564 Shares 1016 views

Szkliste i wszystko o nim

Ciało szkliste jest strukturą podobną do żelu i wypełnia wnękę oko znajduje się pomiędzy soczewką i siatkówki. Składa się ona z 99% wody i 1% kolagen i kwas hialuronowy oraz innych substancji. Pomimo tego, że skład ciała szklistego przedstawienia minimalną ilość kwasu hialuronowego i kolagenu, są istotne składniki. kwas hialuronowy zapewnia szklistą strukturę żelową, jak kolagen jego ramy.

Ciało szkliste jest całkowicie przeźroczysty dla kompozycji cząsteczek i dobrze określonej strukturze. Ze względu na różne czynniki, cząsteczki te są podatne na próchnicę na kawałki, co pociąga za sobą jakościowe zmiany w składzie ciała szklistego. W efekcie, w organizmie istnieją cząstki, które nie mają przejrzystości optycznej, tak, że ludzie widzą „latające muszki”, które nie są spowodowane przez zniszczenie ciała. Krwotoki do ciała szklistego, aw niektórych przypadkach przyjmujących lek powoduje efekt wizualny, który jest podobny do obserwowanego w CTD.

Czasami „Fly” może pojawić się z powodu wysokiego ciśnienia krwi. W tym przypadku konieczne jest kontrolowanie ciśnienia tętniczego, zwłaszcza gdy „latać” tam.

Ale nie panikuj, gdyby nie było „latać”, zwłaszcza jeśli są one nieliczne, i to tylko psychologiczny dyskomfort. Czasami ludzie zwracać uwagę na nich, a czasami nie.

Skonsultować się z lekarzem, nie zdziw się, jeśli on nie znajdzie problemy z ciała szklistego. Wielkość, skład, struktura i lokalizacja pływa „leci” mają wielkie znaczenie w znalezieniu przyczyny tego zjawiska, które przeszkadza pacjentowi.

Czasami, choć rzadko, to nieprzyjemne zjawisko może sam zniknąć. Rozmyte w ciele szklistym nie jest fizycznie zagubiony, to po prostu idzie do niewidocznej powierzchni. Jeżeli lekarz odbiór nie znaleźliśmy żadnych problemów zagrażających wzroku, leczenie nie jest wymagane, wystarczy dostosować się psychicznie do tego zjawiska.

Leczenie szklistego degradacji obejmuje kilka metod.

1. Utrzymanie zdrowego stylu życia. Uważa się, że stan ciała szklistego mogą być skorelowane ze stanem ludzkiego ciała. Na przykład, jeśli istnieje taka choroba, takich jak cukrzyca, powinien być traktowany. Standardowe zalecenia dotyczące zdrowego stylu życia zmniejsza się, w celu utrzymania dobrej kondycji fizycznej i porzucić wszelkie złe nawyki. Jeśli te proste zasady, jest szansa, że ciało szkliste przedstawi żadnych niespodzianek cię w postaci latania „muchy”.

2. Stosowanie leków. W chwili obecnej nie ma takich leków, które eliminują „fly” lub zapobiec powstawaniu nowych. Wiele suplementów diety i producentów farmaceutycznych zaangażowanych w spekulacje na ten temat i otwarcie twierdzą, że ich produkty są skuteczne w pływaka.

3. Laserowe leczenie. Za pomocą tej metody leczenia za pomocą neodymowy YAG lasera mętne fragmenty są podzielone na bardzo małe cząstki, które nie będą zakłócać widzenia. Uważa się, że metoda ta jest obarczona skutkami ubocznymi.

4. Leczenie witrektomii. Po wykonaniu tej procedury jest całkowicie lub częściowo usunąć ciała szklistego, odpowiednio, są usuwane, a „lotu”. Korpus podstawiony zrównoważonym roztworze soli.

Witrektomii jest ciężkim interwencji chirurgicznej, która może prowadzić do zaćmy, krwawienie w jamie oka, odwarstwienie siatkówki. Chociaż skuteczna metoda ta jest bardzo ryzykowne.