477 Shares 9792 views

Jaki jest wewnętrzny przegub CV i jak produkować jego wymianę?

przeguby – jest skrótem od „przegub homokinetyczny”. W rzeczywistości, ten kawałek jest częścią wału napędowego pojazdu. Z jednej strony zawiasu jest włożony w piastę łożyskową drugiej – różnicowego. SHRUS główną funkcją jest przenoszenie energii obrotowej od silnika z kołami napędowymi za pomocą łożysk w piaście.

żywotność

Ze względu na swoją prostą strukturę przeguby homokinetyczne może trwać bez problemów około 100-110 tysięcy kilometrów. Ale prędzej czy później ta zapasowa nie powiedzie się, więc każdy entuzjasta samochód powinien wiedzieć, przynajmniej powierzchownie, jak jest zastąpienie wewnętrznych i zewnętrznych złączy CV, jak również.

Jak określić, że pozycja uległa pogorszeniu?

Po pierwsze, to, oczywiście, przebieg. Jeśli osiągnięcie tego biegu w samochodzie zaczęły pojawiać się charakterystyczny chrzęst blisko przedniej piaście z kierownicy jest włączone, a następnie, przeguby homokinetyczne wewnątrz lub na zewnątrz doszło do usterki. Sprawdzić stan urządzenia i może być na miejscu, kółko, aż się zatrzyma. Gdyby nie było charakterystyczne dźwięki, więc obawy były uzasadnione.

Jak wymienić wewnętrzną CV wspólne prawo?

Po pierwsze, trzeba odjechać samochód na płaskiej powierzchni betonu lub asfaltu. Następnie można zainstalować przednią część ciała na sztywnej podporze odkręcić nakrętkę mocującą łożyska piasty. Z prawej strony lub lewej strony będzie to, to zależy od lokalizacji złamaną CV stawu. Na ogół zaleca się zmienić zawiasy w parach, a następnie do kilku tysięcy kilometrów znowu produkować tę samą pracę.

Ale powrót do pracy. W celu skutecznego usunięcia wewnętrzny przegub CV, weź klucz 19 mm i odłączyć łączniki przegub kulowy i dyszy kierownicy ciąg. Następnie trzeba chwycić bębna hamulcowego lub twardym (w zależności od typu układu hamulcowego w samochodzie) i ostrym szarpnięciem, aby doprowadzić piastę z wielowypustem końcówki wału. W następnym kroku rozpórki jest odłożyć na bok tak, że nie przeszkadzają w dalszej wykonać następującą operację. Teraz jest to niezbędne do podjęcia półoś na jednoczesne dotknięcie jego powierzchni małego młotka, aż całkowicie odstaje od biegu PPC. Bicie nie mają bardzo dużo, tak aby nie uszkodzić powierzchnię wymiennych części.

Końcowa część pracy

Następnie umieścić wewnętrzny przegub CV na stole warsztatowym i zamocować go w imadle. Wciśnięty do starego zawiasu i zainstalować w jego miejsce nowy. Zespół wał z nowego zawiasu jest ustawiony z powrotem w swym miejscu – jeden koniec przekładni, z drugiej – wielowypustowy część piasty. Wszystkie kolejne etapy montażu w odwrotnej kolejności. Podczas montażu urządzeń również zwrócić uwagę na poniżej stawu. Jeżeli wewnętrzny przegub CV jest uszkodzony duster z odkształceń i mikropęknięć, należy go wymienić. Chociaż nie ma czasu (wszystkie części demontowane), grzech nie skorzystać z tej możliwości. A jeśli pylników został niedawno zastąpiony lub nie ma odkształceń, oczywiście, być zmieniony na nowy to nie jest konieczne.