177 Shares 9493 views

Łoś Eats? Co zjada łosia Zima w lesie?

Elk parzystokopytne ssaki (nazwa łacińska Alces alces) to największy gatunek Oleneva rodzina. Elk średni wzrost osiągnie dwa i pół metra, a waga – siedemdziesięciu pięćset kilogramów. Czasami mężczyźni uzyskać więcej niż 650 kg. To zwierzę ma podgatunków: Kanadyjska, Europy, Azji. Ich różnice są nieznaczne, poza tym, że Far Eastern Elk kilka mniejszych niż ich odpowiedniki. Zapewne wielu miłośników przyrody zainteresowane z pytaniem: „co jeść łoś? Zwłaszcza w zimie w lesie? „Po tym wszystkim, w surowym syberyjskiej zimy trudno jest znaleźć pastwisko. Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Obszar dystrybucji

W Rosji, łosie występują w naturalnych obszarach tundry, tajgi i lasów mieszanych, liściastych. Mogą być widoczne nawet na pustyni i półpustynnych, ale na terenie Ełku, oczywiście, iść tylko na chwilę uciec od szczególnie surowych zim. Moose wolą torfowiska lasy, doliny rzek, bujne jary i wąwozy. Z terenu i siedliska to zależy od tego, co zjada łosia. Na przykład, w lesie, zwierzęta te są trzymane brzegów rzek, gdzie jedzą wierzby oddział, ale nie pogardził i roślinność wodną. W tundrze ich jedzenie stać mech z porostów, ziół i grzybów. W stepach ich dieta składa się z traw. Najbardziej podoba mi zęby iglastych, liściastych i mieszanych lasów. Tam łoś znaleźć najlepsze jedzenie w postaci młodych pędów i liści. Przez w dużej mierze zależy od diety i dobrego samopoczucia młodych. Jeżeli cielę urodził się w lecie i spędził pierwsze miesiące życia w lesie, a następnie przed zimą, że przybiera na wadze więcej niż jeden kwintal.

Co zjada łosia w lesie?

Kiedy przychodzi do lasu, łosie są w stylu życia letni zmierzch. Fakt, że te ogromne zwierzęta boją się śmierci maleńkich owadów – komarów. Od krwiopijców są one zapisywane w bagnach lub jeziorach: a dni są do ich szyje w błocie lub wodzie, jezior i rzek, a dopiero wyjdzie w nocy paść. W celu ukrycia od muszek dmuchane zwierząt szukających dobrej polanie, wspinać się do młodych pędów świerkowych lub grubego runa leśnego. Aby uniknąć muszki, Ełk w lesie z gąszczu wielu kilometrów. Łoś wielki kąpieli – do pokonania dwóch kilometrów wody przeszkodę dla nich nie jest problemem. Jeśli w pobliżu rzeki lub jeziora, łoś spędzić tam gorących godzin, szczypanie przybrzeżnych roślin. Moc łosi zawiera algi. W tym łosi może wstrzymać oddech do jednego lub dwóch minut, aby znaleźć odpowiedni kanał. Nawiasem mówiąc, aby się upić, łosia trzeba wstać na kolana. Zbyt długie przednie nogi i krótka szyja uniemożliwił mu się dotrzeć do wody.

sól głód

Prawdopodobnie, liście, igły sosny, kora i gałązki nie w pełni zaspokoić potrzeby tych dużych zwierząt parzystokopytnych w substancje odżywcze. Ponieważ jest to dzikie zwierzę, musi sam szukać źródła soli. Bez niej, zwierzę jest chore. W okresie letnim, łosie z lasu i poszukać lizawek solnych. Tam lizać ziemię, nasycając organizmowi tego minerału. W zimie, dostęp do największej autostrady w poszukiwaniu zębach soli, wiedząc z doświadczenia, że obraz musi być rozwiązaniem dla zdrowia na bruku. Aby uniknąć wypadków drogowych, leśników, wiedząc, co jeść łosia, miesza się kryształów paszowych lub w lewo wśród zarośli sprężonego kostki.

dieta grzyb

Oprócz soli, największe jeleniowate brakuje grzyby. Dlatego po ciepłym deszczu, lub z nadejściem jesieni łosi iść w poszukiwaniu tych produktów leśnych. Szczególnie podoba mi się zęby gąbki grzybami – Mokhovikov, Borowik, biały. Dorośli pamiętają miejsce i odwiedził tam bogaty od czasu do czasu dla nowej uprawy. Niewiarygodne, ale prawdziwe: łoś jedzenia Amanita! I uczucie nie jest to, że sam fakt, a fakt, że toksyny grzybicze nie może działać na tych zwierząt. Łoś narysować witamin z owoców. pasą się one gałęzie żurawiny, borówki, maliny i jeżyny. Zdając sobie sprawę, że potrzeba, aby zaopatrzyć się tłuszczem przed nadejściem mrozów, łoś karmić mocno w lecie. W ciepłe dorosłego osobnika zjada trzydzieści pięć kilogramów paszy, natomiast zimą – tylko 12-15.

produkty sezonowe

Lato dla roślinożernych – bardzo błogosławiony czas. Nawet w tundrze można znaleźć wiele porostów i mchów, gałązki roślin pełzające (karłowatej brzozy i wierzby). W żywności tajga nawet więcej. Polany i spalone obszary Zęby łatwo znaleźć szczaw i Cypr, wysoką trawę i młode pędy, maliny i jeżyny. W progrevshihsya zbiorniki rosną lilie wodne i maciek, a na banki – nagietka, zegarek, skrzypy. Ale od września liści zaczyna żółkną i opadają. Zmiana diety i łosia. Zęby przenieść na gałązkach krzewów i drzew, opadłych liści, a przez to w listopadzie ich menu i kory. Co zjada łosia zima? W tym trudnym czasie, roślinożerne paszowe są głównie gałęzie i kora. Tutaj ogromny wzrost łosia staje się jego zbawieniem. Zwierzę może dotrzeć do oddziałów, do których nie może dotrzeć do jelenia. Ale łoś nie pozostawia nadziei, aby dostać się na pastwisku.

