244 Shares 6592 views

Teatr Opery i Baletu „La Scala”, Mediolan, Włochy: repertuar

Opera urodził się we Włoszech i w przyszłości opracowane muzyki i dramatu. Zaczynając od początku XVII wieku centrum opera myśleć Wenecja czy Neapol. Po teatru „La Scala” na zlecenie Marii Teresy Austrii królowej został zbudowany, palma w tego rodzaju gatunku przeniósł się do AC Milan. Tak pozostaje do dziś. Ta „świątynia opery”, ponieważ jest bardziej powszechnie określa się w społeczności, ma swój własny chór, Trupy balet i orkiestra bezkonkurencyjny, znany ze swoich niesamowitych występów na całym świecie.

Tło Milanese duma

Teatr „La Scala” został wzniesiony w miejscu, gdzie kiedyś stał kościół Mediolanie, a później dał nazwę nowej konstrukcji. Budynek został zaprojektowany w tych latach przez znanego architekta Dzhozeppe Piermarini, i zbudowany w ciągu dwóch lat w 1778 roku.

Przez cały splendor budynków ukryte za ścisłą i nie jest szczególnie zauważalny fasadą, który został zaprojektowany w stylu neoklasycystycznym. „La Scala” (Milan) został zbudowany bardzo szybko, jak jego poprzednik został spalony, a włoska arystokracja zażądał szybsze exodus budowy i pragnął nowych spektakli. Dlatego zewnętrzny widok z teatru nie zwracać uwagę, ale nie miało to wpływu Wystrój sali z doskonałej akustyki, optyki, gdzie wszystkie zasady zostały zachowane w miejscu.

Oprócz opery i baletu, w budynku było wiele miejsc, gdzie mogę bawić lokalną publiczność. Były różne pokoje i bufety gier, które utrzymywane dużych zgromadzeń kartę i wielką przyjemność Milanese arystokrację. Tak więc, na cały kraj stał się „La Scala” w tym centrum życia społecznego. Mediolan stał się miastem, które starał się dostać do teatru bywalców i miłośników opery z całego świata.

Budynek nie jest po prostu przechodząc proces odbudowy, a podczas II wojny światowej została całkowicie wymazana z powierzchni ziemi, a następnie przywrócony do swojej pierwotnej postaci jako inżynier i architekt L. umownej.

Artyści i wspaniali ludzie, głośniki w ścianach teatru

Najwięksi artyści czasie stworzył swoje prace na „La Scala”. Włochy zawsze oczekuje, że pojawi się w nowym sezonie, delivshiesya w tym czasie w czasie wiosny, lato, jesień i karnawału. Pierwsze trzy są zawsze zachwycił publiczność poważne dzieła operowe, a czwarty został poświęcony baletowych i teatralnych produkcjach innym świetle.

W XIX wieku dużą część repertuaru teatru były opera napisana przez znanego mistrza bel canta – Gioacchino Antonio Rossini. To dzięki niemu weszła w modzie poważny styl wydajności gatunku. Potem zaskoczył publiczność z jego dzieł Donizettiego i Belliniego, i śpiewali ich słynne diva operowa – Maria Malibran, Giuditta Pasta, i wiele innych.

Jednak najbardziej znaczącym wydarzeniem czasu było pojawienie się w „La Scala” (Milan) jest światowej sławy włoski kompozytor Verdi Dzuzeppe. To dzięki nim, że włoska opera stała się tak popularna nie tylko we Włoszech, ale w całej Europie.

Nie mniej istotna zrządzeniem losu było pojawienie się w teatrze, Arturo Toscaniniego, który stał się sławny dzięki wspaniałej wykonywania robót „Aida” w swoich młodszych lat. Przed nim, w „La Scala” I był dyrygentem, nie spełnia wszystkich niezbędnych wymagań, ale Toscanini jego gra nie mogła nawet podporządkować zapalonych theatergoers. Następnie stał, oprócz swojej głównej siedzibie, coraz artystycznej reżysera, który przyniósł wiele pozytywnych zmian w życiu teatru.

