314 Shares 3379 views

Co do paszy krasnouhih żółwie, aby uzyskać zdrowe zwierzęta

Kwestia, jak karmić żółwie krasnouhih wymaga poważnego podejścia i wnikliwej analizy, ponieważ zbilansowana dieta jest kluczem do prawidłowego rozwoju zwierząt.

Jedzenie musi być obecny wiele pierwiastków śladowych, ale jest to szczególnie ważne, że żółw wystarczająco dużo wapnia. W naturze, te gady jeść zarówno pokarmów zwierzęcych i roślinnych, znalezienie własnych źródeł mineralnych i witamin. Ale w niewoli to ważnym zadaniem jest rozwiązać ludzi. Dlatego, aby rozwijać zdrowe dla zwierząt, trzeba wiedzieć, co karmić krasnouhih żółwie i jak zorganizować swoją dietę odpowiednio.

W młodym wieku, te żółwie są mięsożerne, jak i dorosłych, są wszystkożerne. Dlatego też, podczas gdy żółw rośnie, konieczne jest, aby dać tylko pasze pochodzenia zwierzęcego, głównie ryby. Można uruchomić do zbiornika żywych ryb, takich jak gupików lub dać się surowy chude ryby, kruszony wraz z kośćmi. Te ostatnie korzystne do dezynfekcji utrzymywano przez jedną minutę w temperaturze wrzenia wody jest. Żółwie są odpowiednie babka, morszczuk, tallasa, dorsz i kilka innych gatunków. Diety te muszą być również obecny mięsa (wieprzowina, kurczak, wątroba wołowa) i owady (joker, gammarus, stonogi, dżdżownice, chrząszcze, skorupiaków Daphnia). można dać świeże (w tym akwarium), ślimaki, kijanki i owoców morza (krewetki, kalmary).

Wraz z wiekiem, woda zaczyna korzystać z czerwonymi uszami suwaki i wegetariańskie. Lepiej, jeśli będzie to glony, uprawiane w oddzielnym akwarium. Należy pamiętać, że niektóre rośliny wodne, takie jak Elodea i limnofily, są trujące. Jako alternatywę dla roślin pokarmową odpowiednią sałaty i mniszka, szpinak, rozdrobnionego surowego ogórka, kapusty, marchwi, jabłek, banany i rzęsy, zebranych z powierzchni stawu lub innego zbiornika wody czystej.

Można gotować w dużej ilości, mieszać różne składniki i zapewnienie ich bez środków smakowo żelatynę. Otrzymaną mieszaninę tnie się na kawałki i przechowuje w postaci zamrożonej. Zanim dasz kolejną partię żółwia należy rozmrażać. Dla dieta handlowy musi być traktowana poważnie, dokładnie przestudiować skład i upewniając się, że zawiera wszystkie niezbędne składniki budulcowe. Raz w tygodniu podawania pożądane dodanie kostną, pokruszonych skorupek lub glukonian wapnia. Jest to konieczne do prawidłowego rozwoju kośćca i powłoki gadów.

Wiedząc dokładnie, co karmić żółwie krasnouhih pozostaje do określenia miejsca, w którym będą one dostać jedzenie. W naturze jedzą prawo żywności w wodzie, ale w niewoli będzie łatwiej karmić je na ziemi. Po pierwsze, tak długo będzie w stanie utrzymać czystość wody, a po drugie, jest to bardziej wygodne do lądowania dać witamin lub składników mineralnych suplementów. Żywe ryby najlepiej jest biec prosto do wody, aby żółwia oni byli ścigani.

Przed żółwi krasnouhih paszy, należy określić, czy chcą jeść. Będąc długi czas w chłodnym otoczeniu, te gady tracą apetyt, więc trzeba dać im czas na rozgrzanie się dokładnie. Głodny, żółwie zaczynają poruszać się losowo w wodzie, niespokojnie badając klatkę w poszukiwaniu pożywienia. Ilość żywności właściciel musi zidentyfikować się oglądając swoje zwierzęta. Nie należy stosować zbyt dużych dawek, które pozostawi żółwia.

Karmienie krasnouhih żółwie dla każdego wieku ma swój własny system. Młode zwierzęta muszą być karmione codziennie, dorosłych zwierząt – 2-3 razy w tygodniu. Zdrowe żółwie mają dobry apetyt i, będąc głodni, aktywnie żebractwa. Ale objadać się ich w żadnym wypadku nie może, ponieważ może to spowodować szkody dla ich ciał.