180 Shares 9176 views

Złośliwy zespół neuroleptyczny nazywa …

Neuroleptyczny zespół złośliwy jest rzadka i brzemienne w skutki dla życia zaburzeń wywołanych przyjmowaniem leków psychotropowych, zwłaszcza neuroleptyków, należących do grupy fenotiazyny i butirofenonov. NMS może sprowokować wykorzystania narzędzi takich jak amfetamina, „Amoksalin” „Fluoksetyna”, „”, „dezypraminy fenelzyna” kokainy lub „metoklopramid”.


przyczyny

czynniki probabilistyczne tworzące zespół neuroleptyczny może być:

 • Podawanie leków o przedłużonym ekspozycji;
 • vysokopotentnyh wykorzystanie funduszy;
 • stosując do NMS posiadających leków razem z leki antycholinergiczne;
 • leki przeciwdepresyjne;
 • temperatury powietrza;
 • Leczenie elektrowstrząsami i wysoka wilgotność.

Nasilenie choroby może prowadzić z winy fizjologicznej samopoczucia pacjenta. Do tych należą:

 • odwodnienie;
 • pobudzenie psychoruchowe;
 • alkoholizm;
 • opóźnienie umysłowe ;
 • okres po porodzie;
 • współistniejące zakażenia;
 • Brak żelaza;
 • wyczerpania fizycznego;
 • urazowe uszkodzenie mózgu;
 • Dysfunkcja tarczycy.

Stan niespójności, osób starszych, emocjonalnego niepokoju, płeć męska – wszystko to dodaje również złośliwy zespół neuroleptyczny. Objawy ZNR mogą być bardzo różne – od drobnych do namacalne.

Łatwy wybór

Neuroleptyczny zespół złośliwy charakteryzują następujące dane: temperatura wzrasta do stan podgorączkowy występować somatovegetativnye niewielkich usterek (ciśnienie krwi, puls w 150 / 90-110 / 70 mm Hg, tachykardia – do 100 uderzeń na minutę, ..), jak również zaburzenia w danych laboratoryjnych (zwiększona ESR do 18-30 mm / h, niska liczba limfocytów – od 15 do 19%). Brak zaburzeń homeostazy i hemodynamicznej wzrostu. stan psychopatologicznych powstaje sid-katatonii lub afektywne ataki urojeniowych.

Średni stopień

Fakt, że dana osoba jest chora złośliwy zespół neuroleptyczny umiarkowany, oznaczone następującymi objawami:

 • Wyświetlane zaburzeń somatovegetativnye (astma z częstoskurczem do 120 uderzeń na minutę);
 • gorączka (38-39 °);
 • znaczących zmian danych laboratoryjnych (ESR wzrasta do 35-50 mm / h, leukocytoza – do 10J109 / l, ilość leukocytów zmniejsza się do 10-15%);
 • podwyższony poziom kinazy kreatynowej we krwi i tranzaminaza;
 • Skromny ujawnił hipokaliemię i hipowolemii.

zaburzenia psychopatologiczne charakteryzujące rodzaj uczuć amentivnopodobnoy i oniryczny stopnia. objawy katatonii przejawia bezruchu negatywizm, zwiększoną częstotliwość (w godzinach wieczornych) przypadki zdenerwowania podrażnienia, ruchu i mowy stereotypu.

złożonym procesem

Na tle hipertermii może wystąpić złośliwy zespół neuroleptyczny. Objawy bardziej nasilone już, a mianowicie:

 • Amplifikowane awarie somatovegetativnye (. duszność 30 wdechów na 1 minutę, tachykardia osiągnąć 120-140 uderzeń na minutę);
 • zwiększenie zaburzenia wodno elektrolitowe
 • zwiększone zaburzenia hemodynamiczne.

Największe cechy zmiana wykryta w liczbach laboratoryjnych. ESR wzrasta do 40-70 mm / h leukocytów – do 12J109 / l, zmniejszenie liczby limfocytów do 3-10%, co znacznie zwiększa poziom kreatyny, alaninę i aminotransferazy asparaginowej w krwi. Zmętnienie umysł może osiągnąć w śpiączce, a soporous amential kroki. Otępienie, negatywizmem, podrażnienie chaotyczny, letarg, ze zmniejszeniem napięcia mięśni, a w szczególnie ciężkich przypadków, a bezwzględną bezruchu z arefleksja – cały zespół neuroleptyczny złośliwy.

leczenie

Wczesne rozpoznanie choroby jest głównym punktem. Fakt, że dana osoba choruje złośliwy zespół neuroleptyczny może wskazywać, napięcie mięśniowe, tachykardia, gorączkę, nadciśnienie, pocenie wykryty po otrzymaniu neuroleptyki i zaburzenia połykania.

Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić u lekarza, więc anulowany neuroleptyki i inne leki neurotoksyczne. Również wymaga procedury potwierdzające w celu obniżenia temperatury i uzupełnienia braku cieczy. zaburzenia elektrolitowe należy wykluczyć. Wymagane do przeprowadzenia starannego monitorowania funkcji życiowych dróg oddechowych, których działanie można podzielić ponownie przy tworzeniu poważnych sztywnością mięśni i bezradności, aby wypluć wydzieliny oskrzelowej.

