277 Shares 3945 views

Specjalne ćwiczenia uruchomiony w lekkiej atletyce

Aby stać się dobrym biegaczem, to nie wystarczy trenować codziennie. Warto mieć specjalne ćwiczenia do biegania, lub jak są one nazywane, SBU. Przekonajmy się, co te ćwiczenia i jak pomagają w sporcie.


Ogólna charakterystyka i zalety

Tak, specjalne ćwiczenia do biegania – ośrodek szkoleniowy, który poprawia wydajność w sporcie. Istotą jest to, że rozwijają się nie tylko technika działa, ale także jakość zasilania. SBU pozytywnie wpływa na:

1. koordynacja.

2. prostoliniowości biegu.

3. Postawa, pozycja ciała, ramion i głowy.

4. oddychania.

5. Wykonanie mięśni biorących udział w wyścigu.

6. Ruch.

7. Mięśnie szczekać iz powrotem.

Są to podstawowe kierunki, które zostały opracowane z pomocą SBU. Z każdego sportowca ćwiczeń bierze to, czego potrzebuje w danym momencie. Sukces zależy od starannego doboru kompleksu, liczba zestawów, odległości i dostosowania tych ćwiczeń z innymi elementami treningu.

Specjalne ćwiczenia trwania: trudności i błędy

Przeprowadzenie SBU, powinni zrozumieć, że widoczny wynik następnego dnia będzie. Czy minimalne zmiany, ze względu na wzrost siły, zamiast rosnącej technicyzacji. Problemy, które występują u sportowców z SBU, co do zasady, są indywidualne. Każdy na swój sposób interpretować ćwiczenia i ćwiczyć je w ich własnych, często bardzo zabawny sposób.

Najczęstszym błędem przy korzystaniu z Sy:

1. Nieprawidłowa postawa.

2. Sztywność oddychanie i ruchy.

3. Spójrz na ziemię.

4. niepotrzebnego naprężenia w organizmie. Napięcia muszą być zmieniane z relaksem.

Więcej szczegółów będzie uznawane za błąd w każdym ćwiczeniu oddzielnie.

prowadzenie specjalnych ćwiczeń utrudnia fakt, że sportowiec nie widzi siebie z zewnątrz. Dlatego też nie może samodzielnie ocenić swoje działania i techniki.

W jaki sposób ćwiczenia

SBU może wykonywać zarówno jako rozgrzewkę przed biegiem, jak i kompletnego treningu. Czy muszą być regularne monitorowanie urządzeń starannie. Dystans i liczba zestawów zależy od poziomu sprawności fizycznej. Nie spiesz się zrobić pierwszy trening całego programu SBU. Jeśli jesteś początkujący, nawet prawidłowo wykonane ćwiczenie będzie wystarczająco silny dla opóźnionej bolesności mięśni początek następnego dnia.

Tak więc analizować złożone specjalne ćwiczenia wydajność dla sportowców i zwykłych biegaczy.

Biegając z goleni uwikłania

Wiele osób pamięta to ćwiczenie z wychowania fizycznego. Sprawa jest prosta – trzeba dotknąć piętach pośladki o maksymalnej i minimalnej częstotliwości krok naprzód. Ręce mogą poruszać lub zostać z tyłu są zamknięte. Typowe błędy: nogi stwarzających na całej stopy, szybki postęp (zadanie – aby jak najwięcej uwikłania, nie uruchamiać szybciej na odległość), sztywność rąk (nie powinna być mocno dociskana do ciała), zatrzymanie oddechu i mała amplituda (lepiej zrobić mniej powtórzeń, ale poprawnie).

Uruchomiony z podnoszeniem udowej

Tutaj również nie ma miejsca do pośpiechu. Zaczynając z podporą, trzeba podnieść udo odśrodkową tak wysokie, jak to możliwe. Podobnie jak w pierwszym ćwiczeniu, ważne jest, aby przestrzegać wysoką częstotliwość wyciągów nóg. Ramiona podczas jazdy powinien być zrelaksowany i ręce – zgięte w łokciach. Wspieranie nóg i tułowia powinny tworzyć jedną linię. Ważne jest, że cały czas był płaski tył. Początkujący mogą pracować ze swoimi rękami, a doświadczeni sportowcy mają tendencję do izolowania ręce za plecami. Typowe błędy: ustawienie stóp na całej stopy (skarpety tylko pracę), nadmierne przysiadu, ręce zniewolenia.

Działa na prostych nogach

Nogi działa jak nożyczki. Ważne jest, że są one utrzymywane gładka i lądowanie odbyło się na przedniej części stopy. Tutaj, w przeciwieństwie do poprzedniego SBU, ważne jest, aby iść do przodu szybko. Aby uczynić go bardziej wygodne, tułów lekko zawraca. Biorąc pod uwagę, że celem jest iść do przodu, ręce są aktywne. Typowe błędy: leg curl, niskie obroty, lądując na pięcie.

