92 Shares 9841 views

Padaczka u kotów: Przyczyny, objawy, leczenie

Nie każdy właściciel kota może sobie wyobrazić, że ich zwierzę, jak niektórzy ludzie mogą być chore na padaczkę. Jednak według lekarzy, to choroba wśród kotów niedawno znaleziono coraz częściej. Jednak wiele osób zwrócić uwagę na dziwne zachowanie jego „Fuzzy”, ale nie można wytłumaczyć. I nie mogą myśleć, że zwierzę cierpi z powodu tej strasznej choroby.

W tym artykule będziemy mówić o tym, jak wyglądają padaczki u kotów. Objawy, leczenie i profilaktyka tej choroby nie są pozostawione bez opieki.

Co to jest padaczka

Natychmiast należy stwierdzić, że ta choroba nie jest zakaźna. Jego przyczyny mogą być bardzo zróżnicowane. Często, widząc dziwne zachowanie kota, właściciel może pomyśleć, że zwierzę odgrywa fool, i nie dają żadnej wagi do tego. I na próżno …

Padaczka u kotów (objawy, leczenie będą rozpatrywane poniżej) – to specjalny chorobą mózgu, które mogą być uznane przez drgawek i konwulsji, trwające przez krótki czas. Choroba ta może wystąpić nie tylko u kotów, jest również przedmiotem innych zwierząt, oraz, oczywiście, ludzie. Czasami choroba jest spowodowana nieprawidłowościami w mózgu, a czasami są też inne powody.

Zazwyczaj diagnoza „padaczka” kładzie gdy drgawki i konwulsje powtarzać z pewną regularnością.

warunki

Aby lepiej zrozumieć tę chorobę, niech określić pewne warunki, które towarzyszą jej:

 • prodromnaya faza – okres, kiedy zachowanie zwierzęcia pojawia się niepokój i nerwowość; kot pojawia się nieodparte pragnienie, aby przenieść, a ona zaczyna niekontrolowanie być noszone w domu;
 • Fazę postictal – czas, po konwulsje; w tym okresie, kot może być senny, wykazywać oznaki depresji; Mogą one również zakłócać ataków „wilczego apetytu”, pewne emocje; Ten etap może trwać od 24 do 48 godzin;
 • attack – same skurcze; Zaobserwowane skurcze kończyn, drgawki, utratę kontroli nad funkcji fizjologicznych organizmu, silne ugięcie kręgosłupa; Ten stan trwa zwykle 1-3 minut;
 • częściowe zajęcie – nie obejmuje całe ciało, ale tylko niektóre grupy mięśni; może się objawiać w postaci niekontrolowanego agresji próby zacisnąć nieistniejącego obiektu, drżenie ogona lub łapy.

rodzaje chorób

Przede wszystkim, trzeba dokładnie zrozumieć, co jest padaczka u kotów, leczenie będzie zależeć właśnie na ten temat. Eksperci współdzielone przez wszystkie ataki na dwa główne rodzaje:

 • prawdziwy;
 • fałszywe.

W języku medycyny nazywane są trochę inaczej: idiopatyczne i objawowe.

To padaczka jest raczej trudna do zdiagnozowania, ustalić prawdziwą przyczyną może być bardzo trudne. Wielu lekarzy mają skłonność wierzyć, że nie są winni nieprawidłowości mózgowe genetyczne lub wady wrodzone u kociąt. Choroba objawia się w bardzo młodym wieku, praktycznie nieuleczalnej, ma kota na całe życie, i po pewnym czasie, czas trwania i nasilenie ataków wzrasta. Leczenie padaczki przedstawić bardzo długi i skomplikowany. W niektórych ciężkich przypadkach, aby zatrzymać cierpienia zwierzęcia, nawet oferując mu położyć się spać.

