238 Shares 1815 views

Co dzień nauczyciela? Uczymy!

Na jesieni w wieku szkolnym mają dwa święta, które są zawsze oznaczone wielką powagą. Pierwszy z nich – Dzień Wiedza, która przypada na 1 września, kiedy w świątecznej atmosferze dzieci i dorosłych witany początek nowego roku akademickiego i pogratulować ich nauczycielom kwiaty i koncerty podczas obowiązkowego zakresu w szkolnym.


Drugi z tych wydarzeń specjalnych zauważyć później, kiedy już w pełnym badaniu wrzenia, dzieci zostały wprowadzone do nowych tematów i nowych nauczycieli. To święto – Dzień Nauczyciela, profesjonalny dni od nauczycieli wszystkich instytucji edukacyjnych. Specjalność ta jest naprawdę godne pochwały, bo praca nauczyciela – to ciężka praca związana z wysokiej koncentracji uwagi, kłopotów, nieprzespanych nocy i stałej komunikacji ze wszystkimi rodzajami dzieci, z których każda wymaga własnego indywidualnego podejścia.

Co dzień Dzień Nauczyciela obchodzony jest w naszym kraju? Generalnie, aby świętować tę datę jako profesjonalista święto nauczycieli rozpoczęła się w 1965 roku. A od 1980 roku, kiedy to dekretem Prezydium ZSRR Najwyższej ZSRR, w którym do zharmonizowania różnych dat Pamięci, odpowiedź na pytanie „co dzień Dzień Nauczyciela” stają się różne co roku. Wszakże, zgodnie z niniejszym rozporządzeniem, data święta stał pływających. Każdego roku, przypada na różne numery i obchodzone w pierwszą niedzielę października.

Przy okazji pytanie „co dzień Dzień Nauczyciela” może również nieprawidłowej obywateli Ukrainy, Białorusi, Litwy i Kazachstanu. W tych krajach wciąż świętuje to wydarzenie odbywa się w pierwszą niedzielę października. W swoich przedszkolach zaczynają obchodzić w najbliższy piątek.

Rosja jest obecnie w notach Day konkretną datę nauczyciela. Ilość Celebration – 5 października. Dokładna data, według rządu, i bardziej wygodne dla nauczycieli i dla uczniów. Ten Federacji Rosyjskiej w solidarności ze społecznością światową. Fakt, że cały świat obchodzi święto z jednym 1994 – WorldTeacher'sDay lub Światowy Dzień Nauczyciela. Została ona zorganizowana przez Wspólnoty UNESCO i wspierany przez ponad 100 krajach. To święto w wielu krajach zbiega się z początkiem ferii jesiennych (a na półkuli południowej – wiosną), ale dlatego, że czasami przełożone na dzień lub dwa na kalendarzu.

Profesjonalne święto ludzi, takich jak nauczyciele – jest wyrazem szacunku i podziwu dla ich ciężkiej pracy. I to jest bardzo, bardzo odpowiedzialny – przecież nauczyciele ustąpić w życiu każdego z nas uczy się ważnych rzeczy, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka, ale jest to konieczne w przyszłości: jak radzić sobie z ludźmi, jak zaprzyjaźnić się i kochają swój kraj w celu zdobycia nowej wiedzy i stosować istniejące. Dzielą się swoimi doświadczeniami z różnymi ludźmi, a najwyższe uznanie dla osiągnięć każdego nauczyciela jego uczniów.

Dlatego należy pamiętać, jesienią szereg Dniu Nauczyciela, idź do swojego domu i szkole pogratulować nauczycielom w ich zawodowej wakacje (byłoby to bardzo ładne). Wierz mi, nawet wiele lat później pamiętają każdy z jego ucznia i będą wdzięczni za uwagi i gratulacje dla ich pracy.