456 Shares 3964 views

Walentin Sierow (artysta): biografia i obraz (zdjęcie)

Wydaje się, że od pierwszego oddechu swego rosyjskiego malarza Valentin Aleksandrowicz Sierow był przeznaczony, aby stać się wyjątkowym i tworzą wyłącznie opracowany osobowość.


W powietrzu, nasycona dziedzinie

Urodził się w Petersburgu, 7 stycznia 1865 roku w rodzinie muzyków, należący do twórczej elity społeczeństwa rosyjskiego. Ojciec, Aleksander, był słynny kompozytor i krytyk muzyczny, matka, Valentina S., był także profesjonalnym kompozytorem i pisał artykuły o muzyce. Ich dom był zawsze zatłoczone, były ożywione rozmowy o sztuce, ciekawych debat naukowych i kulturalnych. Poza muzyką, ojciec lubił Nauk Przyrodniczych, architektury i dobre na rysunku. Udało mu się wczesnym dzieciństwie zaszczepić tę miłość i syna. Być może z tego powodu duchowo odżywczy wspaniałą atmosferę i pochodzi z słynnego artysty Sierowa, który na początku XX wieku, cały świat dowiedział.

Narodziny doskonałości

W piątym roku życia, chłopiec z rodzicami pierwszy wyjechał za granicę. To była podróż do Szwajcarii, gdzie spotkał się z Aleksandrem wielki niemiecki kompozytor i teoretyk sztuki Richarda Wagnera. Być może doświadczenie z dnia na swój własny sposób, aby szlifować się swoisty i oryginalny prezent, który będzie miał artystę Sierow.

Biografia chłopiec nagle zmienił kierunek, kiedy jego ojciec zmarł nagle. Stało się to w 1871 roku. Harmonijne życie rodzinne nagle poszło źle. Za granicą Valentina S. lewo, ale syn nie zostanie podjęta, pozostawiając go w Rosji. Mikołaja na farmie w prowincji Smoleńsku nie było gmina z sześciu osób, gdzie wszystko było wspólne. Została ona zorganizowana przez pospólstwo. W ciągu dnia ludzie pracowali w polu, a wieczorami uczy alfabetyzacji chłopa. To wtedy zaczął rysować wiele małych Tosha Sierow – artysta od Boga. Osiedle Mikołaja chłopiec nauczył się piękno i magię rosyjskiej natury. Ale rok później gmina przestała istnieć, a dziecko zostało wysłane do matki w Monachium. Tutaj rok później osiem Walentin Sierow zaczął brać lekcje rysunku z grawera Karla Keppinga. Niemiecki mistrz był w stanie dostrzec w gorliwego ucznia, który byłby dekadę później Sierow. Artystka dała lekcje rosyjskiego chłopca codziennie.

genialny patroni

Ktoś od znajomych poinformowani o syna Valentine Semenovne Ilja Repin, za który w 1874 roku pracował na obrazie „Sadko” i mieszkał w Paryżu, w dzielnicy Montmartre. Znany malarz chętnie podjął szkolenie początkujący artysta.

W 1875 Sierow wrócił do domu. Lato, matka i jej syn spędził w majątku Savva Mamontov Abramtsevo było niesamowite i satysfakcjonujące. Tutaj zaczęła się rozwijać unikalny sposób, w jaki artysta napisał Sierow obrazy w różnych gatunkach i technik.

Pierwszy uznanie

Jesienią chłopiec został zdefiniowany w szkole pokładzie Petersburg. Ale na wiosnę był chory, i Valentina S. uznał, że dla jego zdrowia muszą poruszać się na południe. Dwa lata później rodzina, na czele mąż nowej matki Wasilij Iwanowicz Nemchinov, mieszka w Kijowie, gdzie uczęszczał do szkoły i Valentin studiował malarstwo. sukcesy chłopca nie przeszły niezauważone nauczycieli i szkoły rysunek otrzymał srebrny medal młodego Wala Sierowa. Artysta, którego biografia jest pełen spotkań i komunikacji z wielkich poprzedników, szybko rośnie jako mistrz malarstwa sztalugowego.

Kiedy rodzina w 1878 roku przeniósł się do Moskwy, gdzie żył i pracował już z powrotem z zagranicy, Repin. Zajęcia wznowione. Chłopiec poszedł do Repin na weekend, w sobotę dała lekcje mistrz uczeń w rysunku, aw niedzielę uczył malarstwa.

W 1880 roku, Ilja Repin na wycieczkę na Krym w celu zebrania materiału do monumentalnym płótnie „Kozaków”. Z mistrzem udał się na wycieczkę i malarza amatora Serov. Obrazy, rysunki, szkice szesnastu młodych mężczyzn nie były jeszcze dość ogólna, ale tutaj on pokazuje dojrzały i utalentowany rysownik. Autoportret stworzony w tych latach, ma wpływ na głębokość introspekcję młodego artystę widza. Miło patrzeć w napięciu zamknięte usta, ostre światło i cień przekazać trudny charakter i twórczego brawurową przyszłego mistrza.

młody student

Repin przygotowywał utalentowanego studenta, aby zapisać się do Akademii Sztuk Pięknych. Sierow był zbyt młody, ale Ilya Yefimovich napisał przekonujący litery sekretarza Konferencji Akademii, a jego klient został przydzielony do ochotnika. Jego obecny nauczyciel Pavel Chistyakov zażądał od młodego studenta wyczyn, a on pracował bezinteresownie, bez czasu i wysiłku sparing.