W przeciwieństwie do poprzedniej wersji fałszywej natury padaczki jest nabyte. W tym przypadku, objawy są najczęściej wynikiem innych chorób lub urazów głowy. I od momentu urazu do momentu pierwszych objawów może trwać dość długo, właściciele mogą nie być świadomi, że ich kot jest w niebezpieczeństwie.

objawy

Jak może wyglądać padaczki u kotów? Objawy tej choroby jest dość wymowne. Najczęściej prekursorem ataku jest kompletny bezruch. Zwierzę jakby przebita, oczy rzuca się w jednym punkcie, nie jest utrata orientacji, kot nie reaguje na bodźce zewnętrzne.

Kiedy zaczyna się atak, zwierzę spada i zaczyna drgać w napadzie, skręcać i wyginać do tyłu. Istnieje skurcze, drętwienie ciała, może być częściowo zatrzymać oddech, wyciągnął nogi. Podczas ataku może się zdarzyć, mimowolne ruchy jelit lub pęcherza moczowego, kota, procesy te nie są pod kontrolą. szczęka zwierzęcia jest stale w ruchu jakby coś żuł i skurcze nóg, przedstawiających uruchomiony. Każde zwierzę może zamknąć usta białą pianę. Jeśli nie jest biały i różowy – to znaczy, że Twój pupil zranić swojego języka lub policzka, a on krwawił.

Stan taki może trwać od kilku sekund do kilku minut. Po ataku, kot staje się ospały, oddychając ciężko i długo się do życia. Czasami po ataku zwierzę może stracić wzrok i słuch przez kilka godzin.

przyczyny

Dlaczego nie ma padaczki u kotów? Przyczyny mogą być różne. Jak już wspomniano, padaczki może być objawem innej choroby, a także mieć wrodzone, spowodowane zmianami genetycznymi.

Ustalić przyczyny choroby i pomóc własnym zwierzęciem jest niemożliwe. Tutaj ważne jest, aby skonsultować się ze specjalistą. Jeśli zwracamy się do weterynarza w czasie, możliwe jest ustalenie przyczyny choroby i złagodzić stan zwierzęcia.

Aby prawidłowo zdiagnozować źródło choroby, trzeba przejść kilka testów i zrobić specjalne testy. Jeśli okaże się, że padaczka jest fałszywa, konieczne jest w leczeniu choroby podstawowej, drgawki ostatecznie przejdzie sama. Harder, gdy zdiagnozowano idiopatyczną padaczkę – to zwierzę potrzebuje stałej opieki i pomocy dla gospodarza przez całe życie.

diagnostyka

Nawet jeśli wiesz, jak w leczeniu padaczki u kotów, to nie znaczy, że można to zrobić samemu. Aby uniknąć błędnej diagnozy, tylko trochę, aby zobaczyć atak i zrozumieć, że pasuje do obrazu opisanego powyżej. To wszystko jest o wiele bardziej skomplikowana. Aby upewnić się, że diagnoza jest prawidłowa, lekarz musi przypisać pet chemię krwi, USG jamy brzusznej, MRI lub CT, EEG, RTG klatki piersiowej.

Dopiero po otrzymaniu wyników maksymalnej liczby badań, jak również słuchanie szczegółowym opisem, lecz widząc atak wideo, lekarz może zrozumieć prawdziwą przyczynę choroby i przepisać odpowiednie leczenie.

Które koty są predyspozycje do padaczki

Wiele „koshkovladeltsy” chciałby wiedzieć, czy padaczka u kotów zależy od rasy zwierzęcia lub jakichkolwiek innych funkcji. Do tej pory nie ma stałego połączenia pomiędzy rasy zwierzęcia i częstotliwości chorób. Ale związek między padaczką i płci zwierzęcia jest. Stwierdzono, że koty cierpią z powodu tej strasznej choroby większości kotów.

Jeśli choroba jest wrodzona w przyrodzie, pierwsze ataki występują zwykle w okresie dojrzewania płciowego zwierzęcia. Jeśli padaczka jest fałszywe, a następnie dowolny zestaw tymczasowe połączenie jest bardzo trudne. Chociaż padaczka jest dziedziczona, to nie zawsze tak jest, to z matki na dziecko. Czasami choroba objawia się w drugim lub nawet trzecim pokoleniu. Dlatego też, jeśli jesteś zatrudniony u kotów hodowlanych, niezależnie od formy zwierzęcej choroby powinny zostać wyłączone z „pokolenia”.

