626 Shares 979 views

laparoskopia jajowodów

Dziś, wiele par boryka się z problemem niepłodności. Jednym z częstych przyczyną niedrożności przewodów. Przez Zabieg ten wynik, zapalenia i endometriozy. Nowoczesne metody dokładne rozpoznanie i skutecznym sposobem leczenia tego schorzenia jest laparoskopia jajowody.

Dzisiaj, chirurgii endoskopowej szeroko stosowane ze względu na niską traumy. Znacząco skraca okres rehabilitacji i zmniejszyć ból.

Sprawdzenie drożności jajowodów jest najważniejszym krokiem w badaniu niepłodności. Po pierwsze dla tego zastosowania histerosalpingografia. Jednak ta metoda nie zawsze przynosi rzetelne wyniki, charakteryzujący się bólem i ma wpływ promieniowania na narządy miednicy.

Potem, kiedy wątpliwe wyniki lub niedrożność przypisany laparoskopii. Jego celem jest, aby potwierdzić lub wykluczyć diagnozę, a także w razie potrzeby przeprowadzić korektę.

Laparoskopia jajowodów powoływany jest w następujących przypadkach:

  • endometrioza;
  • niepłodność żeński;
  • niedrożność rury;
  • sterylizacja;
  • ciążą pozamaciczną;
  • zrosty jajowodów.

Po wykryciu ognisk endometriozy są usuwane, rozcięta zrostów. Rury drożności zweryfikowane zabarwienie roztworu przechodzącego przez nią. W tym przypadku fałszywy wynik spowodowany skurczem wykluczone, ponieważ pacjent jest w znieczuleniu.

Zrosty może być zarówno na zewnątrz i wewnątrz rury. Mniej wyraźny procesu patologicznego, który to lepszą prognozę. W przypadku silnego uszkodzenia wewnętrznej rury, mechaniczne udrożnienia jest bez znaczenia. Ponieważ w tym przypadku będą nadal funkcjonować normalnie nie będzie, a będzie tylko zwiększyć prawdopodobieństwo ciąży pozamacicznej.

W rurze jest bardzo ważne dla ich prawidłowego stanu ograniczenia i rzęsek śluzówki. To właśnie te mechanizmy pomóc przenieść zapłodnionego jaja do macicy, ponieważ ona sama jest w przeciwieństwie do spermy nie może się poruszać.

Laparoskopia jajowody – jedyna nadzieja, aby zapisać je w ciąży pozamacicznej. Jest to jednak możliwe tylko przy wczesnego wykrywania choroby, gdy ściana nie jest bardzo źle uszkodzony. W związku z tym na początku ultradźwiękowy do określania położenia mocowania zarodków prowadzi się korzystnie.

Jeśli ciążą pozamaciczną wykrycia później rura jest zwykle nie są przechowywane. Bo to będzie tylko zwiększać ryzyko wystąpienia tej choroby ponownie.

obowiązkowe także usuwa hydrosalpinx. Rura ta jest przylutowany na zewnętrznej otwierania i magazynuje ciecz. To jest pożywką dla bakterii, które mogą stać się stan zapalny, skręcenia, endometrium pogarsza i zapobiega ciąży.

Pacjenci, którzy są powołani według tej manipulacji jest zwykle ciekawy, jak wykonać laparoskopię. Przygotowując należy przejść testy. Ponadto, nie mogą być przeprowadzane na zapalnego w organizmie. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu, czas jego trwania zależy od złożoności. Tak więc, przy umiarkowanych zrostów lub endometriozy, trwa około godziny.

Podczas manipulacji zrobić kilka małych nacięć do narzędzi wejściowych, w tym laparoskopii. Lekarze powinni monitorować postęp operacji.

Zazwyczaj pacjent nie doświadcza po jej wiele bólu. Kilka godzin później może już wstać i poruszać się, to należy przyjąć z zadowoleniem. W szpitalu jest kobieta kilka dni, szwy usuwa się po tygodniu.

Po laparoskopii w ciągu miesiąca trzeba powstrzymać się od seksu i aktywności fizycznej. Czas, po upływie którego może postępować do prób zapłodnienia w zależności od choroby. Jeśli to jest endometrioza, to może być przypisany terapii hormonalnej przez sześć miesięcy, a dopiero potem będzie można zajść w ciążę. Jeśli po prostu są wycinane zrosty, a lekarz nie planuje żadnego dodatkowego leczenia, próby może rozpocząć się w ciągu miesiąca.

Tak, laparoskopia jajowody są głównie wykorzystywane do sprawdzenia i przywrócenie ich drożności. Dziś jest – najbardziej skuteczna i popularna metoda. Gdy ciążą pozamaciczną, umożliwia manipulowanie (w przypadku wczesnego wykrycia) do przytrzymywania rury. W ciężkich przypadkach, ich ciała nie przywrócić drożność, i zdecydowanie polecam IVF.