576 Shares 7572 views

Co jest cytogram zapalenia?

Każda kobieta przynajmniej raz odwiedzić ginekologa, wie co cytogram.

It mikroskopowe, co daje całkowitą obraz zmian w składzie odrzuca pochwowych komórek nabłonkowych w niektórych procesach zachodzących. zapalenie cytogram określa stan zapalny i możliwych chorób, w tym procesów patologicznych o różnym charakterze na szyjce.

Wyniki pozwalają zdiagnozować chorobę w jej wczesnym stadium rozwoju, aby dokładniej określić stan szyjki macicy:

  • obecność zmian nowotworowych;
  • polipowatości;
  • leukoplakia.

Metody analizy

Metoda analizy polega na określeniu cechach z jądra komórki i jej cytoplazmie komórek liczy się w różnych warstwach nabłonka płaskiego, obliczanie indeksów – EI (granulocytów kwasochłonnych), CPI (cariopyknotic) i IP (wskaźnik dojrzewania). Wyniki tych obliczeń ułatwiają diagnozowania, zwłaszcza ze względu na często występują procesy zapalne choroby powodowane przez różne czynniki chorobotwórcze.

zapalenie cytogram W przypadku chorób powodowanych przez wirusa opryszczki zwykłej, że struktura materiału rzadki jądro komórkowe (chromatyna), jej nierównomierne rozmieszczenie i większy rozmiar w jądrze komórek. Znaleziono odkształcone komórki nieregularny kształt komórek i duże rozmiary ze zwiększoną liczbą rdzeni.

W przypadku chorób powodowanych przez wirusa brodawczaka ludzkiego cytogram zapalnych wykazuje obecność zwiększonej ilości jąder komórkowych w nieregularnym kształcie, wiele komórek wielojądrzastych oraz obecność komórek nabłonkowych różnym stopniu keratynizacji. Wszystkie te objawy są pośrednie i nie może służyć jako pretekst do ostatecznej diagnozy.

powikłania

Ustalenie dokładnej diagnozy różnych procesach zapalnych szyjki macicy odgrywa ważną rolę cytogramme stan zapalny, leczenie odbywa się na podstawie wykrytego wirusa. Nieleczona patologiczne coarsening procesu i procesy zapalne szyjki spowodowane przez pewne wirusy, rozwój tła i choroby przedrakowe :

  • i pseudo leukoplakii;
  • polipów i płaskie brodawki;
  • ekropion i coleitis;
  • śluzówki macicy i jajowodów;
  • różnym stopniem dysplazji;
  • szyjki macicy i endocervite.

Cytogram umiarkowany stan zapalny, charakteryzujących się obecnością w warstwie pośredniej i powierzchni śluzówki szyjki komórek zaburzeń biologicznych (atypowe komórki).

Wzrost komórek i tkanek przez wpływ na dolne warstwy błony śluzowej i zależy od stopnia zapalenia. Kiedy zapalenie słabych objawów przerostu jest umiarkowany, z silnym zapaleniem manifestacji – oznakowane.

Cytologia jest w dużej mierze zależny od wieku pacjenta i jej poziomu hormonów. Kiedy używany jest wątpliwa diagnoza biopsji.

cytogram vosspaleniya

Więc co jest cytogram zapalenia? Jest to wynik badań wielu zmian w nabłonku pochwy, które wskazują na obecność zapalenia szyjki macicy.

Jeśli cytogram nie określenia czynnika sprawczego konkretnej choroby, i zapalenie postępuje, potrzeby testowania na obecność innych chorób przenoszonych drogą płciową, chlamydia, gonococcus, Ureaplasma. Z ujemnym wynikiem testu przeprowadzono bakposev szyjnych i leczenie wyizolowanego drobnoustroju.

Zapalenie narządów płciowych mają łagodny ból i jest dostarczane tylko dyskomfort. Często traktuje się jednak proces będzie przewlekłe przechodzi do innych narządów. Procesy zapalne u kobiet może być objawem innej choroby.

Wraz z postępem choroby i stan zapalny rozwija się. Przedstaw się i przewidzieć konsekwencje infekcji zapalenia niemożliwe. Własna będzie prowadzić do powikłań. Określenia sposobu leczenia i sprawiają, że spotkanie powinno być tylko specjalista.