Kiedy rozpocząć leczenie

Aby rozpocząć leczenie prawidłowo i na czas, konieczne jest rozważenie i rekord napadów padaczki u kotów. Leczenie zależy od tego jak często one występują.

Jeśli napady mają swoje zwierzę nie zdarzyć więcej niż raz lub dwa razy w roku, zwierzę nie cierpi żadnej choroby towarzyszące, leczenie nie jest konieczne, aby przypisać. Twoje zadanie – aby uważnie obserwować zwierzaka i starają się zmniejszyć ryzyko kontuzji do minimum.

Jeśli napady powtarzają się raz na miesiąc lub więcej, zwierzę musi być traktowane z leków przeciwdrgawkowych specjalnych. Nie zapominaj, że powinny one wyznaczyć lekarza. Zła narkotyków pociąga za sobą wzrost nasilenia i czasu trwania napadów. Ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarskich, właściwa pielęgnacja zmniejszy częstotliwość ataków i ułatwiać kondycję zwierzęcia.

Porady weterynarz neurolog

Padaczka u kotów – choroba nie jest zbyt badane. Można jednak pomóc lekarzowi poprawnie zidentyfikować typ choroby. Aby pomóc lekarzowi, staram się myśleć z wyprzedzeniem odpowiedzi na pytania takie jak:

 1. Gdy nie był pierwszy atak i stały się bardziej?
 2. Jaki jest regularność ataków?
 3. czy są one spontaniczne (brudny) lub regularne?
 4. Czy zauważyliście połączenie pomiędzy atakiem i karmienie, spanie, pobudzenie lub innych wydarzeń?
 5. Czy są jakieś inne objawy: zwiększone pragnienie, utratę apetytu, lub inne?
 6. Czy dajesz zwierzęciu dowolnych dodatków do żywności, leków?
 7. Czy istnieją przypadki upadków z wysokości, inne urazy?
 8. To nie było to, czy zatrucia lub narażenia na trucizny?

Odpowiedzi na te i inne pytania pomoże lekarzowi w celu prawidłowego określenia etiologii choroby i przepisać odpowiednie leczenie.

Padaczka u kotów: leczenie, leki

Jak już wspomniano, padaczka wystarczy być natychmiast leczone w przypadku, gdy jest to choroba podstawowej. Jeśli jest fałszywy, to lekarstwo musi najpierw objawów choroby, ataki mogą zdać się na własną rękę.

Tak, padaczka u kotów – leczenie. Jak zatrzymać ataki i ułatwienia kondycję zwierzęcia? W leczeniu pierwotnego padaczki jest często używany takich leków:

 • „Pregabalinę”;
 • „Fenobarbital”;
 • „Gabapentyny”;
 • "Levetiracetam";
 • „zonisamid” i inne.

Warto powiedzieć, że większość z zabiegu jest się przez całe życie i prowadzone wyłącznie pod nadzorem lekarza. Nawet jeśli ataki nie występują przez dłuższy czas i wydaje ci się, że zwierzę jest całkowicie zdrowy, w każdym razie nie zatrzymują się na tabletki. Takie działania mogą spowodować „napady zrezygnować.”

Leczenie jest uważane za skuteczne, jeśli częstotliwość napadów u zwierząt zmniejszyła się co najmniej dwa razy, a skutki uboczne są minimalne lub nieistniejące.

Jest to bardzo ważne w trakcie leczenia, aby utrzymać specjalny dzienniczek, w którym szczegółowo opisać wszystkie wystąpiły drgawki: data, godzina, czas trwania, nasilenie, jak atak udał, były drgawki, zatrzymanie oddychania, i tak dalej. Zapisy te są bardzo pomocne, aby dostosować leczenie. Jeśli pozytywne wyniki leczenia nie działa, to koniecznie musi być skorygowany. Może stosować dawki leku źle lub zwierzęcego organizmu okazało się oporne na konkretne środki przeciwpadaczkowe.

