677 Shares 6848 views

Dlaczego płatki brwi? Metody leczenia i profilaktyki

złuszczanie się skóry – częstym zjawiskiem, które występuje w wyniku oddziaływania niektórych czynników. Przyczyny tego procesu obfitują. Dlaczego płatki brwi? Podobne zjawisko może być spowodowane ekspozycją na środowisko lub naruszenia w niektórych narządach.


zjawiska naturalne

Często łuskane brwi z powodu narażenia na czynniki środowiskowe. Ustalić przyczynę stojących przed wizyty u lekarza. Należy analizować wszystko: poczynając od makijażu, a skończywszy wilgotności w pomieszczeniu. Wśród naturalnych czynników jest zapewnienie:

 • Ciepły sezon. Latem wielu wyjeżdża na wakacje do plaży. W rezultacie zaczynają się odklejać brwi. Wynika to z wpływu słonej wody i promieni UV.
 • Suche powietrze. Pomieszczenie powinno być regularnie wietrzone i nawilżać powietrze. W przeciwnym razie nastąpi naruszenie równowagi wodnej. z tego powodu, że skóra zacznie wyschnięcia, łuszczenie i swędzenie.

Kosmetyki i zabiegi

W niektórych przypadkach, brwi są łuskane przez zastosowanie niskiej jakości kosmetyków lub po pewnych procedur. Czynniki powodujące takie zjawiska przypisuje:

 • Leczenie salon. Często zaczyna się po obraniu brwi tatuażu. Wskazuje to odrzucenie przez pigment ciała wprowadzony do skóry. Dlatego też, przed przeprowadzeniem tej procedury zaleca się przeprowadzenie testu indywidualnej nietolerancji.
 • Reakcja alergiczna na kosmetyki. Zaczerwienienie, swędzenie, pieczenie lub peelingu może nastąpić ze względu na błędne podnieść ołówka lub farby do brwi. Ponadto, reakcja alergiczna może spowodować szamponu, pianki, sól do kąpieli. Wybierać takie kosmetyki powinny uważnie.

Złe nawyki i choroby

Jeśli brwi skorupie, to może to wskazywać na obecność konkretnej choroby. Jednak w niektórych przypadkach, podobne zjawisko występuje z powodu złych nawyków. Czynniki te powinny obejmować:

 • Alkohol i nikotyna. Człowiek może przez dłuższy czas, aby pić alkohol i dym. W tym przypadku, brwi mogą pozostawać w stanie normalnym. Jednak po pewnym czasie, problem będzie nadal widoczna. Kiedy palenie i nadużywanie alkoholu nietrzeźwości występuje, co wpływa na kondycję skóry. Zaczną wiek, łuszcząca się i rumienić.
 • Niezrównoważona dieta. Peel brwi, nos i czoło są często spowodowane niewłaściwą dietą. Mimo wszystko, wiele osób woli fast food i przekąski w podróży. Również od stanu brwi mogą mieć wpływ i brak witamin.
 • choroby skórne, takie jak infekcje, infekcje grzybicze, nużycy, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry.
 • Niestabilność psychologiczne, takie jak depresja, stres i napięcie.
 • Ukąszenia owadów.

Gdzie dokładnie są łuskane brwi

Aby ustalić przyczynę peeling, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę powierzchnię obficie. Szczególne znaczenie ma lokalizacja ogniska i miejsce:

 • Pod brwiami. W tym przypadku peelingu może wskazywać na rozwój demodectic świerzbu. Należy starannie rozważyć rzęs. Mogą być zanieczyszczone roztoczy. Ponadto, łuszczenie może być spowodowane reakcją alergiczną. Należy zwrócić uwagę na trwałości kosmetyków.
 • Między brwiami. Warto biorąc pod uwagę powierzchnię obficie. Być może przyczyna leży w reakcji alergicznej lub ugryzienia owadów.
 • Nad brwiami. Jeśli złuszczanie wystąpił nawet na krawędziach włosach i na nosie, należy udać się do lekarza. Często oznacza to rozwój poważnej choroby.
 • Wokół brwi. Uszkodzenia skóry w tym obszarze może być spowodowane ekspozycją na promienie UV, morską wodę, mróz i silny wiatr.

Jak wyeliminować obierania

Peel brwi u mężczyzn i kobiet z różnych powodów. W celu określenia ich należy obserwować swoje ciało i zasięgnąć porady lekarza. Jeśli zjawisko to jest spowodowane przez chorobę, specjalista przepisać odpowiednie leczenie. Ale co, jeśli to nie jest powód? W tym przypadku konieczne jest, aby stosować się do pewnych zasad:

 • Odrzucić dekoracyjne kosmetyki: cienie, ołówek, tusz do rzęs i fundacji.
 • Sprawdź datę ważności środków do prania.
 • Stosować kremy ochronne przed wyjściem.
 • Ograniczenie kontaktu z chlorem i solą.
 • Wyeliminować ze swojej diety napoje gazowane, kawa, fast food, napoje alkoholowe.
 • Rzucenia palenia.
 • Weź witamin.
 • Ukończenia badania na obecność choroby utajone.
 • Unikaj sytuacji stresowych.
 • Często wietrzyć pomieszczenie.

Niż leczyć dolegliwości

Więc skórki brwi. Co robić? Pierwszym jest zidentyfikowanie przyczyny tego zjawiska. Następnie należy odwiedzić lekarza i zrobić swoje zdrowie. Jeśli łuszczenie spowodowane reakcją alergiczną, specjalista może przepisać przebieg przeciwhistaminowych. W takich przypadkach, wyznaczyć „Tavegil”, „Suprastin”, „Diazolin” i tak dalej.

W obecności choroby grzybiczej Lekarze przepisują zwykle przebieg przeciwgrzybicze maści. Wybór leku zależy od tego, czy jest czynnikiem sprawczym choroby. Definiowanie może być tylko lekarz.

Jeśli pacjent ma zaawansowanych form demodectic świerzbu, eksperci zalecić terapię antybiotykową.

Miód tonik do przemywania

Jeśli brwi są łuskane i porysowane, a następnie bez brania narkotyków nie może zrobić. Jeśli problem powstał ze względu na wpływ czynników zewnętrznych, środki zaradcze ludowych można stosować go rozwiązać.

Do mycia i pielęgnacji brwi łuszczących doskonały tonik miód jest odpowiedni. Należy go stosować tylko w przypadku braku alergii głównego składnika. Aby przygotować tonik trzeba rozpuścić naturalnego miodu w łaźni wodnej, a następnie miesza się z wrzącej wody. Składniki powinny być wykonane w równych proporcjach.

Przy regularnym stosowaniu takich środków skóra staje się gładsza i całkowicie znika problem spowodowany przez obieranie brwi.

dla maski nawilżającej

Do nawilżania skóry, można użyć specjalnej maski. Do jego przygotowania należy wymieszać łyżkę płatków owsianych i łyżeczkę miodu. Bezpośrednio przed naniesieniem mieszaniny jest dodanie nierafinowanym oleju z oliwek. Wystarczy go łyżeczką.

Gotowy masy musi być stosowana do brwi, a po 15 minutach płukania. Zastosuj tę maskę może być tylko w przypadku braku alergii na miód.

Na koniec

Jeśli brwi zaczęły się odklejać, należy dokładnie zapoznać się z kosmetyki i Twojego stylu życia. Nie zaleca się opóźnić kampanię do lekarza. Być może powodem tego zjawiska leży w rozwoju poważnych infekcji chorobowych lub grzybiczych skóry. Bez uwzględnienia czynników, które sprowokowane peelingu, aby poradzić sobie z tym problemem będzie to trudne.