W lecie 1884 roku ponownie odwiedziłem Sierow Abramtsevo niedaleko Moskwy. Tutaj w tym czasie na panelu dla Muzeum Historycznego Wiktor Wasniecow pracował. Tego lata, młody artysta Walentin Sierow stworzył jeden z wielkich lirycznych portretów, pisał Ludmiła Mamontov, bratanica znanego filantropa.

niezależny pływanie

W 1885 Sierowa z matką ponownie odwiedził Monachium, potem młody człowiek udał się do Holandii. Po powrocie do Petersburga, po krótkim wahaniu Valentin opuścił Academy of Arts. W tym roku namalował „wołów” i portret jego narzeczonej Olga Trubnikov.

1886 zaznaczono artysty Abramtsevskaya motywów. Sierow stworzone krajobrazy „Jesień”, „Zima w Abramtsevo”, „staw”, ponownie malowany portret kochanki przez okno.

1887 uwielbiony Sierow. Namalował słynne „Dziewczyna z brzoskwiniami” (portret młodego Faith Savvishna Mammoth). Obraz zadowolony z spontaniczności i świeżości kolorów, niezwykle optymistycznym nastroju. Innym znanym dziełem pod tytułem „Girl in the Sunlight” (portret kuzyn – Mary Simonovic) pisał rok później, Sierow.

Artysta, którego biografia powstała pod wpływem silnej przyjaźni z Władimirem Derviz, nabył nieruchomość w malowniczej miejscowości Domotkanovo, nie może reprezentować ten zakątek natury na płótnie. Malowanie „Jesień. Domotkanovo „- specjalny spojrzenie na jesieni Rosyjskiej, ponurego i tajemniczego. Wspaniałe krajobrazy „Overgrown Staw”, utworzony w tym samym roku, pełen rzadkich podziwem.

Więc przychodzi chwała

Zima 1888 Sierow żonaty i poszedł z żoną do Francji. Następna zima młodzieży odbędzie się w Moskwie. Znany artysta zgodził się pozować włoską Celebrity – śpiewaczką operową Andzhelo Mazini. Na początku lat 1890 Sierow pisał kilka zręcznych portrety, w tym portrety nauczyciela Ili Repina Isaak Lewitana, Nikołaj Leskow.

Działalność społeczna i zawodowa

1894 – Sierow podczas podróży w północnej Rosji, wraz z innym jego utalentowanych współczesnych – Konstantin Korovin. Artyści przynieść wiele świeżych i ciekawych rysunków i szkiców. W tym roku, Valentin Aleksandrowicz zostaje członkiem Stowarzyszenia Wanderers. Od 1897 roku artysta wydał kursy mistrzowskie w Moskiewskiej Szkole Malarstwa, prowadzonej przez gwiazdy takie jak Kuźma Pietrow-Wodkin, Nikolai Sapunow, Konstantin Juon, Martiros Sarian.

Od drugiej połowy 1890 roku dziele Sierowa zauważyć doskonałe obrazy rodzajowe „Baba w koszyku”, „szary dzień”, „Z okna posiadłości”, „Spotkanie”, „Baba z konia.” W 1899 roku artysta stworzył słynny obraz „Dzieci”, który oddaje jego synów – Sasha i Jura.

Początek 1900 przyniósł kultura rosyjska posiada szereg niezwykłych portretów Sierowa, utrwalając aktorka Mariyu Ermolovu, pisarza Maksima Gorkiego, piosenkarka Fedora Shalyapina, inżynier Emmanuel Nobla balerina Anna Pavlova. W ciągu tych lat, on porwać utalentowanego mistrza tematów historycznych. Refleksje na temat niezwykłego losu Rosji Sierowa skłoniło do stworzenia serii wspaniałych obrazów z epoki Piotra Wielkiego, jego współpracowników i następców. Stało się słynne obrazy takie jak „Petr Veliky w Monplaisir”, „Odjazd Piotra II i Elżbiety na polowanie”.

Międzynarodowe uznanie rosyjskiego geniusza

W 1904 roku Valentin Aleksandrowicz przebywał we Włoszech, w trzy lata później udał się do Grecji. Od Sierowa zostały uznane za najlepsze na wystawie w Rzymie w 1911 roku, i wykazać opanowaniem światowej skali ogólnoeuropejskiej, jak miał Sierow. Artysta, którego krótka biografia są opisane w tym artykule była pełna świetnych pomysłów i wspaniałych początków, kiedy nagła śmierć z powodu chorób serca uciąć mu życie. Walentin Sierow zmarł 22 listopada 1911 w Moskwie. Przez 46 lat, jasne i wyraziste twórcze życie artysty stworzył około dwustu wspaniałe niepowtarzalne kreacje.