897 Shares 5427 views

Suche śniadanie: Jeść czy nie jeść?

Obecnie wiele osób woli jeść w godzinach porannych płatków lub kulki ryżowe z mlekiem. Ale to zboże jest naprawdę przydatna, jak twierdzą ich producenci? W tym artykule rozważymy szczegółowo płatków śniadaniowych i ich wpływu na zdrowie człowieka.

Co to jest zboże?

Takie produkty są wykonane z płatków przetworzonych ziarna. Są one często spożywane z mlekiem, jogurtem, owocami lub orzechami.

Te płatki są często wzbogacone w witaminy i minerały. Oznacza to, że składniki odżywcze, dodaje się do nich dalej zrobić danie bardziej użyteczne.

Jak produkcję płatków śniadaniowych?

Typowo, obejmuje on następujące etapy:

Przetwarzanie: ziarna przetwarzane na mąki i w wysokich temperaturach.

Mieszanie uzyskanej Półwyrób jest następnie mieszany z takich składników jak cukier, czekolada i woda.

Wyciskanie: Wiele płatki śniadaniowe są produkowane przez wytłaczanie. Ten proces, który wykorzystuje wysoką temperaturę maszynę do tworzenia płatków.

Suszenie ciecz pod wpływem temperatury.

Odlewnictwo: Produkt powstaje w różne kształty – kule, gwiazdy, figurki lub prostokąty.

płatki śniadaniowe może być powietrze – w postaci płatków lub różne kształty geometryczne. Przekąski mogą być pokryte czekoladą lub oblodzenia przed suszeniem.

Cereal wykonane z rafinowanych zbóż, często z procesu zwanego wytłaczanie. Ta technologia jest wysoki stopień przetwarzania produktu, podczas którego wiele składników dodaje. Większość z tych dań w wyniku zawierają dużo cukru i szybkich węglowodanów.

potencjalne szkody

Dodawanie cukru jest tylko jedna, ale bardzo istotna wada w produkcji suchych przekąsek zbożowych. Może to prowadzić do otyłości i innych problemów zdrowotnych, jeśli regularnie korzysta z takich produktów w dużych ilościach. Główna trudność polega na tym, że wiele osób stara się przestrzegać zasad zdrowej diety, eliminując cukier z diety, ale wciąż go z gotowej przetworzonej żywności.

Według dietetyków, płatki śniadaniowe są jednymi z najczęściej spożywanych przetworzonych produktów spożywczych o wysokiej zawartości dodatku cukru.

W większości takich płatków cukrowe wymienione jako drugiego lub trzeciego składnika, to jest w nieuważnych etykiet odczytu nie może być widoczne.

Niż może najeżona?

Jeśli rozpocząć dzień z wysokim śniadania cukru, będzie to prowadzić do odrodzenia jego poziomu we krwi i zwiększyć produkcję insuliny.

Kilka godzin później poziom glukozy we krwi spada dramatycznie, a organizm zaczyna domagać się innej żywności z równie wysoką zawartość węglowodanów, tworząc błędne koło przejadanie się.

Nadmierne spożycie cukru może również zwiększać ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2, choroby układu krążenia i raka.

Co można stwierdzić na podstawie tego?

Większość płatki śniadaniowe są rozróżniane z wysoką zawartością cukru i są produkowane z rafinowanych zbóż. Nadmierne spożycie tego produktu może być szkodliwe i może zwiększać ryzyko wystąpienia niektórych chorób.

Na ogół, wskazuje się, że jest to produkt użyteczny wzbogacony witaminami na przedniej stronie okna. Często, opakowanie zawiera mylące etykiety takie jak „niska zawartość tłuszczu” i „całego ziarna.”

Ale jeśli spojrzeć na listę składników, można mieć pewność, że większość produkcie rafinowanych zbóż i cukru. Inne użyteczne elementy będą dostępne, ale odsetek ten jest zwykle zbyt mały. Oznacza to, że korzyści z płatków śniadaniowych, które popierane przez długi czas, jest wysoce wątpliwa.

Są one nadmiernie przetworzonych pokarmów, które są produkowane z dodatkiem cukru. Niewielka ilość pełnoziarniste z nie znoszący szkodliwego wpływu innych składników.

Wpływ na dzieci

Ogromnym problemem jest to, że producenci tych pokarmów promować wydarzenia skierowane do dzieci. Firmy wykorzystują jasne kolory, postaci z kreskówek i wiele barwnych postaci, aby przyciągnąć uwagę młodych konsumentów.

Nic dziwnego, że to prowadzi do tego, że dzieci zaczynają kojarzyć płatki śniadaniowe z rozrywki i zabawy. Klasycznym przykładem – zboża „Nesquik”. Każde dziecko wie, wesoły królika z reklamy, oferując płatki czekoladowe.

To także wpływa na preferencje smakowe. Badania pokazują, że dzieci wolą te produkty, które mają wizerunku popularnych postaci z kreskówek na opakowaniu.

Taki szum niektórych produktów nawet uważane za czynnik ryzyka rozwoju otyłości w dzieciństwie i innych chorób związanych z żywieniem.

Oprócz przyciąga uwagę dzieci, produkty te są często mylące w odniesieniu do świadczeń zdrowotnych. Na przykład, płatki śniadaniowe „Nestle” przedstawiony jako bogate w witaminy i pierwiastki śladowe śniadanie specjalny bufet dla dzieci, która jest podwójnie użyteczny z mlekiem. Deklarowane substancje w nim naprawdę istnieje, ale zawartość cukru i czekolady znacznie zmniejsza przewagę.

Czy to znaczy, że nie można jeść płatki?

W rzeczywistości, te przekąski nie są całkowicie szkodliwe. Czasami można je stosować bez obaw. Jeśli chcesz jeść płatki codziennie, trzeba przestrzegać pewnych zasad.

Idealnie, trzeba wybrać płatki zmiażdżonych pełnoziarniste, które zawierają mniej niż 5 gramów cukru na porcję. Zapoznać się z treścią etykiety, aby dowiedzieć się co i substancje w jakich ilościach zawartych w produkcie.

Po drugie, ważne jest, aby zawartość błonnika. Płatki śniadaniowe, które zawierają co najmniej 3 g błonnika w porcji są bardzo użyteczne. Jedzenie odpowiedniej ilości tej substancji ma wiele korzyści zdrowotnych.

Po trzecie, należy zwrócić uwagę na wielkość porcji. Muesli, co do zasady, ostre i pyszne, i to jest powód, dla którego możliwe jest użycie w tym samym czasie duża ilość kalorii. Zmierz, ile jesz, i pamiętaj, aby korzystać z informacji o wielkości porcji na opakowaniu.

Ostateczny werdykt

Przeczytaj listę składników starannie. Nie zwracaj uwagi na przeniesienie zdrowych argumentów na przedniej powierzchni pudełka. Sprawdź pełną listę składników. Pierwsze dwa lub trzy elementy są najważniejsze, ponieważ produkt składa się głównie z nich.

Jednak producenci żywności mogą czasami używają sztuczek, aby ukryć ilość cukru obecnego w przekąskę. Jeżeli znajduje się na liście kilkakrotnie pod różnymi nazwami, nie mogą znajdować się w pierwszych trzech punktach.

Można zrobić śniadanie bardziej użyteczny poprzez dodanie pewnej ilości białka. Pomoże to osiągnąć szybsze uczucie sytości i zmniejszenia apetytu. Łyżka orzechów, nasion lub jogurtu są dobrym wyborem dla złożenia zbóż. Można także dodać kilka świeżych jagód lub plastry soczystych owoców.