542 Shares 2881 views

Pose Yoga: nazwa, opis, ćwiczenia dla początkujących

Nowoczesny tempo życia nie zawsze okazją do czasu, aby usunąć stres z mięśni ciała, co ostatecznie prowadzi do ciągłego stresu fizycznego dyskomfortu lub różne dolegliwości. Aby tego uniknąć, człowiek stara się znaleźć co najmniej trochę czasu na ćwiczenia czy jakiegokolwiek wysiłku fizycznego. Ale to nie jest dla każdego. Wiele z nich jest po prostu leniwy, ktoś nie pozwala stan zdrowia. I w tym przypadku, joga stanie się po prostu niezastąpiony w życiu. Po tym wszystkim, z pomocą jogi, aby odpocząć, uspokoić i poprawić swoją kondycję zarówno fizycznej i psychicznej.

Istnieje wiele asan w jodze, ale dajemy przykład niewielka część, która pomaga pozbyć się stresu po ciężkim dniu.

Korzyści z jogi

Joga nie tylko przyczyni się do wzmocnienia zdrowia, ale również pozwoli na uzyskanie spokoju i ciszy. Jeśli obserwować wszelkie niezbędne środki ostrożności podczas wykonywania asan, a następnie szybko widać pozytywny wpływ ćwiczeń na kręgosłup, serca, układu krążenia, układu trawiennego i funkcjonowanie całego organizmu. Joga promuje elastyczność i zwinność pomoże pozbyć się bólu w stawach. To działa jako skuteczne narzędzie przeciw depresji.

Ważnym faktem rzecz jogi będzie walka z nadwagą.

Joga dla początkujących

Pierwsze pozycje jogi, które są dozwolone do przeprowadzenia bez trenera, bez obawy o szkody dla ich zdrowia:

 • Pose drzewo: wdechu podnieść rękę do góry i wyciągnąć je z siłą nacisku pięty w podłogę i ręce fabrycznych za głowę. Pomaga wzmocnić mięśnie pleców i pięknej postawy.
 • Child Pose: upuść biodra na piętach i wyciągnąć ręce do przodu. To rozluźnia mięśnie pleców i szyi.
 • Pose bocian: ręce do góry i przechylić ciało podczas wydechu, które pomogą uczynić Twoje nogi firma i daje sygnał w całym organizmie.
 • Pose cebulę: wziąć się za kostki i wydech jednocześnie unieś biodra i ramiona. Pomoże to uczynić silne mięśnie brzucha.

Dla każdego ćwiczenia jest nie więcej niż podano w kwadrans, ale w tym czasie może uda Ci się odzyskać spokój i poprawić swoją kondycję fizyczną.

Dla tych, którzy dopiero zaczęli praktykować jogę, możemy polecić książkę „Encyklopedia Tybetańskiej Jogi” – nazwy pozach i obrazów przyrostowych do wykonywania ćwiczeń prezentowanych w tym tomie jest bardzo łatwo dostępne.

Podstawowe postawa dla początkujących

Pies pozy jogi jest uważana za podstawowy, t. E. Najprostsze. Obejmuje ona dwie postawy: pies pysk kaganiec w dół iw górę. Te ćwiczenia są wykonywane w połączeniu i płynąć do siebie.

Pierwsza część tej pozycji odbywa się w następujący sposób: trzeba dostać się na czworakach i umieścić czworakach ramię szerokość od siebie. Palce ułożone są bezpośrednio i łokcie wyprostowane. Plecy powinny być rozluźnione a ciało jednocześnie nawiązującym do „stół”. Wykonujemy głęboki oddech, podczas wydechu unieś kolana, wyprostuj nogi i rolki na nogi. W rezultacie, nogi powinny być proste, stopy i dłonie są umieszczone w dolnej części tylnej prostej i głowica jest pochylony w dół. Teraz, osoba staje się zjeżdżalnia, oparty na kończynach i pośladkach znajdują się na szczycie. Konieczne jest, aby skupić się na kończynie zgiąć plecy i przechylić głowę tak, że czujesz napięcie w mięśniach szyi. Zatrzymaliśmy się w tej pozycji przez osiem pełnego wydechu, a po zakończeniu ugnij kolana i zejść na czworakach, powoli płynącej w drugiej części tej pozycji.

Druga część asan postawy psa wykonywane w taki sposób: podczas wydechu powoli rzuca się do przodu, ciężar rozkłada się na pierwszej ręki, w tym momencie upuść biodra i unosi głowę i tułów z podłogi. W rezultacie, ramiona powinny być proste i umieszczone równolegle do podłoża i dłonie – są proste i znajdują się w położeniu prostopadłym do podłogi. Głowica jest podnoszona w górę i wzrokiem skierowane na wprost. Łuki plecach tak, aby poczuć napięcie w dolnej części pleców, i pozostanie w tej pozycji przez pełne osiem oddechów. Ta poza pomaga rozciągnąć kręgosłup dobrze.

Ta poza jogi jest bezpieczne w czasie ciąży. Jedyne wyjaśnienie: w tej pozycji, kobieta w ciąży powinna wynosić nie więcej niż trzydzieści sekund.

