288 Shares 3806 views

PPC „robota” – co to jest? Jak PPC „robota”?

Jak wiadomo, istnieje kilka typów skrzyń biegów samochodów na świecie, każdy wie, mechanikę i tzw automatyczny. Ale ostatnio, producenci zaczęli uzupełniać swoją nową zautomatyzowanej skrzyni biegów. PPC „robota” – to jest do transmisji i jak to działa? Wszystko to i nie tylko – w dalszej części tego artykułu.


skrzynki fabularne

PPC „robota” – jaki rodzaj transmisji? Jest to manualna skrzynia biegów, w którym sprzęgło i włączyć automatyczne przejście. Tak więc, wszystkie Transmisja praca nie zależy od kierowcy i elektronicznej jednostki sterującej z określonym algorytmem. Ten sam kierowca świadczy tylko wejście do transmisji.

urządzenie

Robotic pudełko może nieznacznie różnić się w projektowaniu, ale ogólnie to niezmiennie urządzenie. Ten rodzaj transmisji jest mechaniczna skrzynia biegów z zębatką i układu sterowania sprzęgłem. I bez względu na to, co producent, urządzenie zostało wyprodukowane.

Zautomatyzowane „roboty” mają sprzęgło cierne typu. Może to być pakiet dysku, lub osobny mechanizm. Najbardziej niezawodne i trwałe uważa się za projekt z podwójnym sprzęgłem. „Volkswagen Golf” był pierwszym samochodem, który zaczął wyposażyć zmodernizowane Cat „robota”. Liczba kierowców poinformował dobre elektronikę i szybkości przełączania szybkość reakcji podczas przyspieszania. Poza tym, struktura skrzynki z podwójnym sprzęgłem do transmisji zapewniają dopuszczalny moment bez przerywania przepływu prądu. W tym czasie, prędkość przełączania wynosi mniej niż jedną sekundę. Jednak, jak pokazują doświadczenia, takie pudełka „wytrwały” tylko na gładkich niemieckich autostradach. Podczas pracy na naszych drogach (podkład, żwirownie i trwały) PPC zasobów z podwójnym sprzęgłem jest zmniejszona o połowę.

Ale wracając do konstrukcji urządzenia. Sam sprzęgło może być zarówno elektryczne i hydrauliczne. W pierwszym przypadku, siłowniki są elektryczne i manualna skrzynia biegów. hydrauliczny napęd odbywa się za pomocą specjalnych siłowników. Ten ostatni z kolei sterowany przez zawór elektromagnetyczny.

W niektórych przypadkach, roboty pudełko z elektrycznych hydromechanical jednostka z silnikiem elektrycznym, który porusza siłownik sprzęgła. Jaskrawym tego przykładem jest przekładnia Easytronic, który został wykorzystany do „Opel” samochodów firmowych.

„Robot”, moc transmisji, ma stosunkowo małą prędkość zmiany (od 0,3 do 0,5 sekundy). Ale on nie musi utrzymać stałe ciśnienie w układzie, jak to jest konieczne dla odpowiedników hydraulicznych.

Jednocześnie PPC hydraulicznych szybszym przełączania przekładni rowerowych, które jest w zakresie od 0,05 do 0,06 sekundy. Z tego powodu, ten rodzaj transmisji jest używany w większości współczesnych samochodów wyścigowych i supersamochodów (takie jak „Ferrari” i „Lamborghini”). Na pojazdach low-end te pola nie są używane, nawet jako „opcji”.

Jak PPC „robota”?

