742 Shares 7908 views

kroki schizofrenia opisu, cechy charakterystyczne i szczegóły obróbki

Bardzo często ludzie nazywają siebie „schizofrenik” po prostu do jakiegoś emocjonalnego moczu, impulsywnego lub przedwczesnej reakcji mózgu. Często tzw niestałym i łatwo zmienić ich decyzja Ludowego. Jak mało inwestujemy w tej koncepcji i jak wielu nie wie, że jest to rzeczywiście dla tej choroby, jak to się objawia i jakie są etapy schizofrenii.


Czym jest schizofrenia

Schizofrenia – cała grupa zaburzeń psychicznych, które są związane z zaburzeniami reakcji emocjonalnych, zaburzenia percepcji świata, sam w nim i myślenia. Schizofrenia można znaleźć w wielu charakterystycznych cech:

 • Nieodpowiednie zachowanie.
 • Nagłe i niewytłumaczalne wahania nastroju.
 • Swawolny agresja.
 • Chaotyczne myślenie.
 • Zaburzeniami mowy i funkcje motoryczne.
 • Omamy słuchowe.
 • Brad.

Ze względu na obszerną listę objawów, aż do teraz, dyskusje, może być uważany za odrębny schizofrenia choroba, czy jest diagnoza, które ukrywają różnorodność zespołów i zaburzeń psychiki.

Kto może sobie

Badania pokazują, że planeta o 0,5 procent populacji są w różnych stadiach choroby. Najczęściej choroba zaczyna wykazywać w młodym wieku, w regionie 20-30 lat. cierpią one równie często zarówno przez mężczyzn jak i kobiet.

przyczyny

Wiadomo, że ludzie żyjący w mieście, cierpi na schizofrenię są znacznie częściej niż mieszkańcy wsi. Ktoś łączy się ryzyko zachorowania z predyspozycją genetyczną. Jest udowodnione, że jeśli cierpi na tę chorobę, prawdopodobieństwo etapach przelotowych krok po kroku schizofrenii, jest znacznie wyższa w rodzinie jednego z bliskich krewnych (matka, ojciec, brat lub siostra).

Zwiększa ryzyko stania schizofreniczne alkoholu i narkotyków. Chociaż istnieje również teoria, że wręcz przeciwnie, łączy uzależnienie od narkotyków i uzależnienia od alkoholu z chęci uniknięcia dyskomfort i lęk związany z chorobą psychiczną.

Ciekawym ryzyko choroby zależność można zaobserwować badając statystyki. Według danych, osoby urodzone wiosną i zimą, chorują częściej. przenoszone również zakażenia utero wzrost podatności na choroby, na psychikę.

Najbardziej popularną przyczyną schizofrenii jest uważana za pochodzenie teorii dopaminy. U zdrowych ludzi dopaminy hormon, neuroprzekaźnik, który jest odpowiedzialny za stan psycho-emocjonalnym danej osoby, jest produkowany w określonej ilości. Obniżone lub podwyższone stężenie tego hormonu powodują halucynacje, urojenia, delirium – głównych objawów schizofrenii.

objawy

Istnieją trzy główne grupy objawów:

 • Wytwórcze (pozytywne) – halucynacje, urojenia.
 • Ujemny (deficyt) – apatia, bierność, osłabienie, cisza.
 • – poznawcze zaburzenia percepcji świata, łamanie aktywności umysłowej, uwagi, zaburzeń mowy.

fazę prodromalny

Tak jak w przypadku wielu chorób, schizofrenia okres objawami zapowiadającymi. Jest to najwcześniejszy etap schizofrenii. Jest to okres, gdy choroba jeszcze się nie zaczęła się rozwijać, ale niektóre funkcje i pierwszych objawów choroby można już powiedzieć lekarzowi i pacjentowi o zbliżającej się choroby. Jest udowodnione, że w przypadku wystąpienia objawów schizofrenii może być postrzegane w około trzydziestu miesięcy przed wystąpieniem wyraźnych objawów.

Prodrom objawy:

 • drażliwość;
 • wycofanie społeczne;
 • chorobliwie nastrój depresyjny;
 • uczucie wrogości wobec innych;
 • Lekka agresja.

etap schizofrenia

1. Początkowy okres – początkowa faza schizofrenii. Objawy po okresie prodromalnej są wzmacniane i stają się bardziej wyraźne. Ten etap trwa do nawrotu choroby. charakteryzuje się:

 • Drażliwość.
 • Gniew.
 • Zwiększona energia i aktywność fizyczna.
 • Reaktywny lub neurotyczne subdepression.
 • Zaburzenia percepcji samego świata.

2. Aktywne, ostrej fazy. Ten okres choroby trwa zwykle od jednego miesiąca do dwóch. Charakterystyczne dla tej fazy objawów schizofrenii:

 • Psychiczne załamanie.
 • Silne halucynacje.
 • Niezdolność do odróżnienia rzeczywistości od urojeń.
 • Zawiłości mowy i myślenia.

3. Ostatni etap charakteryzuje się symptomów deficytu (apatia, obojętność, chłodzenie spokojnych). On przychodzi po ostrej fazie i jest szczególnie silny, jeśli nie było odpowiednie leczenie.

4. remisji. Kiedy pierwszy etap schizofrenii są, życie jest coraz lepiej i wydaje się być z powrotem na właściwe tory.

5. Nawroty. Schizofrenia najczęściej powraca, a pacjent (i jego rodziny) będą miały wszystkie ciężary z chorobą psychiczną znowu. Wszystkie stadia choroby mogą być powtarzane z rzędu przez wiele lat. Często można zauważyć, wzory i cechy choroby u danej osoby. Wraz z wiekiem, liczba nawrotów zwykle wzrasta, ale są też przypadki całkowitego wyleczenia.

Etapy te są oddzielone schizofrenia całkiem konwencjonalny. Ale każda choroba ma charakter cykliczny, a cykle te kształcenia powtarza się jeden po drugim. Schizofreników często mieszkają na stałe w jakimś swoim świecie. I zaczyna się około dojrzewania. Przejawy choroby zupełnie wyjątkowy. Ktoś podczas zaostrzeń po prostu przestaje postrzegać świat i zamyka się w sobie. Niektórzy cierpią napady najsilniejszy z całkowitej utraty siebie, wymagających natychmiastowej hospitalizacji.

Wielu pacjentów w remisji są normalne życie i nadzieję na całkowite wyleczenie. Ale coraz częściej próbują jak najwięcej, aby spędzić więcej czasu samotnie, nie są zainteresowani płcią przeciwną i są w ciągłym strachu przed nawrotem.

Farmakoterapia ma pozytywny wpływ na objawy choroby. Łagodzi objawy i poprawia ogólny stan zdrowia pacjentów.

leczenie

Leczenie schizofrenii są bardziej symptomatyczne, składający się z leków uspokajających (leczniczych) i różnych sposobów wsparcia społecznego i psychologicznego.

W ostrej fazy aktywnej / schizofrenii zaleca się poddane obróbce w ścianach szpitala. To uchroni pacjenta przed samobójstwo w przypływie pasji, aby pomóc krewnych pacjenta, jak troska o takich pacjentów jest bardzo skomplikowany i jest różne (często tracą zdolność do dbania o siebie, a ich zachowanie jest charakteryzowany jako społecznie nie do przyjęcia). Poza tym szpitalu zabiegi prowadzą do wczesnego wystąpienia remisji.

Najczęściej pacjenci ze schizofrenią po okresie zaostrzenia pozostają w stanie i przy wsparciu leków i terapeuta może prowadzić normalne życie i pracę.