621 Shares 2675 views

Ser Tydzień (naleśnik)

Myasopust, Zvonchaty, ślub z drzewa sosnowego, Carnival – wszystko nazwa święta w różnych krajach. Wykorzystaliśmy to nazwać Mardi Gras. To jest granica między zimą i wiosną. Wielki Post przychodzi na koniec karnawału. Którego głównym zadaniem – aby przygotować ludzi do Wielkanocy.


Trochę historii

Mardi Gras – jest zwykle popularne nazwisko, które zazwyczaj używają, ale w rzeczywistości, okres ten nazywany jest Tydzień sera. Początki tej uroczystości jest zakorzenione w głębi czasów pogańskich. W pre-Christian Rosji to święto było planowane, aby w dniu równonocy wiosennej. Zabawa trwała przez 14 dni. W tych dniach, naleśniki inną specjalną przestrzeń: kabiny były ułożone, ze mieszkańcy zebrali pozdrowić siebie i spędzać czas głośno. Kobiety, dzieci, młodzież wybrała wysokim wzgórzu i zorganizowaną sankach, to wszystko towarzyszyło śmiechu. Mężczyźni są korzystne, aby zmierzyć się ze swoimi krewnymi i sąsiadami oraz zorganizowanych zawodów sportowych i walk na pięści.

Każda gospodyni domowa jest zobowiązana przygotować jak najwięcej pyszne jedzenie. Szczególną uwagę zwrócono na placki, zostały sporządzone z różnymi wypełnieniami. Symbolem święta jest to danie został wybrany nie bez powodu.

Oczekiwanie na wiosnę osób chciałoby, aby przyciągnąć jak najwięcej światła słonecznego. Cholera do roli niebiańskiego obiektu – żółty i gorące. Wraz z przyjęciem chrześcijaństwa, wiele pogańskich świąt zostały anulowane. Ale Pancake jeszcze zdecydował się opuścić, choć czas zabawy przesunięty i stają się coraz mniejsze. Zrobiono to, aby nie naruszać zasad Postu.

Według kanonów kościelnych

Odpowiadając na pytanie: „Ser Tydzień – to” – możemy powiedzieć, że jest to wielkie święto chrześcijańskie, które jest uważane za zwiastun Postu. Mówi siedem tygodni przed Wielkanocą. U osób, okres ten nazwano – Myasopust. To dlatego, że to niemożliwe, aby jeść produkty mięsne. W tym okresie, dieta składała się z jajek, masła i produktów mlecznych. Dla wierzących i duchownych Cheese Week to szczególnie ważne, jest to punkt wyjścia do przygotowań do Wielkiego Postu. Chrześcijanie, oprócz rezygnacji z mięsa, powinny być szczególnie rygor w jego zachowaniu. Nie można oprzeć się zabawa, rozrywka i hulaszcze.

nowoczesne uroczystości

Dziś wielu nie przylegają do kanonów Kościoła. Współcześni ludzie wierzą, że ser Sedmitsa (zapusty) – tylko kolejny pretekst, aby się dobrze bawić i odpocząć od codziennej pracy.

tydzień Maslenitsa

Wierzono, że Maslenitsa należy zrobić wesoło iw wielkim stylu. Wierzono, że w ten sposób można przyciągnąć szczęście na następny rok. Warto zauważyć, że każdy dzień tygodnia Ser przypisać rolę. W ciągu tygodnia, konieczne było wykonywanie specjalnych rytuałów.

Siedem dni dzielą się na wąskim i szerokim zapusty.

pierwsza połowa

Poniedziałek. W tym dniu, w godzinach porannych wszystko gospodyni udała się gotować naleśniki, jak był wyjątkowy i dla młodych dziewcząt, którzy przygotowują się ożenić. Matchmakers spełnione, omawiane menu ślubną i listę gości. Kobiety, które są w związku małżeńskim, udał się do swoich rodziców, a następnego dnia rano mój mąż przyszedł odwiedzić ich krewnych.

Placki, pieczone pierwszy rozdaj ubogim i bezdomnym, a one z kolei były do modlitwy za zmarłych krewnych. Poznaliśmy mieszkańców kilku wiosek, dobrane specjalnie zaśnieżone miejsca dostosowały swoje naleśniki i herbata. Podczas uroczystości budowy wróble, który reprezentuje grupę opuszczającą zimy. Jego ubierać się w stare ubrania i jeździć na sankach. W ten sposób jesteśmy hołd miesiącach zimowych. Bliżej podobiznę zestawu nocy w widocznym miejscu – w pobliżu wsi lub w centrum miasta. Dzień ten nazywany jest spotkanie.

Wtorek. W tym dniu odbyły się targi i wycieczki dla gości. Młodzież odbyła oblubienicę, a po Postu może być ślub i grać. Przyszły mąż i żona cały czas mieliśmy być razem. Chłopcy dopingowali swoich dziewcząt toczenia się na wzgórzach śniegu i śpiewali pieśni pochwalne. Tych, którzy próbują pokazać swoje umiejętności w przygotowywaniu różnych potraw, które były leczone przyszłego pana młodego.

