785 Shares 3263 views

Kompatybilny Akwarium Ryby

Tworzenie i projektowanie akwarium – jest to bardzo ekscytujący proces, który wymaga twórczego myślenia i specjalistyczną wiedzę. Na początkowym etapie, jednym z ważnych punktów, które trzeba zwrócić większą uwagę na zgodność ryb akwariowych.

Przy wyborze nowych najemców do stawu, konieczne jest, aby znać charakterystykę ich naturalnym środowisku. Niedopuszczalne jest, aby złożyć w jednym akwarium morskie i słodkowodne ryby, gdyż pochodzą z zupełnie różnych środowisk. Nawet, świeża woda może być, tak jak radykalnie inny, o różnej sztywności, kwasowości, temperaturze i innych cech charakterystycznych. Ponadto, są one zwilżane i stałego wyrośnięte i oczyszczone, oświetlenie i zanurzono w zmroku. Wszystkie te czynniki należy wziąć pod uwagę, ponieważ określają zgodność ryb akwariowych.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest behawioralne cechy mieszkańców akwarium. Można jednak zachować rybę z podobnych nawyków i potrzeb życiowych. Lepiej jest, jeśli miałyby one w przybliżeniu ten sam rozmiar co większych gatunków, nawet jako miłujący pokój, często pochłaniają mniejsze ryby, myląc je dla pożywienia. Nie jest konieczne, aby skupić się na ogólnych akwaria w sklepach zoologicznych, które często zawiera absolutnie niezgodną ryby. Z reguły jest to młody, jeszcze nie dorosshy aż do wieku konfliktów terytorialnych, a kto jest zresztą w chwilach stresu. Osiedlić się w nowym domu i osiągnięcie dojrzałości, ryba zacznie pokazać nerwy i poukładać. Kompatybilny Aquarium Fish – jest to bardzo poważna sprawa, tak aby wybrać najlepszą zwierzaka z góry, mając dokładnie studiował literaturę techniczną.

Konieczne jest sprecyzowanie informacji o cechach ich zachowania podczas tarła. Przedstawiciele niektórych gatunków dziko ochronnych jego murów, stając się agresywny i często szkodzą żagle obok sąsiadów. Nabywając te zwierzęta, wskazane jest, aby uzyskać specjalne akwarium tarła, które będą młodzi rodzice. Aby przestrzeń zbiornika zastosowano bardziej szczegółowo, pożądanym jest, aby połączyć się z ryby się w różnych warstwach wody.

Mówiąc o zgodności, jako szczególny przykład, rozważmy kilka popularnych gatunków. Tiger kolce – jest piękna nauka ryby, które świetnie wyglądają w akwarium. Ale mają jedną wadę – są gryzienie, woal długie ogony i płetwy swoich sąsiadów, niezależnie od ich wielkości. Dlatego gupiki, skalary, veiltail, złota ryba ich instalacja nie jest to konieczne w celu uniknięcia kłopotów. Showy mężczyźni – Walka to ryba, która w żadnym wypadku nie może być pociągnięty do roślinożerny. Ponadto mężczyźni tego gatunku w oczach siebie, będziemy walczyć aż do śmierci, więc akwarium powinien być jeden samiec i otoczony przez kilku samic. Melancholijny Skalary, wręcz przeciwnie, sami często ofiarami bardziej aktywnej i agresywnej ryby. Problemy z wagą mogą powstać z takich popularnych mieszkańców akwariów jako złote rybki. Zgodność ich z przedstawicielami innych gatunków jest wątpliwa. Mają pokojowego charakteru, ale są straszne dziwki, oprócz i roślinożernych. Dlatego w stawie rozwija się bardzo trudne warunki środowiskowe, a jeśli weźmiemy pod uwagę wymagania temperaturowe, okazuje się, że złoto nie może rozstrzygać innego rodzaju.

Podstawowe zalecenia dotyczące wyboru mieszkańców akwarium zawiera tabelę kompatybilności ryb akwariowych, które pomogą dokonać wstępnej selekcji. Ale bardziej specyficzne rozwiązanie powinno być oparte na wielkości i wnętrza zbiornika.

Kompatybilny Fish Aquarium – bardzo ciekawy temat, szczegółowe badania, które mogą stworzyć zrównoważony i harmonijny ciało wodą o zdrowy i piękny mieszkańców.