566 Shares 1520 views

Porozmawiajmy o tym, jak dostosować swoje zęby w domu

Jak wyrównać zęby w domu? Kwestia ta jest bardzo często zadawane przez pacjentów do ich dentystów. I to nie dziwi. Po zgryz i mylące zębów są dość powszechnym problemem. A najlepsze jest to, aby je rozwiązać w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania, aż szczęka dziecka nie jest jeszcze w pełni ukształtowany.

Jakie są sposoby, aby wyrównać zęby są tam?

Obecnie istnieje kilka sposobów, w jaki sposób można wyrównać zęby. I najbardziej popularna metoda jest wykorzystanie szelkami. Jednak nie każdy jest dorosły czy dziecko jest gotowe na rok, może więcej, do noszenia na zębach nie jest bardzo ładne kawałki żelaza. Dlatego w tym artykule postanowiliśmy rozważyć alternatywne sposoby, które nie przyniosą dyskomfort dla człowieka.

ochraniacze

Jak wyrównać zęby w domu? W tym celu możemy użyć specjalnego wymiennego strukturę, która jest wykonana ze specjalnego materiału podszewki. Są one stosowane w profilaktyce różnych chorób zębów, leczenie dentystyczne, a także w celu ochrony przed uszkodzeniem podczas aktywnego uprawiania sportu.

Wygląd i noszenie

Jak wyrównać zęby bez szelek? Kappa – najbardziej idealnym rozwiązaniem. W porównaniu z szelkami, ten projekt jest znacznie bardziej ekonomiczne. Ale, pomimo faktu, że jest przeznaczona do usunięcia, za pomocą szyn mogą być poprawione tylko w drobnych problemów z uzębieniem.

Zewnętrznie taki produkt podobny do przezroczystej nasadki, ponieważ jest on wykonany w całości z tworzywa sztucznego. Jest on położony na zęby, a następnie doprowadzono do wielkości za pomocą komputera, który określa dokładną strukturę szczęki.

Podczas noszenia korekcyjnych są praktycznie niewidoczny w ustach, więc jest bardzo popularny wśród pacjentów.

licówki

Jak wyrównać zęby bez szelek? Inną alternatywą do „kawałka żelaza” są licówki. Ten złożony lub porcelanowe talerze, które są zainstalowane na zewnątrz zębów.

podstawowe funkcje

Takie produkty pozwalają skorygować naruszeń koloru i kształtu zębów i chroni je przed wpływami zewnętrznymi. Dość często są one wykorzystywane przez tych, którzy grają na instrumentach dętych. W rezultacie, dane niosące struktur odtworzone zęby zdobyć siłę i nie różnią się od innych.

Proces instalacji trwa kilka minut licówki. Są one produkowane zgodnie z koloru i kształtu zębów pacjenta, jak i jego indywidualnych potrzeb.

trenerzy

Jak można wyrównać zęby, jeśli z jakiegoś powodu nie można używać systemu szelki? Specjalnie projekt został opracowany w tym celu, zwane trenerów. Wielofunkcyjna urządzenie ortodontyczne, która jest wykonana z elastycznego silikonu.

Trener zęby to nie tylko urządzenie do mechanicznego wyrównania. Po użyciu tego projektu nie tylko eliminuje przyczyny powstawania wad zgryzu, ale skorygowanej pozycji języka, połykania i oddychania usta proces, wady mowy są korygowane. Nie możemy ignorować faktu, że przy użyciu Trainer zaczynają funkcjonować prawidłowo w przyszłości tkanki mięśniowej.

wskazania

Jak wyrównać zęby w domu? Nie jest konieczne stosowanie szelek. Po tym wszystkim, dziś jest tam kilka alternatywnych sposobów. Jednym z nich są trenerzy. Jednak mogą one być noszone nie tylko naprawić zgryz i wyrównanie uzębienia. Trenerzy użyciu dopuszczalne jest w następujących przypadkach:

 • jeśli jest to niemożliwe, aby zastosować system szelek;
 • z zatłoczonych zębów, znajdujących się w przednim żuchwy;
 • naruszenie połykania;
 • głęboko i kiedy otwarte wada zgryzu;
 • gdy zaburzenia mowy;
 • w niewłaściwym położeniu dolnej szczęki;
 • wyeliminować szkodliwe nawyki (np ssania palca lub ciał obcych, etc.);
 • z naruszeniem oddychania przez nos;
 • w końcowym etapie obróbki po usunięciu układu szelki;
 • do korekcji drobnych nawrotu.

Lumineers

Jak wyrównać przednie zęby, jeśli nie chcesz instalować wsporniki? Można użyć LUMINEERS. Obecnie urządzenia te są uważane za najlepsze w ortodoncji. Należy zauważyć, że licówki LUMINEERS dość przypominać. Po pojawieniu się i działanie takie same: Płyty w kształcie zębów pacjenta, są przymocowane do zewnętrznej strony w szczególnej kompozycji. Po zainstalowaniu tej konstrukcji tworzy niesamowity efekt uśmiechu przez cały czas trwania terapii. Wynik z wykorzystaniem Lumineers jest bardzo dobra. Eksperci gwarantuje eliminację prawie wszystkich istniejących problemów związanych z uzębieniem. Ponadto płyty te, jak również forniry są bardzo ekonomiczne.

wskazania

LUMINEERS są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą:

 • pozbyć krzywizny zębów bez użycia nawiasów do tego przeznaczonych;
 • sprawiają, zęby białe i piękne;
 • usunąć lukę pomiędzy nimi;
 • zrobić zęby czysty i gładki;
 • unikać szkolenia stomatologicznego, który wymaga usunięcia z emalii.

Jaka jest różnica?

Teraz już wiesz, jak dostosować swoje zęby w domu bez użycia nawiasów. Ale nie każdy wie, co Lumineers różnią się od licówek. Po wyglądzie i funkcji są bardzo podobne. Fakt, że licówki LUMINEERS są znacznie cieńsze niż zwykle. Jeżeli grubość końcowej konstrukcji do zębów wynosi około 0,5 mm, to grubość pierwszej nie przekracza 0,2-0,3 mm. Ponadto, dzięki specjalnej technologii cementowania Lumineers bardzo trwały i odporny na mikropęknięcia.