655 Shares 2487 views

Ciekawe konkursy Dzień Matki dla dorosłych i dzieci

Dzień Matki – stosunkowo nowe święto w Rosji. Ostatnia niedziela listopada stał się czerwony dzień kalendarzowy tylko w 1998 roku. Nie tak dawno temu zaczął świętować w przedszkolach i szkołach. W tym dniu dzieci są zwykle przygotowywane ze szczególną gorliwością, ponieważ święto przyjdzie swój ulubiony mama, która chce się podobać i wiersze i piosenki i zdjęcia. Dzieci urządzić wystawę, a próby scen. I gościa nie odpocząć, nauczyciele wraz ze swoimi uczniami wymyślić lub odebrać ciekawe konkursy Dzień Matki. Poniżej uważamy najbardziej popularne.


Konkursy na Dzień Matki w przedszkolu

Dzieci w przedszkolu cieszymy się, gdy ich rodzice będą uczestniczyć w ciekawych prób. Głównych przyczyn święto państwowe kilku uczestników, a każde dziecko marzy, że to jego matka przyszła na scenie. Komiks konkurencja, nikt przyczyną kłopotów, ale daje wiele pozytywnych emocji i uczestników oraz widzów. Wszystko będzie tak, konkursy dla mam na Dzień Matki musi być wybrany mądrze: nie zbyt proste, ale nie bardzo wyrafinowane, uprzejmy, bez podpowiedzi i niejasności.

„Pęknięcie balonu”

Do gry potrzeba od 3-5 zręcznych uczestników. Są one podane dużo napompowane balony. Team-mama przyjąć jedną z nich i spróbować rozerwać w jakikolwiek sposób. Ktoś może wystąpić piętę, ktoś – kłuć paznokcie, najważniejsze – aby zniszczyć więcej piłek. Jako dowód jego zwycięstwie nad innym gumy przeciwnika trzeba podnieść jego szczątki. Przez liczbę byłych kulkami i oceniane zwycięzcę.

„Zgadnij syna (córki)”

Dwa lub trzy matki z zawiązanymi oczami i położył przed rzędem dzieci. Uczestnicy mają dotyk znaleźć jej dziecko. Aby skomplikować przed matek chłopców umieszczone tylko męską część grupy. Z dziewczynami łatwiejsze – rodzice mogą skupić się na włosach, łuki i barrettes gdy dotykowym główka dziecka. Dlatego nauczyciel może dokonać intrygi w konkursie, usuwając najwybitniejsze części wraz z małymi mody.

„Poznaj siebie”

Ten test nie pokaże tylko najbardziej uprzejmy i czułe matki, ale także pozwala im uczyć się o sobie czegoś nowego. Istotą konkursu jest to, że dzieci w góry grupy zrobić szkic najważniejszych kobiet w swoim życiu, a następnie liście są mieszane z opisami i prezenter odczytuje tekst. Co mama znajdzie się – i wygrała. Im więcej zwycięzców, tym lepiej! Bardzo małe dzieci dopasować uproszczoną wersję, że nie opisać moją matkę, i malować. I będą szukać jego portretu wśród kilkudziesięciu innych.

konkursy gotowania

Mama – główny kucharz w rodzinie. Ona przygotowuje codziennie i musi zrozumieć gotowanie. Dlatego konkursy dla matek produktów i receptur Matki związanych jednodniowe, z pewnością będzie udany. Najbardziej proste w przygotowaniu testu:

  • Obrać ziemniaki: kto obsługi lub uzyskać najdłuższy szybciej
    czyszczenie.
  • Nagrać większość potraw, które zaczynają się pewnego listu.
  • Przy kontakcie uznając kuchenne mały: łyżka, widelec, bicz, dysza mieszalnika, skimmer, etc …

Konkursy na Dzień Matki w szkole

Instytucje edukacyjne każdego roku również uczcić to święto. Młodsi uczniowie mogą przyjąć te same zawody Dzień Matki jako dzieci. Ale w ich dyspozycji i bardziej skomplikowanych badań, przygotowanie do których wymaga trochę czasu i specjalne rekwizyty.

"Rasteryahi"

Nauczyciel zbiera z góry z dziećmi jeden po drugim rzeczy, które należy zbadać. Na przykład, piórnik, pamiętnik, jakiś specjalny długopis, linijka (niestandardowy typ). Zmontowany ułożone w pakiet nieprzezroczyste. Ołów z kolei rysuje obiekty i pyta: „Kto stracił” Jeśli mama się dowie rzeczą syna lub córkę, powinna ona podnieść rękę. Kto wygra wszystko domyślił.

Na konkurencyjnego rodzica obserwować zabawy, jednak i dzieci nie powinny siedzieć na uboczu całe wakacje. Dla nich też można zrobić test zabawy. Konkursy na Dzień Matki w szkole można pokazać widzom nowych umiejętności i wiedzy, że zdobyte tam dzieci. Rozwiązywania matematycznych przykładów prędkością, więc chyba słowa przez rodzaj serialu „Pole Cudów” i tak dalej. D.

wspólne konkursy

Niektóre testy wymagają pracy zespołowej dorosłym a dzieckiem, ponieważ są one najbardziej interesujące. Takie zawody muszą być zawarte w programie wakacyjnym Dzień Matki.

„Żywiciel”

Konieczne jest przygotowanie 5-10 małych nieprzezroczystych pojemników i tyle czyste łyżki. W misce umieścić dowolny jedzenie: dżem, miód, mleko skondensowane (prosty i gotowane), śmietana – krótko mówiąc, wszystko, co jest dostępne. Matek z zawiązanymi oczami. Dzieci podejmowanie łyżkę i leczyć zawodników do wyboru (dla każdego uczestnika – jedno danie). Matka powinna odgadnąć co uraczył jej dziecka. Zakres traktuje do ostatniego pozostaje tajemnicą. Jest to przykład tego, co kwestionuje Dzień Matki bawić nie tylko ludzi, ale także uczyć dzieci zaufać dorosłych. To nie jest tak łatwo dać w ręce dziecka łyżką, nagle spadnie karmić bluzkę albo coś nie tak.

"Supermarket"

Dwie pary uczestników (matka + dziecko) są na jednym końcu sali (klasy). Przeciwległa strona jest RTV- „supermarketu”, gdzie zagięte produkty (możliwe sztuczne) oraz produkty gospodarstwa domowego (gąbki, mydła, szampony banki szczotek naczynia). Dorośli dać „listy zakupów”, które otrzymują od 7 do 15 pozycjach od tych, które są w „sklepie”. Mama nazywa jedno dziecko, pobiegł do stołu, podejmuje niezbędne i wraca. Potem dostaje nową pracę – i znowu w drodze. Która drużyna zbierze wszystko na liście, a ona wygrała.

Czy potrzebujemy nagrody?

Aby konkursy dedykowane dzień matki, stały się jeszcze bardziej ekscytujące, konieczne jest zapewnienie laureatów nagród. Nawet jeśli są one czysto symboliczny. Na przykład, odpowiednia medale kartonu lub kubki z napisami, słodycze, balony.

Każde dziecko będzie miło zabrać do domu fizyczne potwierdzenie jego i sukces matki. Lider powinien upewnić się, że żaden z gości nie bez nagrody.