438 Shares 2845 views

Minstrele – wędrującym poeta piosenkarze

Słowo „Minstrel” pochodzi od łacińskiego ministeriał, co tłumaczy się jako „sługa”. Jednak, jak wiemy to z zupełnie innego znaczenia: poeta-muzyk, śpiewak wędrowny serenady, etc.

Znaczenie słowa „Minstrel”

Łączna wartość. Termin ten jest nazywany poeta-muzyków nie tylko męski, ale także kobiety. Krótko mówiąc, w ogólnym sensie bardów – to zawodowi śpiewacy w średniowiecznej Europie od XII wieku (era wczesnego renesansu). Oni utrzymywali ich śpiew i gra na różnych instrumentach muzycznych bez muzyki. Najbliżej do wartości tego słowa to francuski termin Jongleur (żongler). W przeciwieństwie do naszego zwykłego zrozumienia jest ona traktowana jako „Joker”, „organizatora”. To jest nie tylko muzykiem, ale także akrobata, clown, gawędziarz, mag, etc. Prace takich artystów było mówione, więc rękopisy muzyczne minstrele prawie nie przetrwać. Nowoczesne zwolennicy próbują w jakikolwiek sposób odtworzyć swoją pracę, opartą na dowodach literackiej i ikonograficznym.

Medieval interpretacja. Zgodnie z tą interpretacją, minstrele – ten poeta-piosenkarz, który został napisany w romantycznej literaturze XIX wieku.

Nowoczesne rozumienie (od XX wieku). Tzw muzyków, poetów, którzy wykonują oryginalne utwory. Mogą to być zarówno profesjonalistów jak i amatorów.

historia

Minstrels pojawił się w XII wieku w prowincji Provence (Francja). Na ulicach miast i wsi można było zobaczyć wędrując śpiewaków i poetów, którzy śpiewali pieśni skomponowane przez siebie i towarzyszy się na dowolnym instrumencie. Te trubadurzy nazywano trubadurów. Ta nazwa jest tłumaczona z prowansalskim gwarze jako „sztuki pisania.”

Według źródeł, piosenkarka-wędrowcy dobrze zarobione. Były one popularne wśród zwykłych ludzi, a wśród feudałów. Jeśli utwór był do gustu Granda, jest on zwykle hojnie obdarzył muzykiem. Obywatele nie oszczędził także śpiewaków nagroda dla przyjemności.

Po 100 latach trubadurów minstrele zmieniona. Jednak tak zwany nie tylko poetów, śpiewaków, ale całą wspólnotę wędrownych artystów :. tancerzy, muzyków, żonglerów, itp Oznacza to, że w średniowiecznych bardów zrozumienie – wszystkie wędrujące wykonawców, bez względu na to, jaki rodzaj sztuki zrobili.

Jak już wspomniano, podstawowym znaczeniu tego słowa – sługa w służbie. Niemniej jednak, w XIII wieku, termin, o którym mowa wolnego artysty, który nie w służbie kogoś. Podróżowali po całej Europie, byliśmy na wczasach w danym obszarze, a ich wygląd jest zawsze spełnione mieszkańców dopingować.

W Niemczech też były wędrówki muzyków, ale są one nazywane tutaj minnesingers – śpiewacy miłość. Jak widać, istnieje różnica od łacińskiego interpretacji, zgodnie z którą bardów – sługa.

Co minstrele śpiewa?

Śpiewali piosenki o wszystko: o rycerskich kampanii i miłości i zdrady, a około dzielnego wojownika i mądrego króla. Według gatunku, minstrele wykonywalne traktowane także pastorałki. Prace te były romantyczne szkice muzyczne życia mieszkańców wsi, zwłaszcza pasterze i pasterki. Jednak głównym tematem piosenek były szlachetne i szczere uczucia rycerz na jego pani targów.

nowoczesność

Dzisiaj, niektórzy muzycy są również nazywane „Minstrel”. „Kto to jest?” – na pewno zapytać niektóre niewtajemniczonych. Nowoczesne Minstrels tworzyć także utwory i wykonać je sami. Ci artyści należą do danej subkultury. Po dłuższej przerwie (3-4 wieku), niektóre bards śpiewacy nazwano minstreli w 1960 roku. A od 1979 roku do upadku ZSRR to słowo nazywa Moskwie gazety na inicjatywy. Został on później stworzył ruch rolę, a wszyscy uczestnicy, którzy byli powiązani z nim, były nazywane minstreli.