Na początku XX wieku, na scenach „La Scala” Milan i jego publiczność teatr mógł kontemplować jak walczyć głównego diva operowa stulecia o tytuł prima takich jak Renata Tibaldi i Marii Callas. Było wiele osobistości: Luciano Pavarotti, Enrico Caruso, Montserrat Caballe, Plasiddo Domingo, a także najlepszy Głos Rosji: Fiodor Chaliapin Leonid Sobíňov i wielu innych.

Repertuar dnia

Teatr otwiera swoje podwoje dla miłośników sztuki siódmego grudnia, a sezon kończy się w połowie lata. Do tej pory, opera „La Scala” może być zarówno klasyczne i nowoczesne. Ze sceny słychać utwory kompozytorów minionych i obecnych czasów. Do udziału w nim zapraszani są do najlepszych dyrygentów, reżyserów i aktorów z całego świata.

Raz na dwa lub trzy lata w teatrze stawia takich znanych teatralnych i oper jak „Aida”, „Falstaffa” i „Otello”, twórcą którego jest Dzhuzeppe Verdiego i „Madame Butterfly” kompozytora Dzhakomo Puchchini i znany wielu teatralnych widzów pracy Vincenzo Belini "Norma". Są one prezentowane publicznie w stylu klasycznym z nowoczesnymi akcentami – dzięki doskonałej parametrów technicznych teatru, umożliwiając im zrealizować każdą zachciankę dyrektora, który chce korzystać w produkcjach teatralnych. Dlatego tutaj repertuar zawsze podoba jej odbiorców.

Oprócz tych wielkich klasyków, można znaleźć Opera aby zadowolić wszystkie gusta. Na przykład takie światowej klasy kompozytorów jak Richard Wagner, Dzhoakkino Rossiniego, Gaetano Donizettiego, potr Chaykovsky, skromny Borysie i François Charlesa Gounoda.

Między operowych i teatralnych występów w sezonie zachwyci widzów o różnych koncertów i występów międzynarodowych gwiazd własny chór towarzyszy orkiestra.

Jaką rolę odgrywa w balecie?

Od najwcześniejszych dni sztuce teatralnej baletu ma znaczące miejsce w repertuarze „La Scala”. Mediolan i jego publiczność w dniu otwarcia zobaczył wspaniałą produkcję „więźniów Cypru”, choreografa, który był znany wszystkim Legrand.

W murach teatru pracować największych ludzi, które odegrały znaczącą rolę w balecie, jak L. Dupin, D. Rossi i William Garcia.

W XIX wieku, baletowy teatru stał się najbardziej znanym i popularnym w całej Europie. Nieco później w ścianach „La Scala” Szkoły Baletowej została założona, gdzie uczył najlepszych choreografów.

muzeum

Obok teatru, który znajduje się kolejny budynek, w którym mieści się szereg wystaw poświęconych nie tylko do „La Scala”, ale cała sztuka opery we Włoszech jako całości. Tutaj można zobaczyć stroje, rzeczy osobiste i fotografie znanych artystów, a także rozmaite instrumenty muzyczne, a nawet kilka gier planszowych, które w swoim czasie lubił publiczności teatralnej ostatnich lat. Wiele z tych elementów kolekcji został kupiony na aukcji w początkach XX wieku.

Bilety i obowiązujące przepisy

Aby dostać się do budynku teatru, konieczne jest, aby przestrzegać pewnych ubioru. Mężczyźni powinni być ubrani w garnitury i pięknych pań – w długich sukniach z zawoalowanych ramionach.

Kup bilety na „La Scala” może wynosić od 25 euro, a kończąc kilkuset. W dniu otwarcia – największego kosztu wejściowym i lepszej wstępnej rezerwacji miejsc. Reszta sezonu dla odwiedzających teatr może dać około trzydzieści euro, a biorąc pod uwagę fakt, że siedziba znajduje się w galerii.

Pomimo tych cen, wielu miłośników opery postarać się tu na początku sezonu.