232 Shares 3567 views

Diagram jodłowo-kulek: piękny i łatwy!

W święta Nowego Roku wszyscy starają się urządzić dom w jakikolwiek sposób. Ktoś kupuje kolorowe zabawki, świecznik, deszcz, plakaty wakacyjne i wiele innych. W przeddzień 31 grudnia ceny mogą rosnąć, a ilość towarów spadnie. Co robić w takich przypadkach? Zrób to sam! Rzeczy domowe zawsze wyglądały bardzo stylowo i pokazały, jakiego rodzaju kochankowie potrzebują strzelcy i wykwalifikowani robotnicy.

Co zrobić dla domu na Nowy Rok?

Jaki jest główny atrybut Nowego Roku? Oczywiście, choinka! Teraz jest jasne, zrobimy to, ale jak? Koraliki – jest to doskonały materiał do lotu twórczego. Mogą to być różne kolory, rozmiary, kształty i przy pomocy linek wędkarskich lub drutów w dowolnym kierunku. Po zatrzymaniu wyboru na produkcie i materiale, powinieneś zobaczyć, jaki jest wzór koralików ze szkła.

Są zupełnie inne. Wszystko zależy od pożądanego efektu końcowego. Produkt może być płaski, nieporęczny, mały, duży, monochromatyczny, urządzony. Ogólnie, jak twoja wyobraźnia pozwoli to zobaczyć. Jeśli wyobraźnia nie pomoże, nie zniechęcaj się. Poznasz wszystko. Frezowanie nie jest łatwym zadaniem, ale wymaga koncentracji i uwagi. Drzewo jodłowe z koralików, którego układ tkacki zostanie opisany poniżej, łatwo uzupełnia wnętrze każdego mieszkania. Udekoruje Twój pokój w całości lub w osobnym rogu.

Materiał

System szkieletu z kulek, niezależnie od tego, we wszystkich przypadkach wymaga tych samych materiałów. Aby je wyprodukować, będziesz potrzebować:

 • Zielone koraliki. Z góry, kupić więcej, aby utworzyć duży model drzewa. Ciekawe jest, gdy używane są różne kolory i kształty. Koraliki są nie tylko okrągłe, ale również kwadratowe, podłużne i owalne.
 • Drut lub linia. Pierwsza z nich jest lepsza, ale druga pomaga produktowi przyjąć naturalny kształt, a nie pogniecenie. W każdym razie będzie łatwo prostować.
 • Gruby drut do podstawy.
 • Gips. Konieczne jest ukończenie gotowych prac. Dla lekkich wyrobów przydatny jest plastelina lub ciasto francuskie.
 • Wstążki, kwiaty, nici i inne elementy dekoracyjne.
 • Taca z doniczki. Będzie to nasz świerk.

Krawaty

Jeśli po raz pierwszy zajmujesz się robienia nici, mały trzonek wykonany z koralików, który jest bardzo łatwy w planowaniu pracy, opanuje cię szybko. Do głównego zestawu materiałów należy wziąć zielony gwasz i pędzel. Przebieg pracy jest następujący:

 1. Na drutach zmień wszystkie kulki z toreb, które chcesz używać w swojej pracy. Wymieszaj kolory, ale nie rozmiary.
 2. Diagram pętli koralików składa się z następujących elementów: muszą być utworzone przez zwiększenie liczby kulek. Zamień pierwsze 12 sztuk w pętlę. W następnym będzie już 13, potem 14, 15 i tak dalej. Nie bój się popełniać błędu. Jeśli trochę się przeliczysz, nic strasznego się nie zdarzy.
 3. Rezultatem jest dziwna postać, wzrastająca.
 4. Szczyt wierzchołka składa się z 5 pętli zmontowanych razem. To jest zrobione oddzielnie.
 5. Nadaj główną farbę konstrukcyjną na zielono.
 6. Drut, który jest główny, jest owinięty w zieloną wstążkę.
 7. Przymocuj koronę.
 8. Teraz idziemy do formowania świerku. Z górnej części głowy pójdzie dalsza praca. Dla niej, kleić koniec małymi pętlami i dalej dalej drgać.
 9. Po zakończeniu gałązki będą lekko wygięte, aby wszystko wyglądało bardziej naturalnie.

Dekoracja "choinka"

Z koralików można tworzyć ekskluzywne ozdoby świąteczne w postaci drzewa noworocznego: wisiorka, kolczyki, broszka, zabawka we wnętrzu, kluczowy łańcuch i wiele innych. Piękna i oryginalna jest płaska trójkątna z koralików. Schemat jest inny: do materiałów dodaje się kilka kolorów akcentów i brązowych kulek.

Stosowanie równoległe:

 • Weź pół metra drutu i pośrodku, włóż 5 brązowych kulek. Weź ten sam numer, a po zakończeniu przewodu przejdź przez pierwsze 5.
 • Dwa wiersze są gotowe. Zgodnie z tą samą zasadą, zrób trzecie, ale z zielonymi kulkami.
 • Na obu końcach ciągnij w dół 8 sztuk. Następny rząd ma 18 kulek.
 • W niektórych miejscach należy wstawić inne kolory: biały, czerwony, niebieski, żółty.
 • Kontynuuj pracę, za każdym razem zmniejszając rzędy dwoma perełkami.
 • Po 5 rzędach zmniejszyć tylko jeden.
 • Ostatnia perełka jest wskazówka. Tworzymy na niej gwiazdę. Pierwszy rząd – 1, drugi – 2, trzeci – 1 żółty koralik.
 • Końce skręcają i cięte.

Ten schemat perełek tkackich jest jeszcze prostszy niż pierwszy. Wielkość produktu zmienia się w zależności od liczby koralików.

Trzecia opcja

Białe paciorki są dodawane do materiałów. Choć Boże Narodzenie z kulek, którego schemat zostanie opisany teraz, ma śnieżne gałęzie. Przebieg pracy:

 1. Utwórz każdą branżę oddzielnie. Wiązka o 7 zielonych koralików na drut i 3 biała. Umieść ostatni koniec w kierunku przeciwnym. Powstanie pętla. Skręć to.
 2. Kontynuuj, wykonaj kilka kolejnych pętli.
 3. Grupuj je w pakiet.
 4. Weź kolejny drut i zrób to samo.
 5. Mają różne rozmiary.
 6. Do głównego trzpienia mocuj wiązki od małych do dużych.
 7. Na górze można splotować gwiazdę.

Jak ubiegać się o pracę?

Płaskie choinki, dołącz do specjalnych elementów złącznych na kolczyki, broszki i tak dalej. System objętościowy tłuczniaków z koralików umożliwia utworzenie stojaka. W tym celu napełnij garnitur, ciasto francuskie lub wklej plastynę do tacy z doniczki i włóż do niej pień drzewa. Około otaczającego coś, aby drzewo nie upadło, a masa zamarza. Klej do gałęzi błyszczące kamyczki, kolorowe koraliki, bandaże, wstążki, w ogóle, co znajdziesz. Bądź kreatywny i uzupełnij produkt. Takie drzewo może być wykorzystane jako prezent na wakacje. W każdym razie okazuje się, że elegancki choinkę z koralików: schemat tkania, jak widać, jest bardzo prosty, a produkt jest bardzo piękny!