865 Shares 8636 views

Częstą chorobą kotów

Na obecnym dzień, koty są uważane za jeden z najbardziej popularnych zwierząt domowych. I, podobnie jak każdej innej żywej istoty, są one podatne na choroby. Choroby kotów są zróżnicowane począwszy od wspólnej nieżytu nosa zimno, a kończąc na gruźlicę, wścieklizny i innych poważnych zakażeń. I to jest bardzo ważny czas, aby określić, czy naruszenia i zapewnienia właściwej opieki nad zwierzętami.

choroba skóry kota

Większość weterynarzy często do czynienia dokładnie z chorobami skóry, począwszy od łysienie, zapalenie skóry i dermatozy. Jednak najbardziej znana choroba ta jest uważana za nadal grzybicy, która, nawiasem mówiąc, jest niebezpieczne dla właściciela zwierzęcia. Dlatego, jeśli zdecydujesz się wziąć kota z ulicy, a następnie zacząć koniecznie zbadaj.

Grzybica – zakaźną chorobą grzybowego. Takie patogeny są stale tworząc ogromną liczbę zarodników, które znoszą ciepło, zimno, a nawet wpływu środków dezynfekcyjnych. Spory te mogą być szkodliwe dla ludzi. Zakażenie kotów jest przekazywany z gryzoni, głównie szczurów i myszy. Okres inkubacji choroby może trwać przez okres do jednego miesiąca.

Co do objawów, praktycznie nie pojawiają się w pierwszym stadium rozwoju choroby. A następnie na skórze pojawiają się mniejsze, różnych kształtach płaty skóry bez włosów. Można zauważyć, że skóra staje się szaro i pokryte łuskami. W przypadku braku opieki pod skalach mogą pojawić się małe ropiejące. Świąd jest zazwyczaj nieobecny lub jest słaby. W większości przypadków chodzi o łysienie u kotów pojawiają się w pobliżu uszu na głowie, kończynach i ogonie.

Chore zwierzę jest pilna potrzeba, aby pokazać je lekarzowi. On wyznaczy odpowiednie środki przeciwgrzybicze lub antybiotyki. Rany i wypryski na skórze należy czyścić ciepłą wodą i smarować naftą.

choroby pasożytnicze, kot

Oczywiście często vozbuditelyamim chorób spowodowanych przez pasożyty. Takie patogeny są zjednoczyć pod nazwą „robakami”. W większości przypadków, kot zarażony okrągłych lub tasiemce. Źródło jaja pasożytów – jest zainfekowany jaszczurki, gryzonie i ptaki, które od czasu do czasu nie jest wstręt do jedzenia zwierzaka.

Objawy zarażenia pasożytami są dość podobne. Początkowo kot szybko traci na wadze, to nie ma apetytu. Czasami jest wymioty i biegunka z krwią w stolcu. Nawiasem mówiąc, jeśli przyjrzeć się bliżej, larwy mogą być postrzegane w stolcu lub wokół otworu odbytu zwierzęcia, które wyglądają jak małe białe nasiona. Dalsze sierść zwierzęca traci połysk, pęcznieje w żołądku. Czasami obserwuje się niedokrwistość. Aby ustalić, niedokrwistość, wystarczy spojrzeć na dziąsłach kotami – one stają się białe.

W każdym przypadku należy skontaktować się z weterynarzem. Do tej pory istnieje wiele leków przeznaczonych do zwalczania robaków.

Choroby zakaźne kotów

Pomimo faktu, że kot nie jest bardzo podatne na zakażenie, ale często może stać się ofiarą chorób bakteryjnych lub wirusowych.

choroby kotów wywołane przez bakterie, Leptospira – leptospiroza. Głównym nośnikiem zakażenia są gryzonie – tak ze zwierzętami i zarazić się chorobą. Aby rozpocząć z kotem zaczyna się gorączka, która towarzyszy odmowy jedzenia, wymioty i drżeniem kończyn. Ponadto, można zauważyć zmiany ustne – błona śluzowa jest pokryta małymi ranami i zaczerwienienie. Nieleczona choroba może zakończyć się śmiertelne.

Wścieklizna – kolejny wspólny i bardzo niebezpieczna choroba, która jest spowodowana przez określonego wirusa. Przede wszystkim wpływa na układ odpornościowy. Na początku nie ma żadnych oznak, ale potem zwierzę staje się agresywny i atakuje inne zwierzęta i właścicieli. Innym charakterystycznym objawem – jest nadmierne ślinienie. W ciągu kilku dni, choroba postępuje szybko, co prowadzi do zubożenia ciała, paraliżu i śmierci. Do tej pory nie ma lekarstwa na wściekliznę – jeśli zwierzę jest chore, to prawdopodobieństwo śmierci stu procentach. Jedyna alternatywa – jest profilaktyka, a zatem powinny zostać zaszczepione przeciwko wirusowi wścieklizny.

Ale trzeba być bardzo ostrożnym. Takich kotów choroba śmiertelnie niebezpieczny dla ludzi. Wirus jest transmitowany po użądleniu lub wymiany wewnętrzny płynów (np śliną pacjenta, jeżeli zwierzę spadła do rany na skórze ludzkiej). W tym przypadku należy skonsultować się z lekarzem.