Jeśli napady w zwierzęciu nieobecny przez rok, lekarz może rozpocząć zniesienie leku, stopniowo zmniejszając dawkę. Bardzo leczenie nie może rzucać – padaczka może wrócić.

czy choroba zagraża życiu zwierzęciem

Terminowo i prawidłowo zdiagnozowana padaczka u kotów, nie jest wybrana leczenia i odpowiedniej opieki – gwarancję, że choroba przyniesie nieodwracalne szkody.

Niebezpieczeństwo dla życia zwierzęcia przychodzi kiedy zdiagnozowano stan padaczkowy. Jest to długa seria ataków, ale w między kot traci przytomność. Jest bardzo ważne, aby natychmiast przewieźć zwierzę do lekarza. Każdy taki atak jest obarczona poważnymi uszkodzeniami mózgu, śmiertelnych ataków serca i niedotlenienia (ryzyko uduszenia).

W przypadku padaczki u kotów jest objawem innej choroby, takie jak rak mózgu, wszystko zależy od tego, jak wpływa to ostatnie na ciele zwierzęcia. Tu mieszka zwierzę raczej zależy od złożoności choroby podstawowej i jej etapie.

Co właściciel

Powodzenie leczenia i bezpieczeństwo zwierzęcia zależy od rodzaju pomocy, które otrzymuje od mistrza. Aby ułatwić atak epilepsji u kotów, trzeba:

 • uważnie obserwować zachowanie zwierzęcia; pozorna przybliżenie zajęcie konieczne przeniesienie kota podłodze w ciepłym pomieszczeniu i słabe światło;
 • ręka trzeba trochę podnieść i trzymać głowę zwierzęcia tak, że kot nie walczył go na podłodze;
 • Nie trzeba specjalnie rozewrzeć szczęk, jeśli zwierzę nie zadławić;
 • jeśli widzisz pianę z ust, włóż czubek łyżeczki między przednimi zębami i delikatnie trzymać go tam, zwierzę nie gryźć się w język;
 • W żadnym przypadku nie można grzebie palcami w ustach zwierzęcia, złapać język i spróbować go wyciągnąć; jeśli kot leży na płaskiej powierzchni, język nie będzie zapadet i ona nie może zadławić;
 • jest to również możliwe, aby nacisnąć zwierzę na podłogę lub do ciała – wiąże ruch zwierzęcia i zwiększa atak;
 • Zachować szczególną notatnik i zapisz wszystkie szczegóły każdego ataku;
 • co najmniej raz w roku w celu przeprowadzenia pełnego badania zwierzęcia;
 • Tylko karmić swoje jedzenie dla kota, opracowany specjalnie dla padaczkowych zwierząt;
 • starają się chronić zwierzę przed stresem, w każdym przypadku, czy go nie bić, a nie płacz, nawet jeśli kot był winny.

Zapobieganie padaczka

Oczywiście, padaczka genetyczne środki zapobiegawcze będą miały żadnego wpływu, ponieważ choroba jest od urodzenia. Ale padaczka objawowa może próbować zapobiec.
Aby to zrobić, należy uważnie monitorować zwierzaka i przestrzegać kilku zasad:

 • regularne badania krwi, moczu;
 • monitorować stan cukru we krwi, aby sprawdzić, nerek i wątroby;
 • zapobiegania przeziębieniu i choroby zakaźne;
 • Aby uniknąć ryzyka kontaktu z substancjami toksycznymi, toksyny;
 • zapobiec przegrzaniu lub nadmiernemu zwierzęcia;
 • zapobiec urazom, skacze lub spada z dużej wysokości, na przykład z szafy lub balkonie;
 • uspokój się z wykorzystaniem różnych dodatków biologicznych, bez recepty;
 • dać żadnych leków, w tym pigułki na robaki, tylko powołania weterynarza.