848 Shares 2801 views

Alfa Romeo 166. W skrócie

Alfa Romeo 166 to najwyższej klasy samochód sportowy. Jest wydawane od roku tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiąt osiem. Poziom komfortu jest wysoki. Wykończenie wnętrza w stylu tradycyjno-korporacyjnym, schemat kolorów tapicerki jest w trzech wersjach: jasnoszary, druga opcja jest kolorem czarnym w połączeniu z kolorem mokrego asfaltu dla Alfy Romeo 166 Sport, a trzecia – miękki piasek i beżowe odcienie dla koneserów spokoju , Relaksującą atmosferę.

Alfa Romeo 166 jest następcą modelu 164, z którego pochodzi ciało sedanowe, układ napędowy silnika i przekładni z przodu, a także główne parametry przedniego zawieszenia. Silnik odziedziczył po 164th, najpotężniejszym trzy-litrowym sześciocylindrowym układzie w kształcie litery V, z czterema zaworami na komorę spalania. Konstrukcja 210 KM pozwoliła Alfa Romeo 166 przyspieszyć do 100 km / hw ciągu siedmiu i pół sekundy. W urządzeniu zainstalowano elektroniczny ogranicznik prędkości do 240 km / h. Podczas próby wyłączenia urządzenia silnik jest po prostu głuchy.

Samochód Alfa Romeo 166, tylko pozytywne opinie, był pierwotnie sportowy w swoich parametrach, ale były modyfikacje z pogłębianiem wyników sportowych. Na takich maszynach zainstalowano sztywne zawieszenie przednie , tylne wzmocnienie podwójnymi sprężynami, zmniejszenie luzu naziemnego, a samochody dosłownie "wylądowały".

Przekładnia była oczywiście mechaniczną 6-biegową. Układ hamulcowy pracował bezpośrednio, wyłączono siłę hamulca. A silnik był wciąż taki sam – 3,0 litra, 210 KM. Alfa Romeo 166, ze względu na bardzo wysoką dynamikę, wymagało odpowiedniego bezpieczeństwa. Maszyna została wyposażona w paski bezwładnościowe z naprężeniem wstępnym, a cały przedni obszar przedziału pasażerskiego "eksplodował" z poduszkami powietrznymi w momencie wystąpienia siły wyższej, a pasażerowie tylnego siedzenia pozostawali w miejscu, trzymanym w pasach bezpieczeństwa.

System ABS dla modelu Alfa Romeo 166 został wybrany z uwzględnieniem korekty czujników, a na urządzeniu zainstalowano sterownik antypoślizgowy ASR, który niemal całkowicie wyeliminował ryzyko poślizgnięcia się na śliską drogę. Przy suchej pogodzie możliwe było włączenie układu STR, dzięki któremu amplituda reakcji silnika na komendy gazu uległa drastycznej zmianie. Przyśpieszenie silnika wzrosło niemal dwukrotnie. Dynamika ruchu Alfa Romeo 166 wzrosła, samochód stał się gwałtowny.

Zmiany w podwoziu były niewielkie, ale usunięto poprzedni silnik TwinSpark, zamiast tego zainstalowano bardziej ekonomiczny silnik o pojemności 2 litrów z bezpośrednim wtryskiem paliwa.

W 2003 roku Alfa Romeo 166 przeszedł proces renowacji i został pokazany na wystawie w Genewie. Zewnętrzna część samochodu uległa radykalnej zmianie, a przednia część stała się agresywna. Uderzenie zostało wzmocnione przez charakterystyczne wloty powietrza przedniego zderzaka. Jednocześnie wraz z uaktualnieniem 166. modelu, został stworzony super Alfa Romeo 166GTA z silnikiem o mocy 300 KM, model ten został pokazany w Bolonii w pokazie motorycznym.