555 Shares 6465 views

Ten magiczny kolor lawendy

Kolor lawendy jest najbardziej wrażliwy i uroczy ludzie: przyjemnie jest patrzeć na chwile pełnego relaksu, uspokaja się. Ma wiele odcieni, nawet więcej niż odmiany kwiatów, a ich liczba nie mniejsza niż 25. Każda odmiana ma swój własny uroczy i niepowtarzalny kolor. Kolor lawendy jest bardziej pastelowy niż fioletowy, ale jest w tym samym schemacie kolorów z nim. O fioletu mówią, że pomaga bogacić się, kto go nosi, a dekoracyjne elementy takich odcieni pozytywnie uzupełniają wizerunek w stylu romansu czy klasyki.

Bardzo przydatne jest, aby system nerwowy mógł odwiedzić pola kwiatowe. Nic tak nie uspokaja jako kolor "lawendy" (zdjęcie takiego pastelowo-fioletowego pola, które można zobaczyć w tym artykule). Piękno i zapachy, które można odczuć pośród tego kwiatowego splendoru, mają korzystny wpływ na stan emocjonalny osoby, ładując go pozytywnym nastrojem i inspiracji przez wiele dni.

Nazwa "lawenda" pochodzi od słowa lavare, które w łacinie tłumaczy się jako "myć": ten kwiat był używany nawet w starożytnym Rzymie, dodając go do łaźni aromatycznych. Ma wiele zalet, od medycyny do estetyki. Patrijanie owych czasów potarli olejem lawendowym i wyeliminowali powietrze w domu, starając się uciec przed epidemiami w ten sposób. Nie jest to zaskakujące, ponieważ oprócz właściwości antyseptycznych, kwiaty lawendy mają świeży, czysty zapach. Rozpuszczając się w powietrzu, pobudza produkcję endorfin – hormonów błyskawicznych.

Istnieją kraje, w których starożytne tradycje zostały zachowane do tej pory: ludzie chętnie używają lawendy w życiu codziennym. Oleje tego kwiatu często kąpiele aromatyczne, a skromne bukiety wyglądają wspaniale na stole, tworząc dobry nastrój. Olejek lawendowy rozcieńcza się w ciepłej, nierdzewnej wodzie, mieszając wcześniej z solą do kąpieli, tak aby odparowywał tak powoli jak to możliwe od powierzchni wody. Takie kąpiele bardzo dobrze pomagają odpocząć i złagodzić zmęczenie.

Płatki jaśminowe, róże i suszone kwiaty lawendy są dodawane do pachnących odmian herbaty, a także przezroczystych naczyń dekoracyjnych, uzupełniających wewnętrzną kompozycję kolorową sól lub białe kamienie. Jeśli umieścisz taki statek w ciepłym miejscu, wtedy przyjemny zapach lato wypełni powietrze. Kwiaty lawendy są wylane do torebki z naturalnej tkaniny i zawieszone w łazience, w sypialni, w garderobach. Ta metoda nie tylko daje cudowny zapach, ale również chroni ubrania przed ćmy.

Doszedłem do wniosku, że tworzenie środowiska, w którym dominuje kolor "lawendy" to magiczny sposób radzenia sobie ze stresem i jest wspaniałym dodatkiem do lekkiego wnętrza. Aby zyskać cienie pastelowej skali wystarczy umieścić dowolny piękny obraz lawendy. Harmonijnie kolor lawendy pasuje do wnętrza sypialni, ponieważ przyczynia się do spokojnego snu. Po wykonaniu powiększonego zdjęcia w odpowiedniej ramce, zobaczysz, jak proste i piękne będzie to obraz improwizowany. Teraz jest jasne, że kolor lawendy doskonale i korzystnie wpływa na spokój osoby .