Działanie i sterowanie większości mechanizmu transmisyjnego przeprowadza się przez układ elektroniczny, który zawiera główną jednostkę sterującą i wiele czujników pomocniczych. Ostatni śledzić wszystkie niezbędne parametry CPR (widły pozycji OFF wybieraka zmiany biegów, a ciśnieniem oleju, i tak dalej. D.) i przenieść je do jednostki centralnej. Po dalsze działania elektroniki generuje i przesyła je w postaci krótkich sygnały do siłowników (uruchamiającego i elektrozawór). I jest sprawne i szybkie zmiany biegów.

tryby pracy

Pomimo faktu, że konstrukcja polu robota opiera się na zasadach mechaniki, kierowca chce może pracować w trybie automatycznym. Jak PPC „Robot” w tym przypadku? Po przełączeniu w tryb automatycznego urządzenia elektroniki niezależnie implementuje algorytm sterowania ręcznego określony program. Kierowca wystarczy nacisnąć pedał gazu i monitorowanie sytuacji na drodze. Operacja ruchu „na” automatycznego robota naprawdę pomaga się. W trybie ręcznym, kierowca ma możliwość zmiany biegów z niższego na wyższy i odwrotnie. Jest kontrolowana przez klasyczny biegów.

Skrzynki pilności w Rosji

Niestety, nasi producenci mają jeszcze do wprowadzenia w praktyce instalację transmisji zrobotyzowanych na swoich samochodach. Jednak od niedawna roślina VAZ powiedział, że od 2015 roku w punkcie kontrolnym „robot” VAZ „Priora” samochody będą wyposażone w standardzie. karton będzie ciężar około 34 kg, gdy jest on bardzo odporny na rosyjskie zimy. A jeśli były automatyczny blok silnika zaczynają się od -27 stopni, prąd „robota” może pracować nawet w temperaturze 40 stopni poniżej zera. WHA powiedział również nominalną żywotność skrzyni biegów, która będzie dokładnie 10 lat (choć okres gwarancji z jakiegoś powodu kończy się już na rok 3 rd). Zatem, fabryka VAZ próbuje ożywić dawną popularność krajowego „Priory”. Teraz postanowił zrobić model handlu 2170-2172 co najmniej do 2020 roku.

zalety

Wielu kierowców powiedzieć, że pole robota wchłonął wszystkie plusy i mechaniki maszyn. Oznacza to, że podczas jazdy w tym samym czasie można uzyskać komfort i automatyczne działanie nie martwi się o zwiększone zużycie paliwa. W ogóle, wysoką wydajnością – główną zaletą pudełek zrobotyzowanych. W centrum ich konstrukcji jest komputer z konkretnego programu kontroli, który rozdziela moment obrotowy możliwy wysiłek racjonalnie. W przeciwieństwie do prostych elektroniki sterownika nigdy „Psycho” w korkach, a nie depresji, odpornych na stres fizyczny i zmęczenie. Dlatego takie skrzynki bardzo szybko zyskał popularność na rynku światowym. Teraz zrobotyzowany transmisję zamontowane na pojazdach klasy A, B i C (w tym sedan „Toyota Corolla”). PPC „Robot” został wprowadzony na niemiecki napęd na wszystkie koła jeep „Volkswagen Amarok”. Teraz „niemiecki” w konfiguracji jest dostępny zarówno na rynku europejskim i rosyjskim.

Ale to nie wszystkie zalety, które oferuje punkt kontrolny „Robot”. Właściciele opinie zauważyć wysoką niezawodność transmisji. I tylko na odcinku 200-250 tysięcy kilometrów może wymagać wymiany niektórych mechanizmów. Naprawy Checkpoint „robot” dotyczy głównie sprzęgło, który cierpi na ciężki ładunek, zwłaszcza w nieprzejezdnych odcinkach drogi.

Na wartości, to pole jest znacznie tańsze niż standardowe urządzenia. I utrzymania bardzo opodatkowania na punkcie kontrolnym „robot”. Wymiana oleju – jest to chyba jedyna operacja, że musi się to odbywać co 50-60 tysięcy kilometrów.