Środę. Ten dzień tygodnia był poświęcony rodzinie. Gospodyni pokryte duży stół. Jeśli przyjdą goście, teściowa, dla nich to było konieczne, aby przyjrzeć się dokładnie, wykazywać oznaki szczególnej uwagi, tak że czuł się zaszczycony gości. Jeśli wcześniej nie było kłótni, to był najlepszy dzień do zawarcia pokoju. Duże stoły były pokryte i na ulicy, to jest zjednoczony przez mieszkańców i pomógł rozstrzygnąć stare kłótnie.

Druga połowa Pancake

Czwartek. To był najbardziej hałaśliwe i zabawy dzień obchodów karnawałowych. Gospodyni zakończone wszystkie prace domowe. Tydzień ser był wskaźnikiem jaki był wesoły i przyjazny ludzie słowiańskich. Jakie są tylko gry i przedsięwzięcie oni nie wymyślił: zawrotnej łyżwach ze zjeżdżalniami, huśtawki i karuzele. Konkurs w jedzeniu naleśników. Ludzie mogli pokazać swoją odwagę, siłę i zaradność – podczas Comic obronne i wziąć zamki śniegowe. Ludzie wierzyli, że skoki nad ogniem, pomagają słońce zyskać na sile i szybko pozbyć się zimy.

Czwartek wystawił fisticuffs i czczony Veles – boga, który chroni zwierzęta. Dlatego pierwsza próba z dnia karmiono konie i krowy.

Piątek. Ten dzień był poświęcony na teściową. Zięć zaprosił ich do swoich gości, leczono i pokazał wszystkie swoje komplementy. W przeddzień piątkowego matka-teściowa przeszła żywności i przyborów, aby móc gotować naleśniki. To było masło, mąka gryczana, kadzi i patelni. Jeżeli jedna ze stron nie spełnia swoją część odpowiedzialności, powoduje kłótnie i spory.

Sobota. Ten dzień jest nazywany spotkań Zolovkina. Bride zbierane na wszystkich krewnych męża, ale szczególną uwagę zwrócono teściowa, siostra męża. Miała przygotować i przedstawić prezent dla gospodyni. Młoda żona traktuje gościom różnorodne dania, ponownie potwierdzające ich umiejętności. Gdyby była niezamężna, ona zaprasza swoich przyjaciół. Płci, którzy zostali zaangażowani do prezentów dla swoich bliskich.

Ostatni dzień tygodnia Cheese

Niedziela. Ten dzień zakończył z serem Tygodnia. Zbliża się do końca obchodów, a pokój dzienny. Jedną z tradycji tego dnia jest uważana za gwizdek. W tym celu, gwizdki wykonany w postaci ptaków. Więc ludzie nazwani ptaki, aby powrócić do swoich domów.

Podczas spotkania z ludźmi skłonił się nisko do siebie i prosił o przebaczenie za wszystkie krzywdy i przeoczeń. Ogniska, banishing zimę i zaprosić wiosnę. Centralnym wydarzeniem dnia stała palenie kukły. Mu rzucanie resztki świątecznego posiłku. Po pożarze nie było tylko popiół, że ludzie zebrali i rozproszone w swoich dziedzinach i rzek. Uważali, że to pomoże się obudzić śpiącego ziemię.

One czyszczone w domach i przygotowanie do głównej wakacje – Wielkanoc. Podczas całego wieczoru mogło być siedem razy, aby przyjść do stołu. I wreszcie spotkać się z nim, jako rodzina, aby żyć w harmonii w przyszłym roku.

To nie jest czyszczony, została pokryta tkaniną i futra owiec. Aż do zachodu słońca trzeba było odwiedzić cmentarz, aby złożyć hołd zmarłemu. Wyszliśmy na grobach naleśników. W niedzielę, piliśmy bardzo mało i poszedł spać przed północą.

na czczo

Ser Tydzień: można jeść? W kościele chrześcijańskim w tym tygodniu również nazywany Ser-potrawy. Z tego powodu, że obecność mięsa w diecie całkowicie wykluczone. Jeść naleśniki z serem w czasie tego postu jest mile widziany, i tak to się nazywa Cheese Week. Moc tych dni jest prosta: produkty mleczne, ryby, jaja.

Małżeński obowiązek podczas zapusty

Wiele par, którzy poszczą, jest pytanie o to, czy Kościół dozwolone stosunków małżeńskich w serze Tygodnia. Sama tydzień karnawału nie jest ścisły post. Z jednej strony, mięso nie może być, ale z drugiej strony – można łowić ryby, jaja, mleko, ser, masło. Następnie wynika, że nieobecność para ślub w kościele, nie oznacza abstynencji potrzebuje tych dni. Jeśli mężczyzna i kobieta są prawosławni, jest tutaj, aby podjąć decyzję, mogą rada z duchowym mentorem.

Mardi Gras w 2015 roku

Ser Tydzień w 2015 roku spadł z 16 do 22 lutego. Przygotowania do zapusty powinna rozpocząć wcześniej. Dokonaj czyszczenia wszystkich pokojach.

Jeśli tam jest piec, musi być całkowicie uporządkowane, czyste, zabielanej. Ponadto, każda kobieta powinna być zarezerwowana w czasie obchodów mąki, masła, jaj i różnych słodyczy.