Efektywność simhasana postawa

Ta pozycja koncentruje się na zdrowej osoby zawód, który jest zaznajomiony z przepisami bezpieczeństwa. Aby zacząć rozwijać tę postawę lepiej z instruktorem.

Na części postawie lwa może wydawać się śmieszne, ale jest skuteczne i sprawdzone w praktyce efekt terapeutyczny. Pomaga wzmocnić migdałków jest dobra profilaktyka przed przeziębieniem. Ta pozycja jest bardzo skuteczne wzmocnienie mięśni twarzy.

Lion Pose jest wykonywana podczas siedzenia, podbródek obniżona, przywiązanie do jego szyi, upuść ramiona. Wykonujemy głęboki wdech i wyprostuj ramię najbardziej intensywny, co stawia je na kolanach. W tym momencie, zapatrzony w nosie i wystaje mu język. Karku i szyi powinny być rozciągnięte. W tej pozycji powinny być w miarę tyle sił. Następnie bierzemy głęboki oddech i odpocząć. Zaleca się, aby powtórzyć to ćwiczenie kilka razy.

Joga lotosu

Ważne jest, aby pamiętać, że gdy nieudolny praktyka siebie, nieregularne zatrudnienie lub nieprzestrzeganie przepisów, te pozycje mogą być bezużyteczne, a nawet szkodliwe dla organizmu.

Ta yoga pose jest najlepsza medytacja. Wynika to z faktu, że skrzyżowane nogi tworzą tzw zamek oraz blokowania dostępu do potęgi górnej części ciała. Aby podjąć taką pozycję, konieczne jest opracowanie stawów biodrowych.

Do zaakceptowania tej asany, trzeba siedzieć prosto i wyciągnij kręgosłup. Jedna noga zgięta w kolanie, wziąć go za rękę i położyła stopę na udzie stopę. Następnie wykonaj tę samą procedurę z drugą nogą. Powrót, głowy i szyi, trzymaj prosto. Ilość czasu przydzielona do tego ćwiczenia w nieskończoność. Ważne jest, aby pamiętać, że skuteczne, a co najważniejsze, bezpieczne wykonanie tej pozycji, to wymaga czasu i rozciąganie stawów biodrowych.

Lotosu pomaga uspokoić na ośrodkowy układ nerwowy, pomaga odmłodzić wyczerpanego organizmu, wzmacnia mięśnie pleców.

Joga: gołąb stanowią

Podobnie jak reszta asan, konieczne jest, aby robić z ostrożnością, tak aby nie szkodzić zdrowiu. Ta yoga pose jest jednym z najbardziej spektakularny.

Aby to zrobić, trzeba siedzieć na podłodze i wyprostuj nogi przed siebie. Śledzić, zginać kolano tak, że noga może dotrzeć do pachwiny i rzepki prawa stopa dotyka podłogi. W tym czasie, wyprostował lewa noga jest cofnięty do tyłu, ale przednia część dotyka podłogi. Flex, kładąc dłonie na małe z tyłu i są w stałym położeniu trochę czasu. Następnie trzeba umieścić swoje ręce na podłodze i lewą nogę zgięte w kolanie i dotknąć głową. Zapięcia ręce podniósł nogę i pozostaje w tej pozycji przez jakiś czas. Przyjmujemy pozycję wyjściową.

Ta poza jogi jest bardzo skuteczny w radzeniu sobie z problemami w układzie moczowo-płciowym, ma znaczący wpływ na gruczoły trzustki, tarczycy i płciowe.

Wpływ jogi na człowieka

Od dawna nie jest tajemnicą, że joga ma wiodącą pozycję w życiu współczesnego człowieka. Oczywiście, niektóre obejmują zajęcia z jogi dla gatunków ćwiczeń bez brania pod uwagę jego pozytywny wpływ na organizm. O jodze pisać wszędzie – w magazynach, gazetach, Internecie, telewizji itp Naukowcy odkryli, że joga ma pozytywny wpływ na leczenie depresji, cukrzycy, padaczki … To sprzyja normalizacji ciśnienia i uplifting.

Podczas jogi opracowane stawów, pociągi serca i układu oddechowego. Tryb znormalizowana dnia, poprawiła snu i zmniejszenie bólu u kobiet podczas menstruacji.

Przeciwwskazania do jogi

Ten rodzaj ćwiczeń nie jest dostępny dla każdego. Joga może zacząć prowadzić dopiero po konsultacji z lekarzem.

Zabrania się praktykować jogę w następujących przypadkach:

 • obecność zaburzeń psychicznych (wszyscy z wyjątkiem depresji);
 • w chorobach organów wewnętrznych;
 • pachwinowa;
 • Jeżeli istnieje zwiększone ciśnienie lub dystoniczne;
 • z chorobami serca;
 • choroby krwi;
 • w zimnej;
 • w trakcie ciąży (czas dłuższy niż trzy miesiące i po porodzie, w trzy miesiące);
 • podczas menstruacji.