785 Shares 7605 views

Jak spowodować wymioty psa? Jak pomóc zwierzaka w przypadku zatrucia?

Przynosząc szczeniaka do domu, musisz zrozumieć, że to nie tylko świetna zabawa, ale także ogromna odpowiedzialność. Od tej chwili właściciel jest w pełni odpowiedzialny za zwierzę i jego zdrowie. W życiu często zdarzają się nieprzewidziane okoliczności, więc każdy gospodarz powinien być w stanie udzielić pierwszej pomocy czworonożny przyjaciel. W tym artykule dowiesz Jak spowodować wymioty psa.


W niektórych przypadkach może być konieczne tych umiejętności?

Niestety, w życiu codziennym, człowiek o dobrych intencjach, nie jest w stanie przez całą dobę, aby zadbać o swojego zwierzaka. Czasem zwierzę sam, może połknąć pikantne jedzenie, zapomniany mistrz medycyny lub jakiś obcy przedmiot. W takich sytuacjach, na odruch wymiotny pomaga oczyścić żołądek i układ oddechowy. Ponadto, pozwala uniknąć zatrucia w przypadku zatrucia chemikaliami.

Jednak przed wywołaniem w wymioty psa, upewnij się, że po spożyciu substancji niebezpiecznych nie więcej niż dwie godziny. Po tym czasie spożywane trucizny zaczyna być pochłaniana w ściany przewodu żołądkowo-jelitowego.

W niektórych przypadkach jest to niemożliwe, aby pobudzić odruch wymiotny?

Zabronione jest, aby to zrobić, jeśli tkwi w gardle zwierzęcia obcego obiektu. W przeciwnym razie może wymiotować całkowicie zablokować drogi oddechowe, co może prowadzić do fatalnych konsekwencji.

Nie próbuj tej procedury, jeśli zwierzę połknęło jakąś substancję chemiczną, drażniący śluzowej. W tym przypadku można wyrządzić nieodwracalne szkody. To dlatego, że poza substancją może dodatkowo uszkodzić wnętrze psa.

Objawy zatrucia u psów

Wymioty jest jednym z najczęstszych objawów tej choroby. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na jej zapach, kolor i obecność krwi. W niektórych przypadkach może towarzyszyć biegunka lub mimowolne oddawanie moczu.

Zazwyczaj główne objawy zatrucia u psów zaczynają się pojawiać kilka godzin po zwierzę połknął trującą substancję. Najpoważniejsze przypadki mogą towarzyszyć niewydolność oddechowa, drgawki i koszenie dół. Jeśli czas nie podejmuje odpowiednie środki, pies może umrzeć.

Główne metody pobudzenia odruchu gag

Zdając sobie sprawę, że zwierzę jest zatrute, pierwszą rzeczą, którą należy usunąć ze szczątków jego ciele nie mieli czasu, aby zostać wchłonięte w trucizny we krwi. Aby to zrobić, trzeba się go pić pół szklanki oleju roślinnego.

Ponadto jest jeszcze tak samo skuteczny sposób. Niedoświadczonych hodowców psów będą pomocne wiedzieć, jak wywołać wymioty solą. Aby to zrobić, należy wlać do nasady języka swojego zwierzaka pół łyżeczki substancji. Ponieważ sól jest silne receptory drażniące, to będzie działać nawet bez połykania. W związku z tym nie muszą rzucić z powrotem głowę zwierzęcia. Jeśli nie można wlać z suchą sól można przygotować roztwór przy prędkości czterech łyżki na 500 ml wody.

Ponadto, właściciele psów nie chcą nauczyć się wywoływać wymiotów za pomocą nadmanganianu potasu. usta szczeniaka wlać litr słabego roztworu dorosłego zwierzęcia do trzech litrów.

Jak leczyć zatrucie?

Dowiedzieć się, jak spowodować wymioty pies, trzeba zrozumieć, co robić po oczyszczeniu żołądka. Po organizmu zwierzęcego jest uwolniony od pozostałości substancji toksycznych, konieczne jest, aby dać adsorbent. To może być aktywowany węgiel lub „ENTEROSGEL”. Pierwszy z nich zaleca się podawanie z częstością jedna tabletka na dziesięć kilogram psa, drugi – 5,10 ml o tej samej masie.

Intensywne wymioty i biegunka prowadzi do odwodnienia. Aby tego uniknąć, trzeba podlewać swoje zwierzę. Picie należy niewiele, ale często. W przypadku zatrucia chemikaliami zaleca się wprowadzić antidotum na zwierzętach. Okazało pet pierwszej pomocy, należy natychmiast pokazać go do weterynarza, który przepisze dalszego leczenia.

profilaktyka

By zrozumieć, jak wywołać wymioty u psów i jak postępować w przypadku zatrucia, trzeba dowiedzieć się, co zrobić, aby uniknąć takich sytuacji. Przede wszystkim, trzeba trenować zwierzęcia, aby podnieść coś z ziemi. Poprzez zakup żywności w rezerwie, powinny przestrzegać jego zasad przechowywania.

zaleca się usunięcie wszystkich domowych chemikaliów, leków i roślin doniczkowych poza zasięgiem. W przypadku konieczności przeprowadzenia dezynsekcji pomieszczeń lub dezynsekcji, pies powinien być tymczasowo zabrane z domu.

Na ogół środki zapobiegawcze mają na celu zapobieganie możliwych kontaktów psa z chemikaliami, aby zapobiec, że przypadkowo zjadł nieświeże lub zatrutą żywność. Zwierzę, które mogą podnieść coś z ziemi, lepiej jest chodzić w kagańcu.