016 roku festiwal został powołany do 5 września, a zdarzenie 2017 odbędzie się 04 września.

Historia wystąpienia

Po raz pierwszy to święto w Stanach Zjednoczonych odnotowano w 1882 roku. Jest przeznaczony dla wszystkich osób pracujących oraz tych, którzy przyczyniają się do dobrobytu kraju. Początkowo był uważany za normalny dzień pracy. Zdecydowano się nawzajem pogratulować i podziękować. Jednakże, tylko 12 lat później, w 1894 roku, stał się oficjalnym świętem, a dzień ten został uznany za święto. W dniu 28 czerwca tego roku, odbyło się ważne spotkanie Senatu, gdzie zdecydowano się zrobić ogólnopolską obchody tego dnia. Nowe prawo zostało zatwierdzone do kraju w życie w momencie prezydent USA Grover Klivlend.

Jak go świętować

Istnieje wiele tradycji, zwracając uwagę, że przez ponad 100 lat świętują Dzień Pracy w Stanach Zjednoczonych. Wyjście rozpoczyna uroczyste demonstracji. Na głównej drodze każde miasto US uroczyście odbyło przedstawicielami związków zawodowych. W rękach ich symbolicznym znakiem jej kierunków i gratulacyjny plakaty.

W ciągu dnia na wszystkich kanałach telewizyjnych nadawanych święta przesyłowe. W lokalnych gazetach, czasopismach, stacjach radiowych i na niebiesko ekran podświetla sukcesy i osiągnięcia w ciągu ostatniego roku, brzmiał nazwiska tych, którzy szczególnie wyróżniają się w tej dziedzinie.

Amerykanie sami idą do małych firm i do świętowania naturę. Grill, wino i przekąski – to wszystko stało się narodowe potrawy w wakacje Labor Day w Stanach Zjednoczonych.

Ci, którzy zostali w domu i nie iść do charakteru, może wyglądać dobrze na filmach telewizyjnych lub koncert.

W pierwszy poniedziałek września, wszystkie duże organizacje i urzędy są zwykle zamknięte. Absolutnie wszystkie dni ogłoszony wakacje. Jednak we wtorek w prawie wszystkie firmy organizowane są spotkania w celu omówienia nowych planów i projektów na nadchodzący rok. Studenci i młodzież szkolna rozpoczyna się nowy rok szkolny i dzień po wakacjach.

sport

Istotnym wydarzeniem tego dnia jest dla miłośników tego sportu. Uważa się, że od tego dnia rozpoczyna sezon amerykańskiej zawodowej piłki nożnej League. Fani zaczynają tworzyć nowe „pieśni”, szyć formę symboliczną i zaopatrzyć dodatkowe atrybuty. Czynne od tego dnia i pory roku dla tych, którzy nadal chcą, aby rozpocząć trening. Rodzice zaczynają się zapisać swoje pociechy w różnych sekcjach.

Pływaków w sztucznych źródeł w tym dniu będą rozczarowani. Wszystkie baseny są zamknięte w chłodnych porach roku. W końcu tylko psy mogą pływać w nich.

W tym dniu są różne konkursy dla dzieci i dorosłych. Na terenie sportowym każdym mieście są różne rodzaje sportu narodowego. Przyjmujemy również pogratulować ludziom, którzy odnieśli sukces w tej dziedzinie.

Jak pogratulować

Wszelkie święto w Stanach Zjednoczonych, jak w każdym innym kraju, począwszy od przemówienia prezydenta. Podziękował wszystkim, którzy pracują dla dobra kraju. Koledzy z każdej organizacji domaga się i pogratulować sobie nawzajem. one również wystąpić w tym dniu i dać sobie nawzajem kartki urodzinowe.

Zanim to święto inauguruje lokalne targi, gdzie można kupić pamiątki dla przyjaciół i współpracowników.

Amerykanie nie brakuje i poczucie humoru. Dlatego obchody organizowane różne rajdy z dowcipów, przebranie i przyjemnych niespodzianek. Zazwyczaj wszystko ubrać w stylu „retro” oraz nowy obraz zostanie wysłany do świętowania.

Amerykańscy mieszkańcy zbierają się w małych firmach i iść na naturze. Uważa się, że jest to ostatnia wycieczka w ubiegłym roku. Dzień pracy w Stanach Zjednoczonych postanowił iść i dać 100 procent. W wielu organizacjach, nie ma urlop jesienią i zimą, więc wszystkie związki pracownicy dokładają wszelkich starań, aby odpocząć przed długiej żywotności.

święto US pozostawia nikogo obojętnym. W tym dniu każdy zakątek miasta i kraju jest wypełniona specjalnym nastroju. Wszystko zapomnieć stare urazy i nieporozumienia rozpocząć nowe życie z czystym kontem.