Deer run

Aktywność ta przedstawia syntezę prowadzenie i przechodzenie. Dla początkujących jest on podany jest trudna, ale do opanowania jest nadal konieczne. Aby łatwiej śledzić prace nóg, wyobrazić przed sobą pewną przeszkodę, takich jak kłoda. Przez niego, trzeba przeskoczyć z jednej nodze, wyginając go w kolanie w tym samym czasie. Druga noga pozostaje nieruchoma. Ręce aktywnie pomaga ruch ciała. Typowe błędy: ustawienie stóp na całej stopy, sztywne ręce, patrzeć, patrząc w dół, zbyt szybki ruch ze względu na skoki przekształca się w zwykłą jogging.

rower

Nie jest to rower, który kłamie i ćwiczy mięśnie brzucha. Ten wyścig, w którym poruszają się tak, jakby były pedałowania na rowerze. Tak więc nie ma postępu. Zaczynając z podporą, trzeba wyjąć drugą nogę biodra do przodu i zrobić to „grabienie” ruch w dół i do tyłu. Jest to „grabienie” ruch powinien być bardzo szybki. Ręce pomaga bardzo aktywnie, ponieważ istnieje potrzeba dobrych skoków na zewnątrz. Typowe błędy: mała amplituda bierności stóp, dłoni.

rzuca

Teraz można w końcu zrobić sobie przerwę od biegania i skakania. Oto co musisz zrobić, to po prostu możliwe najszersze kroki z głębokiego przysiadu. W tym ćwiczeniu, w przeciwieństwie do poprzedniego, przednia noga jest umieszczony na pięcie. Pod koniec ćwiczenia mogą być przyspieszone przez 30-50 metrów. Jeśli zrobisz to dobrze, następnego dnia jego stopy będą wiedzieć to wiele bólu. Jednak, to „kryteria poprawności” mające zastosowanie do innych specjalnych ćwiczeń biegania. Typowe błędy: pośpiech, mała amplituda, odpychanie bez podnoszenia napięcia w rękach, jest zbyt długi lub krótki krok, odwrócenie stopy podczas pchania off.

run mielenia

W tym ćwiczeniu musisz dokonać małych kroków długości nie więcej niż stopy. Lądowanie następuje na palcu. Podczas ruchu całego ciała jest zrelaksowana, ręce swobodnie poruszać. Jako sportowców żart, dzięki czemu czynności mielenia mięsa, trzeba zaprezentować się z kwaśną śmietaną. Błędy: nadmierne napięcie mięśni, duża szybkość długości kroku, lądowania na piętę.

Bieganie z skakanie na jednej nodze

Szczególną uwagę należy zwrócić na nogi jogging. Powinno być idealnie proste, natomiast wsparcie noga zgięta w kolanie w przybliżeniu pod kątem prostym. Trzeba przesunąć w górę, a nie do przodu. niska prędkość, nie spiesz się. Błędy: mała amplituda, pasywne ręce, skacząc do przodu.

Bieganie z skakanie na jednej nodze i lądowania na obu stopach

Od poprzedniego różni się jedynie w sprawowaniu że trzeba wylądować na obu stopach, a nie jeden.

Skoki prostą nogę

Tak jak poprzednio, skok składa się na jednej nodze, ale teraz nogi powinny być całkowicie wyprostowane. Oznacza to, że pracuje goleń. Ręce pomóc. Typowe błędy: leg curl, ustalanie stopy na całej stopie, pospiesz, spojrzeć w dół, napięcie w dłoniach.

Skoki na każdą nogę

W tym ćwiczeniu, musimy silne nogi, więc jeśli jesteś początkującym, zostawić go na później. Technicznie rzecz biorąc, nie jest niczym trudnym. Wystarczy skoczyć do przodu balansowanie na jednej nodze. Prędkość powinna być taka, że można kontrolować swoje ciało. Staraj się zachować prostą linię. Żeby było łatwiej utrzymać równowagę, pomaga rękę.

Typowe błędy: „Podłączenie” nogi zniewolenie ciała i nóg odśrodkowej (wszystkie części ciała innych niż podtrzymującego nogi muszą być rozluźnione), zniekształcenia ciała.

Oto ona, specjalna technika prowadzenia ćwiczeń. Jak widać, nic skomplikowanego. Jednak, aby zrobić SBU nie jest takie proste. Ważne jest, aby postępować zgodnie z właściwą techniką, oddychanie, ruch prostoliniowy. I dlaczego jest to ważne, uczymy się poniżej.

Dlaczego technologia jest

Wyposażenie specjalne ćwiczenia do biegania powinny być doskonale przestrzegane. W przeciwnym razie, wszystkie błędy zapamiętane i odbywa się na prowadzeniu. Stanie się to tak szybko, że nawet nie zauważy. Dlatego też, jeśli są nastawione na dobry wynik, należy zachować ostrożność. Wszystko, co musisz zrobić dokładnie, bez pośpiechu, z pełnym zrozumieniem tego, co się dzieje i kontrola. Specjalne ćwiczenia uruchomiony w lekkiej atletyce są potrzebne do treningu mięśni i rozwoju sportowca uruchamia odpowiednie umiejętności, więc ich nie zaniedbywać.

wniosek

Tak, dzisiaj dowiedzieliśmy się, że SBU jest to, że dają one sportowca i jak to zrobić poprawnie. Oprócz biegowe, ćwiczenia Hopping biegowe specyficzne zostały uwzględnione. Powód jest prosty. Po tym wszystkim, skakanie, bieganie i pracy tych samych grup mięśniowych. Jest to związane ze sportem. Dlatego konieczne jest, aby pociąg złożony skok i specjalne ćwiczenia eksploatacji. Zdjęcia i szczegółowe opisy pomogą Ci szybko zrozumieć to czy tamto ćwiczenia. Życzymy sukcesów sportowych! I nie zapominaj, że zdrowie jest zawsze ważniejsza niż piękna i osiągnięć!