229 Shares 4134 views

Dmitry Chernyak – utalentowany reżyser operowy

Dmitry Chernyak – reżyser (patrz zdjęcie poniżej). Opera i teatralne występy. Urodzony w Moskwie w 1970 roku. Na obecnym zawodzie nie przychodzą od razu. Od pewnego czasu młody człowiek studiował w Instytucie Architektury i dopiero wtedy wszedł GITIS.

Pierwsze oświadczenie

Jego debiutancki występ Dmitriy Chernyak ustawić w trzecim roku. Miał wówczas niewiele ponad dwadzieścia lat. Był zawstydzony zrobić inscenizację w Moskwie. Dmitry doskonale zdawał sobie sprawę, że w tym przypadku prawo do błędu nie ma. Dlatego pierwszym reżyserskim doświadczenie młodego mężczyzny, kupiony w Twerze. Stało się to w 1991 roku. W jednym z wywiadów powiedział, że Dmitrij znacznie ponieść w czasie pracy i nawet nie zauważy, jak Związek Radziecki upadł.

opera

Początkowo Chernyakova kreatywność nie ma nic wspólnego z tego gatunku. Dmitry myślał, że reżyser teatralny dramat daje więcej możliwości. Po tym wszystkim, nie istnieją podmioty związane z wokalami. Po ukończeniu GITIS, młody człowiek dostał pracę w Rosji Teatru Dramatycznego, z siedzibą w Wilnie.

Ale wszystko zmieniło się w 1998 roku, kiedy Dmitrij umieścić swój występ operowy debiut w Nowosybirsku. Była to światowa premiera na podstawie twórczości „młodych” David V. Kobekin. Inscenizacja stała się bardzo ważnym wydarzeniem kulturalnym.

nauczycielstwo

Kreatywność bohater niniejszego artykułu jest najlepszym przykładem tego, co nazywa się „teatr reżysera”. Dmitry sceptyczny o osiągnięciach swoich poprzedników w dziedzinie opery. W dziedzinie reżyserii operowej, otwarcie wzywa rosyjskiego „kraju trzeciego świata”, która „nedopoznala, pomijane” rzeczy, które od dawna są doświadczeni na Zachodzie.

Ich „nauczyciele” Chernyak powiedział przedstawiciele kierunku kina skandynawskiego jako „Dogma”. To panował w latach 1990 i koncentruje się na odrzucenie skomplikowanej instalacji, dekoracje, strzelania kombinowanego i innych powściągliwości.

własne podejście

Minimalizm – że wybrał dla siebie Dmitrij Chernyak. Reżyser, życie osobiste, które zostaną opisane poniżej, dąży przede wszystkim do leczenia scenę jako przestrzeń gry. Według niego, jeśli prowadzone do logicznego wniosku linia zaczęła je na scenie będzie tylko mat i dwa krzesła. więc to będzie ostateczna i „Khovanshchina” i „Evgeniya Onegina”.

Warto zauważyć, że gdy reżyser rozpoczął karierę w operze z nowej pracy, już nie współpracował ze współczesnych kompozytorów. Tcherniakov zaangażowany inscenizacji klasycznych dzieł z przeszłości. Ale młody człowiek reprezentuje je w nieoczekiwany sposób.

oryginalne produkcje

Prawie wszystkie z własnych występów Dmitry Chernyak on rozwija scenografię i kostiumy. Jego interpretacje klasycznych arcydzieł opery zawsze upublicznienia prawdziwa niespodzianka. I wolność reżysera działania można zaobserwować nie tylko w wykonywaniu jako takiego, ale nawet w historii. Na przykład, wielu słuchaczy wywołał poznawczego dysonansu operę „Życie za cara”, który miał swoją premierę w Teatrze Maryjskim. Entourage i kostiumy związany swoje działania do XX wieku. I wejdzie ona w pełnej sprzeczności z polskich cech muzycznych obozu wroga.

Dmitriy Chernyak, bardzo często prowadzi działania klasyczne arcydzieła w teraźniejszości. Jest to jeden z jego ulubionych technik. Poszedł więc z „Tristana i Izoldy” i „Aida”, w którym nawet nie podpowiedź starożytnym Egipcie lewej.

Trzeba też wspomnieć o „Katerina Ismailova” pozowała Chernyakov w Duisburg, Niemcy. Dmitry zastąpiony dom kupiecki nowoczesne biura, a sypialnia głównego bohatera jest wykonany w stylu azjatyckim. Finał spektaklu też było nieoczekiwane. Po masakrze Sonetka, główny bohater nie popełnić samobójstwo. Kobieta Clog strażników na śmierć.

Inne produkcje zagraniczne

„Katerina Ismailova” – to nie tylko opera, który został wprowadzony poza Rosyjskiej Dmitrija Chernyak. Reżyser był autorem kilku innych produkcjach. W Berlinie wystawił „Borys Godunow” w Madrycie – „Makbet” w Zurychu – „Jenufa” w Mediolanie – „Hazardzista”. Dmitri pozostaje zawsze wierny sobie, patrząc na cały produkt znanego w bardzo nieoczekiwanym kątem. Na przykład w „Makbecie” w reżyserii zastąpiony Witch tłum uliczny, który nawołuje do morderstwa bohatera. I „Borysa Godunowa” Po zasłoną przed publicznością pojawia zniszczony budynek Moscow Central Telegraph Twerską …

krytyka

dyrektor innowacja często szokując publiczność, tworząc dość dziwną sytuację. Na przykład, po bawarskiej opery „Dialogi karmelitok” Poulenca, następcy kompozytor wymagane, aby usunąć luz z repertuaru. A w 2006 roku, Galina Wiszniewska tak rozgniewany w Teatrze Bolszoj „Evgeniya Onegina”, nie chciała tam świętować 80-lecie. Z tego, co się dzieje na scenie śpiewaczki operowej objął rozpacz.

życie osobiste

O jej Dmitriy Chernyak woli nie mówić. Dlatego informacje na temat osobistego życia reżysera jest nieobecny. Jedyną rzeczą, w RuNet istnieją pogłoski, że jest gejem.