362 Shares 2192 views

Historia Iwan Bunin „Mrocznych Aleje”

Ciemne zaułki … Nie można pomóc wyczarować starego parku w lekkim oparach mgły, ciężkich koronach drzew, tajemniczym półmroku i niepowtarzalny aromat świeżości i gnijących liści …

„Mroczny Aleje” Bunin napisał na emigracji. tkliwość pamięć historia wypełniona, smutek stracił miłość i świadomość, że czas nie może zostać cofnięta, a Użytkownik nie może korygować błędy. Dał nazwę zbioru opowiadań, które po raz pierwszy zostały opublikowane za granicą, w Nowym Jorku, w 1943 roku. Badacze od razu zauważyć, że wszystkie prace książki są pełne miłości, wcielił się w różnych formach: miłość pisarza do dalekiej ojczyzny, matki, starej posiadłości. Uczucie w historii Bunin za pasji, platonicznej, śmiały, pochodzącego i dał – cała paleta kolorów miłości użyto w piśmie historie. I jak piękne krajobrazy i szkice z życia codziennego: muzyka z oper i restauracji, zapachy miasta i wsi, szelest jedwabiu i aksamitu, dzikie rosyjskiej natury i tajemnicze miasta ciemnej uliczce – podsumowanie historii nie będzie w stanie przekazać ten sentyment, który jest wypełniony kolekcji.

Jedno z opowiadań, „Mroczny Aleje” – to opowieść o gorzkiej miłości trzydzieści lat temu. Między Hope, który mieszkał w dworku i Nikolai Alekseevich, arystokratycznej syna, błysnęło jasne, przytłaczające uczucie miłości. Ale jeśli dziewczyna poczuła szczerą miłość, młody człowiek – tylko gwałtowną namiętność. zerwali wkrótce.

Nieoczekiwane spotkanie w ciągu trzydziestu lat było bolesne dla obu stron. Nigdy nadzieję, żonaty, w sercach miłości do Mikołaja, a on bezskutecznie żonaty, a jego żona została rzucona, co jest pasją. Ich wyjaśnienie w wieczerniku hotelu stawia wszystko na swoim miejscu: Nadzieja mówi o jedynej w swoim życiu miłości, Nicholas prosi o przebaczenie … ona odmawia – dumną kobietę nie tylko człowiekiem o zdradę. Ona nie wymieniała swoje uczucia do bliskiej osoby i była mu wierna przez długie 30 lat.

Dla Mikołaja i miłość stała się proces i kara: przegapić okazję kochać i być kochanym jeden dzień, nie stają się szczęśliwi. uprzedzenia klasowe odegrał okrutny żart: jego żona, również pochodzenia szlacheckiego, udał się do swojego kochanka, a syn dorastał zepsute chłopca. Życie nie daje mu drugą szansę. Ale najbardziej uderzające jest to, że bohater nie rozumie, nie żałować, nie próbując zrozumieć – on idzie do wspomnień, gdzie był dobrze, gdy nadzieja była młoda i zachwycająco piękne … Nawet po trzydziestu latach, postanowił uciec, dręczące duszę linii poematu że czyta nadziei. Że jest to pierwsze pojawienie się ciemnych zaułkach, nie tylko jako element krajobrazu, ale jako tajemniczą „alei duszy”, która nie jest dostępna dla wszystkich.

Kobieta nigdy nie zbeształ Nicholas nie boli, nie czujesz się winny. Zachować godność i dumę, Nadzieja była w stanie wznieść się ponad życie: jest właścicielem dobrej czysty hotel, który wydawał się przez całe życie czeka na swoją Nikolenka. I los dał jej długo oczekiwane spotkanie.

„Mroczny Aleje” – krótka historia długiej historii miłości, nie pozostawia obojętnym czytelników.