544 Shares 7388 views

Dzień Matki: „Niech zawsze będzie moja matka!”

Na świecie od dawna oznaczone piękne święto – Dzień matki. Korzenie wiąże się to z tradycji misteriów kobiet w starożytnej Grecji, Rzymie, gdzie honorowane boginię matkę. W Anglii XVII-XIX był dzień matki – niedziela, kiedy dzieci dał matkami flan i małe pęczki.


Bezpośrednim Historia tego uroczystego dnia w naszych czasach jest związany z losem amerykańskiej dziewczynki, Enni Dzhervis, który szybko stracił najdroższy w życiu – jego matkę. O ile w domach dziecka, dziecko ciągle marzył o tym. To była ta dziewczyna i tworzyć swoje marzenia prototyp przyszłości wakacje: ludzie powinni mieć jeden dzień w roku, kiedy wszyscy będą razem i szanować własną matkę i Matka Ziemia i matkę do domu, a Matka Boża. W odpowiedzi na jej prośbę i wysiłków w 1914 roku Kongres USA ustanowił nowe święto narodowe – Dzień matki. Wkrótce pojawił się w wielu innych krajach na całym świecie, w tym nasze.

Najważniejszą osobą w naszym życiu od pierwszej minuty do ostatniej jest moja matka. Droższa, droższe i ukochanej nie dzieje. Matka – jest to pierwsze, najważniejsze słowo w życiu. Często mówi ludziom w chwilach radości i smutku. I bez względu na to, ile możemy mieć lat – 5 lub 50 – będziemy potrzebować matkę, jej czułość, dobroć, tkliwość. Nie ważne jak życie okazało się, że serce matki boli dla Ciebie stale.

Dzień mama – wakacje Bereginja (od słowa „ochrona”). Każda matka trzyma jej dziecko od wszelkiego zła i zła. I to jest dla każdego dziecka – to najbardziej piękne, dobre, najlepsze. V. A. Suhomlinsky pisał o swojej matce: „Ona jest bardzo miły i delikatny ręce, że wszystko wiedzą. Ona ma prawdziwy i czułe serce – to nigdy nie wychodzi miłość. Zawsze trzeba matkę, jej umysł, oczy. " Miłość do matki – szlachetnego, świętym uczuciem. Nie ma nic wyższe i miłość matki do dziecka. „Jest piękna istota, do której będziemy zawsze winien. To – matka”- powiedział słynny pisarz. Hołd dla niej i chwaląc jej imię, wielu malarzy, rzeźbiarzy, kompozytorów, pisarzy i poetów? różnych epok i pokoleń wywyższony w swoich pracach kobiety-matki.

Dzień mama obchodzony jest w każdym miejscu: w Rosji, na Ukrainie, Białorusi, Chin, Wielkiej Brytanii, krajach bałtyckich, Gruzji, Austrii, Finlandii, Panamy, Australii, Egipcie. Każdy kraj ma swoje własne święto, datę jego charakterystyczne cechy, ale istota pozostaje ta sama wszędzie – na cześć tych wspaniałych kobiet i czcić ich!

Jeśli zastanawiasz się , co się mamie na Dzień Matki, to naprawdę nie jest tak ważne, najważniejsze, że było niespodzianką z serca i został wybrany z miłością. To będzie wielka przyjemność usłyszeć ciepłe soulowe słów pochodzących z serca w swoim wystąpieniu. Najmniejszy można przygotować coś z rękami (zrobić rzemiosła, narysować obrazek, przykleić kartkę) lub dowiedzieć się wiersz, piosenkę o mojej matce, a może nawet napisać swoje własne.

Życzenia na Dzień Matki są szczególnie ciepło, szczerość, wzruszające. „Niech zawsze będzie moja matka!” – śpiewa w piosenkach cudownych dzieci. Ale to jest najlepszym życzeniem dla najlepszych dzięki najbardziej kompletnym ujęciu nim. Ale byłoby pożądane, aby takie wyjątkowe podejście do krewnych i znajomych osoby, która dała nam życie i chroni nas, nie trwała tylko jeden dzień w roku, że pamiętamy każdą minutą tego święta, możemy cieszyć się, chronić, doceniają i kochają swoje matki! Nigdy nie zniknie wielkoduszność, dobroć, wierność, ludzkości, podczas gdy istnieją w świecie nasze piękne matki!