Trzeba uważnie monitorować czynność nerek. Jednak nie ma dowodów, że rozdzielanie osmotyczne przyspiesza odzyskiwanie z NMS prosto można wspomagać pomocy pracy nerek. To jest często wymagana do terapii w leczeniu ustawień wzmocniona.

lek

Treat neuroleptyczne leki złośliwych zespół jest pożądane w złożonych przypadkach. W tym celu, środki zwiotczające mięśnie ( „dantrolen”) lub agonistów dopaminy ( „Amantadyna” i „bromokryptyna”). Śmiertelność została zmniejszona w wykorzystaniu obu rodzajów leków. Dawki różnią się dowolnie, ale techniki „bromokryptyna” są opisane w źródłach w ilości od 2,5 do 5 mg, trzy razy dziennie, doustnie.

agonistów dopaminy, w szczególności w większej części, mogą wywoływać psychozy lub wymiotów i jest zdolny do znacznego pogorszenia stanu zdrowia pacjenta, złośliwy zespół neuroleptyczny. Bezpośredni zwiotczającego mięśnie działania używanym w dawkach 10 mg / kg. Celem jej stosowania – zmniejszenie sztywności mięśni, jak również metabolizm mięśni szkieletowych, wzrost, który jest częściowo odpowiedzialny za hipertermii. „Dantrolenu” różni uszkodzenie wątroby może spowodować zapalenie wątroby, a nawet śmierci z powodu niewydolności wątroby. I wtedy nie będzie żadnego powodu, aby kontynuować leczenie złośliwy zespół neuroleptyczny.

NMS wyeliminowane przez połączenie dopaminy i „dantrolen” agonistów. Leki antycholinergiczne są szeroko stosowane w leczeniu Pseudoparkinsonizm spowodowane przez leki przeciwpsychotyczne, nie przewidują znaczących wyników, a ponadto może dodatkowo zakłócać termoregulację.

Jest to aktualizacja na temat wpływu „karbamazepiny”, że wielu pacjentów wykazały gwałtowne osłabienie świadectwa NSA. Jednakże, nie ma wiarygodnych danych na temat skuteczności stosowania benzodiazepin w leczeniu tego zespołu. Jednak gdy stan poprawia te leki mogą być użyteczne do zmniejszenia podrażnienia u osób mających zespół neuroleptyczny złośliwy.

hipertermii

Choroba znajduje się w przybliżeniu raz na 100 tysyach znieczuleniu za pomocą depolaryzację zwiotczające mięśnie ( „Miorelaksina”, „ditilina” i „listenon”), jak również jako środki znieczulające inhalacji spośród węglowodorów fluorowca ( „metoksyfluran”, „Ftorogana” i „halotan”) , Hipertermia pojawia się u pacjentów z wysokim wrażliwości na te leki, co korelowało z usterek metabolizmu wapnia masy mięśniowej. Rezultatem jest uogólnione skurcze mięśni, a czasami choroby mięśni, która powstaje w wyniku ogromnej ilości ciepła, temperatura ciała natychmiast osiągnie 42 stopni. Złośliwy zespół neuroleptyczny powoduje śmierć w 20-30% przypadków.

ambulans

W przypadku wykrycia szybko rosnącego hipertermii trzeba przerywać wyżej wymienionych leków. Ponieważ leków znieczulających, nie wywołują choroby, mogą być zidentyfikowane barbiturany „pankuronium”, „tubokuraryna” i podtlenek azotu. Wystarczy powinny one być stosowane, jeżeli jest to konieczne, rozszerzenie opieki anestezjologicznej.

Ponieważ prawdopodobieństwo powstawania migotania komór jest zarejestrowany Fenobarbital profilaktyczne „” i „” prokainamid dawek terapeutycznych. Jest również konieczne, aby przygotować procedury chłodzenia, przez umieszczenie dużych naczyń krwionośnych zbiornik zimnej wody lub lodu. Wymaga to natychmiast normalizacji wdychanie wstrzykiwania wodorowęglan sodu / w (400 ml 3% roztworu). W niebezpiecznych przypadkach zaleca się wykonanie resuscytacji. Hospitalizacja – to pierwszą rzeczą do zrobienia, jeśli zdiagnozowano złośliwy zespół neuroleptyczny.

perspektywy

Obecny w historii NSA jest zawsze zwiększa prawdopodobieństwo takiego stanu przepływu wtórnego i trudnej oczywiście złe samopoczucie panujących. Ponadto, zaburzenia pojawiające się w tym zespole prawie nigdy nie są pomijane strukturę mózgu bez śladu, tworząc tych lub innych zaburzeń neurologicznych. Więc co jest złośliwy zespół neuroleptyczny? Jest to choroba, która znacznie utrudnia życie człowieka, a nawet może prowadzić do śmierci.