Cechy waga

I, oczywiście, waga pudełka. Na ten parametr to maszyna przewyższa kilkakrotnie. Średnio masa własna robota checkpoint dla samochodów znajduje się zaledwie 30-40 kg. Jednocześnie maszyna waży od 50 do 100 kilogramów. Oznacza to, że „robota” pojazd staje się łatwiejsze, a zatem zmniejsza obciążenie silnika, kół, amortyzatorów i tak dalej. D.

braki

Główną wadą jest jego zrobotyzowane prędkość przekładni. Tak, to z powodu tego czynnika, istnieje duże obciążenie silnika samochodu, który znajduje się w korku. Maszyna zaczyna przyspieszać dławiący, który jest bardziej nadaje się do sportowej jazdy. Dlatego też nie jest trybem „tiptronic” dla tych, którzy lubią wygładzić sposoby przemieszczania się na wszystko „roboty”.

A jeśli problem producentów transmisji danych szarpnięcia były w stanie poradzić sobie z kwestią bezpieczeństwa samochodów z napędem na stokach nadal nie rozwiązany. Fakt, że pole robota nie ma stałego połączenia z silnikiem. Dlatego też, gdy PPC samorzutnie odłączenia ruchu, a następnie urządzenie stacza na stoku. Ale, na szczęście, te śmieszne sytuacje nagrany bardzo niewiele. Dlatego robot box może być opisany jako jeden z najlepszych wśród wszystkich istniejących i jak wielka maszyna analogowa.

Objaw checkpoint „robota”

Jaki rodzaj transmisji, już znalezione. Teraz, że w niektórych miejscach, to pole może być złamane. Pierwsze objawy, mówiąc o przyszłej naprawy transmisji robota, istnieje długi czas (około 8 lat pracy, lub po 200.000 kilometrów). Po osiągnięciu tego punktu, skrzynka zaczyna „cuda działa”, czyli spontanicznie przełączony na „neutralny”. I ten problem się dzieje we wszystkich trybach pracy przekładni.

Czasem objawem awarii są szarpnięcia podczas uruchamiania samochodów z siedzeniami. W tym przypadku samochodów „Nissan” oraz „Toyota” PPC „Robot” należy wymienić napędzaną tarczę sprzęgła.

Oczywiście, tylko eksperci mogą określić prawdziwą usterkę. Ale coraz częściej na takie PPC złamaną sprzęgła (nie wyjątek i japońskiego „Toyota” samochód). PPC „Robot” w tym przypadku zostać naprawione przez zainstalowanie zestaw naprawczy siłownika lub całkowitej wymiany na nowy mechanizm.

Ponadto, problem robotów pudełka mogą być wywołane przez zużycie łożyska uwalnianiu i prowadnicy. Tutaj konieczne jest kupić nowy zestaw sprzęgła, a czasem zmienić przodu zespołu mieszkaniowego. Ale w każdym przypadku, odnowiony box będą odpowiednie do wykorzystania przez kolejne 150-200 tysięcy kilometrów.

podsumowując

Podsumowując wszystko powyższe. Tak więc, „robot” – ręczna transmisja z urządzenia sterującego. Może pracować jako mechanik, a jak automat. Co więcej, jego konstrukcja jest prostsza niż w przypadku automatycznej skrzyni biegów. Jako „robota” jest bardziej niezawodne i niewymagające konserwacji. biegów pojazdów tego typu zużywają 10-15 procent paliwa jest mniejsza niż ta, która jest wyposażona w urządzenie. Plus – kierowca zajmuje prawie nie ma czasu przełączania biegów (dotyczy pól z napędem hydraulicznym).

wniosek

Okazało się, jak checkpoint „robota”, co to jest mechanizm i jakie są jego cechy. Jak widać, ten rodzaj transmisji jest idealnym miejscem dla miłośników mechaniki i maszyny dla fanów. Mimo wszystko, w dowolnym czasie, może być przekształcona z manualną skrzynią biegów z automatyczną skrzynią biegów. Jeszcze nie jest w pełni zbadane naszych kierowców, ponieważ większość z nich boją się kupić samochód z podręcznika. Ale, jak widać, aby utrzymać system przesyłowy prawie nie potrzebuje, poza tym jest bardzo niezawodny.