Że jedzenie łosie w zimie?

Odpowiedź na to pytanie zależy od siedliska zwierząt. Gdzie pokrywa śnieżna jest niski (do połowy), a w przypadku częstego zimie roztopów, łosie mieszkają siedzący tryb życia. Przed wiatrem i zimnem, poszukują oni schronienie w gęstych lasach iglastych. Po tym wszystkim, jest nie tylko bezpieczne schronienie, ale także wystarczającą ilość pożywienia. Ulubiony posiłek łosia zima w lesie Azji sosnowe i świerkowe, w Kanadzie i na Alasce – jodła. W europejskiej części Rosji, Skandynawii, a także z Białorusi, Polski i łosia ukraińskiego Polesia, z wyjątkiem łapy iglastego, jedzenie gałązki wierzby, jarzębina, osika, brzoza. Z krzaków wolą maliny, jeżyny, ponieważ zimą pod śniegiem upadków. Kiedy zaczyna się odwilż, łoś obgryzać korę. W głodnych zimowych łosi bez kompleksów odwiedzić plantacje i zielone przedszkole.

zmuszony koczownik

W tych miejscach, gdzie grubość pokrywy śnieżnej sięga ponad pół metra, łoś migracji do cieplejszych obszarów, tak że w przypadku zlodowacenia gałęzie móc łopata pastwisko. zwierzęta roaming rozpocząć na długo przed nadejściem zimy w październiku. Stado budowane ściśle według hierarchii. Ahead śledzić te kobiety, które mają młode. W ten sposób młodzi ludzie otrzymują jeszcze dziewiczych pastwisk. Krótkie mężczyźni historię i samica bez młodymi. W dniu stadzie prowadzi około dziesięciu kilometrów. perekochovki sprężyste wystąpić podczas topnienia śniegu w odwrotnej kolejności: najpierw są dorośli mężczyźni, ten ostatni – kobiety z cieląt. Jedzenie w tym czasie – to zjada łosia w lasach normalnie. Zęby odkopać z zimozielonych śnieg gałązek żurawiny i borówki, gryźć lub jeść korę sosny nogi.

Co jest stoyby?

Przybywszy na miejsce zimowania łosia zaczynają osiedlać. W przeciwieństwie do letniego wypasu łosia zimie tylko w świetle dziennym godzin. Aby osiągnąć wysokie gałęzie i zabezpieczyć dostęp do tego zjada łosia w lasach całe stado razem kompaktów śnieg na przyszłą miejscu karmienia. Te zimowe pastwiska leśnicy nazywają „stoybami”. Mogą paść kilkadziesiąt zwierząt naraz. Ale w miejscach lozhek (nocy) łoś poluzować śnieg. Gdy czasy się mrozów, Rogacz pochowany w zaspy, w puszystym kocem, z których wystają tylko róg i kłębie. Stado zdecyduje nocy zawietrznej stokach, jary, wąwozy. Aby wesprzeć łosia w trudnym czasie, leśnicy pozostawić głębokie gęstwiny żłób z sianem, zmieszane z solą.

wiosna migracji

Kiedy światło dzienne zwiększa się znacząco, łoś zaczynają się wrócić do swoich letnich żerowisk. Prowadzony przez doświadczonego samic stada jest wbudowany w nowym porządku. W tym czasie, w pierwszym rzędzie mężczyzn i hodowano młody – przestrzegane. Łoś zjada na wiosnę? Rośliny te, które są pierwszym zielony. Młode igły – źródłem witaminy C. ulubionym wiosennym uczta dla łosi są bazie brzozy i olchy, pędy wierzby. Moose ruch powoli, czekając na drodze po pąków Bloom i luku trawie. Te zwierzęta są uparte spacerowiczów, ale nie jak sprint. Jeśli są one zagrożone, albo oni wolą bronić, albo jechać z bestsellerowej prześladowca wahadłowego kłusie. Można powiedzieć, że łosie są bardziej odporne na zimno niż ciepło. Gruby płaszcz źle zapewnia termoregulację organizmu. Maj – czas najbardziej płodna dla łosia. Wtedy kwitnie Wierzba Jurek (Epilobium), gałęzie wierzby wylewa sok i produkować nowe liście, jest szczaw i bogate w witaminy por. Elk żywi pasję nie tylko Amanita, ale również trujące rośliny. Zjada jaskry, konwalia, Celastraceae, Raven oczy i wilczym kory. Dla zdrowia zwierząt wymagany taniny zawarte w korze (zwłaszcza rowan, Aspen i wierzba), terpentyny, które zwierzęta pochodzą z igieł jałowca i sosny.