179 Shares 5870 views

RAL palety. Wszystkie funkcje

Każda osoba, która przynajmniej raz w życiu do czynienia z naprawą lub projektowania wszelkich obiektów i budynków, usłyszał z kartą kolorów RAL nazwie. Dzięki tej karcie będzie można podjąć decyzję o wyborze kolorów i dać go do zespołu pracowników przez tylko jednego szyfru, a błąd nie nastąpi. Ale przyjrzyjmy się, jakiego rodzaju palety, a jak to jest tak przydatne?


paleta RAL

RAL – międzynarodowy standard kolor, który został stworzony i opracowany w późnych latach 20-tych w Niemczech. Jego rysunek był zaangażowany w administracji specjalnej, rozwija standardów handlowych. RAL został specjalnie zaprojektowany dla producentów farb i lakierów. Początkowo był on używany tylko w przemyśle branży.

Obecnie norma ta jest szeroko rozpowszechniona wśród producentów praktycznie we wszystkich gałęziach przemysłu. I wybrano i stałe standard całej gamie kolorów, który składa się z poszczególnych regionów. Każdy kolor poszczególnych figur został przypisany. Od tego czasu zakres kolorów jest regularnie aktualizowana o nowe odcienie, w zależności od aktualnego zapotrzebowania ze strony klientów oraz zgodnie z wnioskami i zaleceniami producenta.

Aktualne standardowe RAL zawiera więcej niż 217 kolory, w tym 17 odcieni metalicznych, 2 żelaza i 15 perłowych. A kiedy ten standard tylko pojawiła się ona składała się z zaledwie 40 odcieni wszystkich kolorów, które mogą być zakupione.

Wszystkie oznaczenia numeryczne mieć numer czterocyfrowy. RAL – paleta kolorów o nazwie przedstawione w następującym zakresie: 30 odcieniach żółci, 13 odcienie pomarańczowe, 25 odcieni czerwonych, 12 odcienie fioletowy, 25 odcienie niebieskie, 36 odcienie zieleni, 48 odcieni szarości, 20 odcienie brązu, 14 odcieniach jasnych i ciemnych ,

Każdego roku na wszystkich producentów w różnych dziedzinach (architektury, budownictwa, wzornictwa przemysłowego i urbanistycznego, projektowania wnętrz i tak dalej.) Wydał nowy poradnik, gdzie wszystkie kolory RAL.

Skala rozdzielania barw. paleta RAL

Wszystkie kolory w katalogach określonych w kolejności odcień, jasność i nasycenie. Na sednyashny istnieją trzy stoliki skali RAL, podzielonych na CMYK i RGB. Wybierając kolor wiersza należy pamiętać, że wydrukowany kolor nadal będzie znacznie różni się od wybranego ze względu na inny kolor na monitorach komputerowych i ekranów urządzeń przenośnych. Dlatego przy wyborze odcienia najlepiej jest użyć katalogu papieru. Katalog internetowy jest nadal używany tylko dla odniesienia.

Aby zamówić, wystarczy tylko zadzwonić żądaną szyfr kolor. Jeśli okaże się, że trudno jest określić odcień, zawsze możesz skonsultować się z ekspertami w tej dziedzinie.

Rozdzielanie Colour Index

Czterocyfrowy klasyfikacja indeks pierwszej cyfry jest odpowiedzialny za główny kolor. Są one podzielone w następujący sposób:

  • 1 – żółty palety;
  • 2 – pomarańczowy palety;
  • 3 – czerwony palety;
  • 4 – fioletowy palety;
  • 5 – niebieski palety;
  • 6 – zielone palety;
  • 7 – szary palety;
  • 8 – brązowy palety;
  • 9 – paletę biały i czarny.

modyfikacja RAL

CLASSIC – klasyczne modyfikacja RAL, składa się z ponad dwustu kolorach. Jest to powszechne w różnych dziedzinach działalności człowieka.

DESIGN – paleta kolorów RAL, która zawiera ponad tysiąc systematycznie dopasowanych kolorów do pracy zawodowej w zakresie projektowania kolorów. Wewnątrz odcieniach rzędu ułożone zgodnie z technologicznego wartości tonów, jasności i nasycenia.

DIGITAL – wersja cyfrowa, która opiera się na oprogramowaniu, co przełożyło całą paletę RAL. Najczęściej wykorzystywane w pracach różnych programów projektowych.